Stran 30 od 58 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 575

Tema: Geco

  1. #291
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Geco v kalibru 7x57 je bil danes spet v akciji.
    Mladič moški je padel v ognju. Strelna razdalja 103m. Geco je zakon.
    Če ti je Geco zakon, si verjetno streljal bore malo krogel

  2. #292
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Misliš na količino ali na vrsto krogle?

  3. #293

    Privzeto

    Geco je dokaj poceni in še natančna municija. Je pa res, da je nekoliko mehkejši. Npr pri barnesu se mi zgodi, da divjad pade po 50 m in tudi krvna sled je bila pri gamsu zelo slaba--> geco glede krvne sledi nima problemov
    Za treniranje in streljane v tarčo je gecoo prav vredu.

  4. #294
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    čist preveč klasična krogla, za srnjad ok, za težjo divjad premehka.
    Totalno me pa odvrne močan odsun geco nabojev, preveč rad nabijam na tarčo, da bi trpel hude povratne udarce

    pzaksek, predvidevam da imaš Barnesa od čehov, tsx je pretrd za male hitrosti in ob strelu med rebra se zna zgodit, da se skor ne odpre.

  5. #295
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Danes je spet močno počilo. Geco je bil v akciji. Lanjska mladica, zadeta za čisto desetko na 120m, je šla še 40m. Izstrelna rana v velikosti vstrelne rane. Močna krvna sled.

  6. #296

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    pzaksek, predvidevam da imaš Barnesa od čehov, tsx je pretrd za male hitrosti in ob strelu med rebra se zna zgodit, da se skor ne odpre.
    Imam od sakota filane POWERHEAD (kugle Barnes TSX) jih pa imam tudi domače izdelave polnjene.
    Kaj si mislil s tem :Barnes od čehov, da delajo barnesa na češke (izključno krogle?)

    Sedaj imam napolnjeno lapua mega, pa da vidimo naslednji so pa prvi partizan.

  7. #297

    Privzeto

    kaj pa nove krogle od gecota se vam ne dopadejo?
    sam ga ne uporabljam, nekateri pa že vrsto let prisegajo nanj (SP) za srnjad.

  8. #298
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    Imam od sakota filane POWERHEAD (kugle Barnes TSX) jih pa imam tudi domače izdelave polnjene.
    Kaj si mislil s tem :Barnes od čehov, da delajo barnesa na češke (izključno krogle?)

    Sedaj imam napolnjeno lapua mega, pa da vidimo naslednji so pa prvi partizan.
    Z geco nimam nikakršnih izkušenj in mislim da bo tako tudi ostalo, za pogone sem si pa tudi jaz za 9,3 lapuo mega napolnu in komaj cakam za kako izkušnjo objavit...

  9. #299
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Lanjska mladica. Na sliki sta vstopna in izstopna rana. Na vstopni rani je krogla prijela rob rebra, na izstopni pa direkt v rebro. Nobenih poškodb, nobenih podpludb. Slike spodaj.

  10. #300
    Član od
    May 2010
    Lokacija
    Žalec
    Prispevki
    25

    Privzeto

    Jaz lahko rečem, da je geco dobro strelivo za srnjad, padala v ognju, pri prašičih pa nisem najbolj zadovoljen. Uplenil letos 3 prašiče poleti lanščaka cca. 50 kg in na skupnih lovih 2 ozimca cca. 30 kg, nazadnje v nedeljo, nobeden ni padel v ognju, tudi krogla jih ni prebila. Streljani pa vsi na 15 do 40 m. Nimam pa izkušenj z novimi kroglami GECO, kako se kaj obnesejo. Tko, da bomo nabavili novo strelivo z bolj trdo kroglo.

Stran 30 od 58 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •