Stran 31 od 58 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 301 do 310 od 575

Tema: Geco

  1. #301
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat merjasec je objavil: Pokaži objave
    Jaz lahko rečem, da je geco dobro strelivo za srnjad, padala v ognju, pri prašičih pa nisem najbolj zadovoljen. Uplenil letos 3 prašiče poleti lanščaka cca. 50 kg in na skupnih lovih 2 ozimca cca. 30 kg, nazadnje v nedeljo, nobeden ni padel v ognju, tudi krogla jih ni prebila. Streljani pa vsi na 15 do 40 m. Nimam pa izkušenj z novimi kroglami GECO, kako se kaj obnesejo. Tko, da bomo nabavili novo strelivo z bolj trdo kroglo.
    Zgleduj se po očetu .
    Slow justice is no justice

  2. #302
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Evo potem pa še jaz lahko kaj dodam na temo Geco, nabavil Geco Plus 11,0 g/170gr za kaliber 7X65R. Nova krogla Plus je kot so že nekateri napisali bondet krogla, kar pomeni da je plašček spojen z svincem in pri deformaciji krogle izgubi max 10% teže. Zadetki v tarči zadovoljivi, kar se pa tiče divjadi je pa tako, da bondet krogla je trda in pri srnjadi ni velikih poškodb pri iztopni rani s tem je tudi povezano da srnjad naredi nekaj metrov potem pa obleži. Pri divjih prašičih se krogla dobro obnese vedno je iztopna rana in ta malo večja (fi 5 cm). Moram pa rečt, da bondet krogle niso za počasne kalibre. Po mojih izkušnjah mora imeti V0 vsaj 800 m/s. Je pa res, da sem po dolgem času kupil strelivo, ker drugače ga sam polnim. Probal sem malo morje krogel in prišel do zaključka, da se mi za kaliber 308 Win najbolje obnese Lapua Mega za 7x65R pa Speer Grandslam. Enkrat sem probal Normo Oryx za 308 Win in streljal lanščaka na 30 m. Lančak je šel še kakih 60m in potem obležal. Kroglo najdu v tleh pri nastrelu in bil presenečen, ker je bila odprta samo toliko kot je priletela v tla. Lanščak zadet za plečko prijeta dva rebra iztopna rana majhna. Pa še ena slika krogel Speer Grandslam iz uplenjenih divjih prašičev.

    LP

  3. #303
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat merjasec je objavil: Pokaži objave
    Jaz lahko rečem, da je geco dobro strelivo za srnjad, padala v ognju, pri prašičih pa nisem najbolj zadovoljen. Uplenil letos 3 prašiče poleti lanščaka cca. 50 kg in na skupnih lovih 2 ozimca cca. 30 kg, nazadnje v nedeljo, nobeden ni padel v ognju, tudi krogla jih ni prebila. Streljani pa vsi na 15 do 40 m. Nimam pa izkušenj z novimi kroglami GECO, kako se kaj obnesejo. Tko, da bomo nabavili novo strelivo z bolj trdo kroglo.
    Zakaj bi moral pujs pasti na mestu, zakaj bi ga morala krogla prebiti... Krogle, ki ne prebijajo naredijo svoje v telesu samem, no, če imaš rad cvrček je pa problem

  4. #304
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Krogla MORA prebijati. Vsaj po moje, ker je drugače kažin s krvno sledjo.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #305

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    zakaj bi ga morala krogla prebiti... Krogle, ki ne prebijajo naredijo svoje v telesu samem, no, če imaš rad cvrček je pa problem
    Če krogla ne prebije največkrat NI krvne sledi. In takšni znalci kot ti in tebi podobni strokovno ugotovijo, da prašič ni zadet. Leži pa v krogu 500m.

  6. #306
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Kaj pa pes??? Pa obvezna kontrola nastrela???
    Slow justice is no justice

  7. #307

    Privzeto

    Kaj nisi bral nedolgo nazaj? Kontrola na skupnih lovih (samo da poka) je znanstvena fantastika. Takšni kot je Detel takoj ugotovijo ali je zadetek ali ne.

  8. #308
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ko boš prejagal toliko kot jaz, boš tudi ti !!, verjemi mi.

  9. #309
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi ti boš postal z leti . Pa ne samo pameten, tudi izkušen....

  10. #310
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Če krogla nebi bil pomemben člen pri strelu na divjad, bi bilo vseeno jagati s strelivom naših pradedov. Pa nas večina ve kako je bilo v tistih cajtih. Lahko pa rečem, da sem na nekem lovu pomotoma ustrelil lanščaka z idealko Rottweil Brenneke, gospod je šel naprej kot da mu ni nič. Šele potem, ko ga je sosedni lovec položil na dlako smo našli idealko v lanščku. Moje mnenje je krogla mora iztopiti in opraviti svojo nalogo. Res pa je, da so tudi situacije ko pa preboja ni, tako sem jaz prišel do krogel ki sta na sliki.

    LZ

Stran 31 od 58 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •