Stran 40 od 58 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 391 do 400 od 575

Tema: Geco

  1. #391

    Privzeto

    Tusi tehtati je brez veze. Ne veš namreč kje odstopa - tulec, krogla ali smodnik.
    Ko sem pa zadnjič prilepil odstopanja hitrosti krogel različnih firm pa niti enega komentarja. Tam se lepo vidi kako različni so.
    Moji polnjeni imajo le do 5m/s razlike. Tam pa nekateri preko 50.
    In do 100m se skoraj nič ne pozna. Napaka se vidi na večji razdalji.

  2. #392

    Privzeto

    No ja mislim, da čisto brezveze ni, saj prej z igmanom in sedaj z S&B trening municijo nisem prišel do spodobne grupe, ko sem jih začel prebirat pa se je grupiranje močno izboljšalo.Pri S&B Match razlike praktično ni. Predvidevam, da je največja napaka pri naboju ravno različna polnitev. Bom stehtal nekaj 10 praznih tulcev, da vidim.

  3. #393

    Privzeto

    Lojze se popolnoma strinjam za driling in tudi da je najbolj pomemben prvi hladen strel, samo vidim da tukaj pa tudi na strelskemu forumu vsi radi popajo slike tristrelnih seans ki izgledajo zares dobro, nihče ne pokaže kaj nastane ko počijo malo več strelov.

  4. #394

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    No ja mislim, da čisto brezveze ni, saj prej z igmanom in sedaj z S&B trening municijo nisem prišel do spodobne grupe, ko sem jih začel prebirat pa se je grupiranje močno izboljšalo.Pri S&B Match razlike praktično ni. Predvidevam, da je največja napaka pri naboju ravno različna polnitev. Bom stehtal nekaj 10 praznih tulcev, da vidim.
    No tehtal sem, sicer .308 S&B trening VM, 35 izstreljenih tulcev, teža 33 med 11,48-11,52, dva pa sta bila 11,9. Med polnimi je bistveno več odstopanj.

  5. #395

    Privzeto

    Dule, saj tudi več grup objavijo. Vsak pa pokaže najboljšo. In kapo dol pred nekaterimi.
    Tisti flyer se pa lahko zgodi zaradi napake strelca, včasih puške in manj zaradi naboja. Zato je dobro, da znamo napako odkriti.
    Če sami polnimo so naboji dobri. Jaz ne tehtam krogel pa ni odstopanj.
    Količina smodnika pa je zelo pomembna pri 223 in podobnih. Tam se vsako zrno pozna. Pri večjih tulcih pa ne.
    Če imamo flyer z dobrim nabojem pa nismo naredili napake, takrat je največkrat krivo vpetje cevi v olesje. Pri karabinkah seveda.

  6. #396

    Privzeto

    Alojz1, lp.
    Ja res zanimiva tista tabela, glede odstopanja. Pred leti sem se mal poigral z RWS-om, Normo in HP-jem. RWS je imel največje odstopanje na merilniku hitrosti.
    Je pa treba razumeti, da imajo tovarne t.i. testne cevi. Njihove tolerance in dolžine so za posamezni kaliber točno predpisane, tudi korak ožlebljenosti igra pomembno vlogo. Te redno menjajo in iz njih dosegajo tablične rezultate v strelnih kanalih, kjer se lahko igrajo z vetrom, tempetaturo, vlago, tlakom ....
    Pa ...

  7. #397

    Privzeto

    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?

  8. #398
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?
    Jaz sem ga danes.
    Zakaj?

  9. #399
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?
    Jaz sem prišel do polovice, ostalo še pride na vrsto. Te dni je stalno neka gužva. Monolitne krogle pa imam že tako ali tako namen preizkusiti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #400

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo prebral odličen prispevek v Lovcu o monolitnih kroglah?
    Super članek:-)
    I LOVE my country but i FEAR my government!

Stran 40 od 58 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •