Stran 53 od 58 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 575

Tema: Geco

  1. #521

    Privzeto Geco TM

    Sam streljam Geco že vsaj dve leti. ( Sicer z 243win, 6,8g, TM). Divjadi, na kateri ne bi bilo podbltb še nisem uplenil, pa naj je bila to srnjad ali pa jelensko tele. Tudi na prašiču 56kg je naredila kar nekaj škode. Sedaj razmišljam da bi jo zamenjal za GECO PLUS 6,5g!
    Kar se natančnosti tiče - kapa dol (katanec)!

  2. #522
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Geco TM ?

  3. #523
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Geco TM ?
    Tm=softpoint

  4. #524
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat VUGI je objavil: Pokaži objave
    Sam streljam Geco že vsaj dve leti. ( Sicer z 243win, 6,8g, TM). Divjadi, na kateri ne bi bilo podbltb še nisem uplenil, pa naj je bila to srnjad ali pa jelensko tele. Tudi na prašiču 56kg je naredila kar nekaj škode. Sedaj razmišljam da bi jo zamenjal za GECO PLUS 6,5g!
    Kar se natančnosti tiče - kapa dol (katanec)!
    Tu je problem bolj v kalibru kot krogli.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #525

    Privzeto

    Citat VUGI je objavil: Pokaži objave
    Sam streljam Geco že vsaj dve leti. ( Sicer z 243win, 6,8g, TM). Divjadi, na kateri ne bi bilo podbltb še nisem uplenil, pa naj je bila to srnjad ali pa jelensko tele. Tudi na prašiču 56kg je naredila kar nekaj škode. Sedaj razmišljam da bi jo zamenjal za GECO PLUS 6,5g!
    Kar se natančnosti tiče - kapa dol (katanec)!
    Preizkusil sm kr nekaj municije 243 in po mojih izkušnjah,naredi daleč najmanj škode HORNADY GMX.Kar se preciznosti tiče,pa sta u nulo precizni tako hornady,kot tudi norma v max tako da na 150 m ne rabiš razmišljati o tem katero kroglo imaš v puški je pa res da v-max naredi več škode oz podpludb Sam imam v magazinu prvo gmx ostale pa v-max,jih pa večinoma ne rabim,ker gmx naredi svoje
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #526

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tu je problem bolj v kalibru kot krogli.
    Točno. Jaz bi poiskal kakšno monolitno. Samo ne pretežko ker je ta zaradi dolžine v nekaterih puškah netočna.
    Konkretno rabi npr v cal 223 zelo hiter navoj (8) če je težja od 55grain.

  7. #527
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tu je problem bolj v kalibru kot krogli.
    Bolj je problem v hitrosti, ima okrog 900m/s, t mantl pa je klasična soft point krogla in normalno da podpludbe so

  8. #528
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Bolj je problem v hitrosti, ima okrog 900m/s, t mantl pa je klasična soft point krogla in normalno da podpludbe so
    Saj, to sem hotel reči, da ima v tem kalibru serijska municija veliko hitrost. To pa dela podplutbe.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #529

  10. #530

    Privzeto

    Eno jutro v prejšnem tednu sem šel na obisk do kolega. Čez lovišče seveda.. na meji mi je čez cesto pršibala srna in nekak sm se odločil, da gre z mano v dolino.
    Streljal sem z 8x57IS, Geco TM (škatlo sem 1x slučajno dobil od kolega..). Srna lepo zadeta za pleče, prijet srček, nasplošno videt vse OK. Ko je kolega srno odrl ga je skor kap.
    Skoraj dnevno odira srnce, velik je že videl povoza, poškodb od psov ipd..ampak kljub temu pravi, da še ni videl tako brutalne poškodbe od krogle :)
    Škoda, ker me ni poklical takoj, ko je to počel, da bi lahko škodo poslikal.. sem pa videl rebra, ki jih je moral porezat-res ni bil glih lepi pogled :)

    Pač ena nova zgodba o gecotu :) aja: streljal sem na cca 60-70m, dokaj strmo navzdol.

    lp

Stran 53 od 58 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •