Stran 3 od 58 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 575

Tema: Geco

  1. #21

    Privzeto

    A jo mogoče kdo uporablja v kal. 7x57 R ? Če jo, potem bi prosil tistega, da napiše kaj več o krogli kako se kaj obnese. Sem se že skoraj odločil, pa me malo moti to, da je krogla mehka. LP

  2. #22

    Privzeto

    Zakaj te moti,da je mehka?Za 90% divjadi v naših loviščih zadostuje.Če pa imaš konstantno možnost lovit medvede,kapitalne merjasce ter težjo jelenjad pa je res bolje,da poiščeš kaj tršega!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Geco uporabljam na strelišču za vajo z 9,3x74R - poceni in natančna municija - krogla ima zelo tanek jeklen pobakren plašč - pri hitrostih za 9,3 (720-740 m/s) se ne bi branil strela na katerikoli divjad. Kar je hitreje kot 740 m/s pa se zna kakšna "župca" skuhat - tanek plašč - ni tipa "bonded".

    Geco - 9,3 - 255gr:

    Last edited by miš93; 22. May 2008 at 13:16.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Za primerjavo da dobite občutek - 9,3 Oryx in Vulcan - razlika debeline plašča je očitna:


  5. #25

    Privzeto

    Zanimiv je "odpor" proti "mehkim kroglam". Potem je najbolje streljat z polnooplaščenimi kroglami.
    V kalibru 7x64 mi je do sedaj padlo vse. Verjamem, da bi od solidnem zadetku padel tudi merjasec in jelen. Treba je zadeti!

  6. #26

    Privzeto

    Se strinjam, dober zadetek je vse.....
    Kaj pa kar se tiče znamenj dlak,krvi ob nastrelu,kakšne so vaše izkušnje geco 11g?

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Zanimiv je "odpor" proti "mehkim kroglam". Potem je najbolje streljat z polnooplaščenimi kroglami.
    V kalibru 7x64 mi je do sedaj padlo vse. Verjamem, da bi od solidnem zadetku padel tudi merjasec in jelen. Treba je zadeti!
    Zame je soliden zadetek tak, da po strelu jelen ali merjasec odskoči še 100 do 200 m in tam ostane . No, lahko tudi manj metrov.

  8. #28

    Privzeto

    Živjo, Jazbec!

    Tukaj ne gre za odpor proti mehkim kroglam, samo sprašujem ker Gecota do sedaj še nisem uporabljal. Za češko bokarico imam še nekaj češke municije, mislim, da je celo SP 9,0 g v kal. 7x57 R, mi pa jo zmankuje in bo potrebno it po novo zalogo. Lahko pa mi ti predlagaš kaj naj zberem? :icon_:

  9. #29

    Privzeto

    Kar ene par lovcev iz naše LD ima 7x57R pa jim je letos zmanjkalo municije. Do sedaj so imeli S&B, ki pa ga pred pristrelitvijo oržja ni bilo za dobiti v nobeni trgovini v bližnji in nekoliko daljši okolici. Pa sem jim jaz v tem cenovnem razredu svetoval Geco in so ga nabavili. Do sedaj so ustrelili nekaj kosov srnjadi in so vsi zadovoljni, tudi natančnost je dobra. Kolkor vem sta z njo (sem 99% da sta lovca takrat že imela Geco) padla tudi dva 45kg prašiča in ostala na mestu.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto S&B

    Prskač, jz bi ti priporočal SPCE 11,2 g. Jaz jo sicer uporabljam v kal. 7x65R, oče pa v 7x57R in je z njo uplenil vseh pet jelenov pa jih je večina padla v ognju, le dva sta odskočila cca 70-80 metrov. Odlična krogla in cena. Je pa res, da je treba zadet.

Stran 3 od 58 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •