Stran 47 od 58 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 461 do 470 od 575

Tema: Geco

  1. #461
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Geco target ima zelo mehko sredico.
    V kalibru 8x57IS na 200m pri zadetku v žile vrh srca, mi je pri 4 letni kozi naredilo katastrofalne podplutbe. Krvava župa čez pol korpusa! Podobno je bilo z mladico srne pri strelu na cca 70m.
    Pri meni ta krogla samo še za v tarčo, za kar je tudi namenjena in nese odlično.
    Vem, da je mehkejsa, zato me pa zanima kako je primerna za tezjo divjad... (sklepam da ne prevec)
    Glede ucinka pa ne bi vedel kaj dosti, uplenil sem le enega kozlica, na približno 50m, padel v ognju, pa niti ni bilo sile, izstopna rana malce večja od vstopne (kal. 308 win), podplutb pa ne morem komentirat, ker ga nisem izkozil. Z natancjostjo sem zadovoljen, so pa kar močno polnjeni.

  2. #462

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    geko soft point in target sta isti
    odvisno kam zadaneš...
    Tudi jaz sem tako mislil. A pravijo, da ima target mehkejšo sredico. SP ne verjamem, da bi še kdo uporabljal, če bi delala to kar sem opisal.

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    ... Glede ucinka pa ne bi vedel kaj dosti, uplenil sem le enega kozlica, na približno 50m, padel v ognju, pa niti ni bilo sile, izstopna rana malce večja od vstopne (kal. 308 win), podplutb pa ne morem komentirat, ker ga nisem izkozil. Z natancjostjo sem zadovoljen, so pa kar močno polnjeni.
    Natančnost je pri target zelo dobra. Vsaj v moji zastavini cevi. Vse v en kovanec.
    Tudi pri moji kozi na prvi pogled ni izgledalo nič posebnega. A me je neki hudič šepetal na uho in sem zarezal podpazduho. In začel preklinjati. In to kar nekaj časa. Podobno mi je naredilo še v primeru, ko sem streljal dokaj blizu dva srnina mladiča. Pri enem se je krogla samo dotaknila hrbtenice. Spet podpludbe v neverjetnem obsegu. Pri drugem je šla krogla lepo skozi 10-tko in s povprečnimi poškodbami. Predvidevam, da krogla tam zaradi še visoke hitrosti in lahke divjadi ni uspela oddati energije in se dovolj sploščiti.
    Zame je zgodba lova s Target Geco kroglo zaključena za vedno.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #463
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Zanimivo, hvala za informacije. pred časom sem kupil skatlo, pa mi je ostalo se nekaj (~5) nabojev (ostalo je slo vse v papir). Bom probal upleniti se kakšen kos, pa bom izkozil, za videt kako zgleda (pa ne da ti ne verjamem, ampak patrone je treba ponucat, no, mogoče bodo šli za trening :D)
    Me pa se nekaj zanima - sklepam, da sta koza in mladica padla na mestu?

  4. #464

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    ... Me pa se nekaj zanima - sklepam, da sta koza in mladica padla na mestu?
    Tako je. Čeprav se je koza odločila da se pelje po strmini še 100m globje. A temu je bila kriva gravitacija in strmina in ne krogla ali koza.
    Se bom pa tudi jaz spravil na monolitne krogle, vsaj na Grom-a z minimalno količino svinca, ker ni prav nič fino ta svinec degustirat.

    LP
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #465

    Privzeto

    Če ga dobr prekuhaš,ti ni treba dat tok popra :)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #466

    Privzeto

    Jaz sem lansko sezono uplenil mladiča srne z Geco Tailmantel 8x57js. Strel sem oddal v vrat, ker mi je stal na 30m. Samo nekaj cm kože je še držalo glavo k trupu,tako hude poškodbe so bile, zato sem preostanek škatle porabil na tarčah.

  7. #467
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Geco Tailmantel 8x57js ima 30m od ustja cevi še cca.3600J energije. Strel si oddal v vrat mladiča. Nekaj centimetrov kože je držalo glavo k trupu. Kaj drugega, ko to kar se ti je zgodilo, ni za pričakovati.

  8. #468

    Privzeto RELOAD 243 in 30-06

    Lovski tovariši,a kdo mogoče polni oz pozna koga,ki polni kaliber 243 in 30-06.Prazne tulce imam! Pa seveda,da je tud natančen pri polnenju

    Hvala že vnaprej
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  9. #469

    Privzeto Geco Express

    Letošnje leto sem si nabavil Geco Express municijo 10,0 g/155gr. Z njim sem uplenil dva komada srnjadi in sem z kuglo zelo zadovoljen. Mala izstopna rana tudi če je izstop preko kosti in brez podpludb. Srnjak je obležal na mestu, pri tem, ko je enoletnik stekel cca 20 metrov, za njim pa lepa sled in obilo krvi.
    Sprobam jo še samo na jelenjadi da vidim kako in kaj, mislim pa da tudi tam ne bo težav.
    V glavnem za začetek sem ful zadovoljen z njo in jo bom uporabljal.

  10. #470

    Privzeto

    Kateri kaliber ?

Stran 47 od 58 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •