Stran 41 od 58 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 575

Tema: Geco

  1. #401
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?
    Tudi jaz sem ga prebral in je res strokovno napisan. Me že neki časa matra da bi preizkusu tako kroglo ma še ni ratalo...

  2. #402

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem ga prebral in je res strokovno napisan. Me že neki časa matra da bi preizkusu tako kroglo ma še ni ratalo...
    Zamujaš Tomaž. Za hitre kalibre kot je tvoja 300wm so prav odlične.
    Pa nič komplicirati. Kar LOSove vzemi.

  3. #403

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?
    Tudi jaz sem si danes vzel čas in prebral prispevek. Že večkrat sem poslušal, da monolitne krogle poškodujejo cev in da divjad rada še gre po strelu. Pa je res tako? Zanimajo me vaše izkušnje in če ima kdo izkušnje z Noslerjevo E tip kroglo?

  4. #404
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Mene to, da pri zadetku z monolitno kroglo predvsem lažja divjad napravi še nekaj korakov, ne moti. Me pa zanima koliko bolj pušča ostanke bakra v cevi krogla Grom v primerjavi z drugimi monolitnimi, ki imajo utore (eXergy, TTSX,...)?

  5. #405

    Privzeto

    Groma nisem poskusil,sem pa streljal z igmanom.Igman je kar se preciznosti tiče čist u k... in verjetno tud grom ni dosti boljši!?
    Ko nekateri govorijo o puščanju sledi pri monolitnih kroglah mi ni nič jasno.Kakšna pa je razlika med čisto bakreno in oplaščeno bakreno.Sj zunaj so itak vse bakrene,v čem je torej hec?Jst mam zdej Hornady GMX in se na tarči obnese super.Čakam pa otvoritev sezone,da vidim kaj je z divjadjo
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #406

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Ko nekateri govorijo o puščanju sledi pri monolitnih kroglah mi ni nič jasno.Kakšna pa je razlika med čisto bakreno in oplaščeno bakreno.Sj zunaj so itak vse bakrene,v čem je torej hec?Jst mam zdej Hornady GMX in se na tarči obnese super.Čakam pa otvoritev sezone,da vidim kaj je z divjadjo
    Ja ta hec delajo tudi drugi. In iz tega naredijo problem.
    V Lovcu imaš krasno razlago. Ni dovolj brati. Tudi razumeti je treba.
    Baker pušča sledi predvsem pri kroglah, ki imajo zunanjost gladko. Material od brazd se zaradi pritiska nalaga na cev. Tudi pri svinčenih in oplaščenih.
    Zato ima veliko monolitnih na zunanji strani razbremenilne kanale (obročke). Ali pa so iz bakrovih zlitin. LOSova ima pa oboje (zlitina in obročki).
    Vse je lepo poslikano. Preberite še enkrat.

  7. #407
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Ko nekateri govorijo o puščanju sledi pri monolitnih kroglah mi ni nič jasno.Kakšna pa je razlika med čisto bakreno in oplaščeno bakreno.Sj zunaj so itak vse bakrene,v čem je torej hec?:
    Spoštovani Gilthead, vidim, da je zadnji čas, da si prečitaš (in to pozorno) prispevek o monolitnih kroglah, ki je bil objavljen v zadnjem Lovcu.

  8. #408

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani Gilthead, vidim, da je zadnji čas, da si prečitaš (in to pozorno) prispevek o monolitnih kroglah, ki je bil objavljen v zadnjem Lovcu.
    Sm si ga prebral in to pozorno:-)Alojz je lepo povedal,sledi puščajo tako ene kot druge,če niso narejene kot je treba.Če pa je krogla narejena kot je treba,pa se ta učinek precej zmanjša.Če bi bilo tako grozno kot nekateri trdijo,vejemite da teh krogel sploh ne bi delali,oz jih strelci ne bi več kupovali:-)
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  9. #409

    Privzeto

    Pa poglejmo še nekaj prednosti o katerih je govoril avtor: PREDNOSTI MONOLITNIH KROGEL!
    Brez svinčenega jedra,ki bi se drobil,razpadel,se ločil od plaščka,prenesejo večje hitrosti,ki bi dobesedno uničile konstrukcijsko enostavne krogle….Pravzaprav te krogle zablestijo,ko presežejo 915-930m/s in je pri manjši divjadi (do 40 kg žive teže)zelo verjeten zaželen >>padec v ognju<<.Z monolitno zgradbo je razširitev/deformacija točno določena….itn.

    Ne trdim da ne puščajo sledi(ker sem jih ''zaenkrat'' še premalo postreli),me pa moti ker ste nekateri naredili pravo famo okrog monolitnih krogel.Dejmo jih preizkusit v praksi in se sproti obveščat o izsledkih na terenu in v praksi.Večina si ustvari mnenje samo na osnovi literature,kar po moje ni ok.
    Pisec piše tudi o tem,da proizvajalci sproti rešujejo težave in verjetno so današnje krogle bistveno boljše od tistih prvih.Porodni krči so tudi pri proizvajalcih že več ali manj mimo,tehnologija in znanje gredo naprej in kolikor je meni znano monolitne krogle že močno izpodrivajo(nekje celo z zakoni) konstrukcijsko enostavne krogle,oz krogle ki vsebujejo svinec.Konec koncev,bomo v nekaj letih tako ali tako vsi prešli na to ali podobne vrste krogel…
    Vsem skupaj dober pogled in veliko kar se da dobro umerjenih krogel,takih ali drugačnih :-)
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  10. #410

    Privzeto

    Gilhead za tole pa .

Stran 41 od 58 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •