Stran 10 od 58 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 575

Tema: Geco

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Predvčerajšnjim je Geco ustavil ml.m po 4m-ih. Pri vseh komadih srnjadi uplenjenih s to municijo je bila tudi izhodna rana.

  2. #92
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Predvčerajšnjim je Geco ustavil ml.m po 4m-ih
    ???

  3. #93
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mladič moški po štirih metrih.:icon_:

  4. #94

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mladič moški po štirih metrih.:icon_:
    jaz sem se že bal, da mlajši moški po 4 metrih...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #95

    Privzeto

    Včeraj sem izstrelil zadnji gecotov naboj po srnjadi saj po dveh letih prehajam nazaj na stari spce. Strelivo sem uporabljal dve leti in z njim uplenil 13 kom srnjadi in okrog 10 lisic. Za lisico je ta krogla (TM) dobra za srnjad pa prav gotovo NE. vsaj ne v kalibru 30-06. Res je sicer da mi je večina srnjadi obležala v ognju so pa izstrelne rane zato katastrofalne. Mladiču zadetemu tik za pleče na drugi strani manjka pol reber. Ob tem se krogla v telesu razbije in velikokrat poškoduje prebavila in je divjačina "vsrana"

  6. #96
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat ajka1 je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sem izstrelil zadnji gecotov naboj po srnjadi saj po dveh letih prehajam nazaj na stari spce. Strelivo sem uporabljal dve leti in z njim uplenil 13 kom srnjadi in okrog 10 lisic. Za lisico je ta krogla (TM) dobra za srnjad pa prav gotovo NE. vsaj ne v kalibru 30-06. Res je sicer da mi je večina srnjadi obležala v ognju so pa izstrelne rane zato katastrofalne. Mladiču zadetemu tik za pleče na drugi strani manjka pol reber. Ob tem se krogla v telesu razbije in velikokrat poškoduje prebavila in je divjačina "vsrana"

    Prišel si do popolnoma enakih izkušenj z gekom kot pred leti jaz. Le da dodajam še to,da za jelenjad in težje prašiče geko sploh ni primeren saj kroglo nese kilometre daleč. In tudi to si lepo povedal da se vračaš na stari dobri S&B SPCE. No svetoval biti sicer da poizkusiš še z Gromom ko bo spet na razpolago in se potem odločaš dalje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #97

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    No svetoval biti sicer da poizkusiš še z Gromom ko bo spet na razpolago in se potem odločaš dalje.
    Bravo Veper

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zanimivo, jaz imam v planu nabav še eno škatlo gecota. :icon_:

  9. #99
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo, jaz imam v planu nabav še eno škatlo gecota. :icon_:
    Saj ne da sem kak poseben strokovnjak ampak preizkusil sem pa že kar nekaj različnih kalibrov in tudi kakšen ruksak različnega streliva in že takrat ko je geko začel prodajati (geko target) popolnoma enako municijo kot za lov v pakiranju po 50 kosov za minimalno ceno mi je postalo jasno da nekaj ni v redu. Verjetno so pogruntali ,da svojih patronov ne bodo prodali če jim drastično ne znižajo ceno in to so storili. Res je da sem uplenil tudi nekaj kosov srnjadi in jelenjadi z gekom in sem bil takrat zelo zadovoljen saj je padalo kot pokošeno.No ko sem divjad trebil pa je bilo jasno da bi take zadetke lahko izdelal tudi s kamnom pa bi vseeno padlo takoj v povprečju pa so bili rezultati porazni. Skratka kakor komu ljubo vendar raje na staro modificirano vojaško municijo z odpiljenim vrhom kot pa na geko. Vsaj v kalibru 8x57is.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #100
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi jaz imam v planu nabaviti še eno ali dve škatli Gecota, ampak za trening pred pogoni. Za lov bi morali kupovati vsaj srednjo klaso municije ne pa tista najcenejša jajca......

Stran 10 od 58 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •