Stran 33 od 58 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 575

Tema: Geco

  1. #321

    Privzeto

    Na koliko prašičih si to stestiral in pa daljina na katero si streljal(pa pri daljini podaj objektiven podatek)?!

  2. #322

    Privzeto

    Moje izkušnje do sedaj so bile z idealkami vedno uspešne. Čeprav se za strel z idealko redkokdaj odločim, pa sem do sedaj z idealko streljal na tri ozimce, dva sta padla na mestu enega pa sem zastrelil in so ga drugi dan našli cca. 150 metrov od nastrela.
    Se pa čudim zapisu enega od predhodnikov, da je z enim strelom idealke podrl 2 ozimca na 40 metrov... Ne bom rekel, da ni možno, a zdi se mi bolj fantastika kot realnost... Ne rečem, da ne moreš prašiča z idealko podret na 40 metrov, ampak dva...

  3. #323

    Privzeto

    Tri dni nazaj. Oba po 40kg. Tako, kot sem napisal.

  4. #324
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Da sem streljal na prašiče z "idealko" je bilo mislim ene devet primerov. Razdalje so se gibale od 20 pa do 70 m. S tem, da je bilo na razdalji 70 m streljano z francoskim podkalibernim nabojem Sauvestre.

  5. #325

    Privzeto

    Lep pozdrav fantje, sem nov na forumu in seveda s par uprašanje že takoj na začetku.

    In sicer me zanimajo vaše izkušnje s strelivom geco express oziroma geco plus predvsem na srnjadi in prašičih. Mogoče ima kdo od vas celo izkušnje v mojem ljubljenem kalibru .308

  6. #326

    Privzeto

    Kaj res noben ne uporablja Geco plus ali express????

  7. #327
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Trša bo delala manj škode na mesu, divjad bo še odskočila par metrov, prebojnost ima verjetno pol večjo kot mehkejša, mehkejša pa ne mesu ne špara, zaradi hitrejše deformacije pa napravi dosti večji šok in zaradi tega večinoma vse pade v ognju.....tako zelo poenostavljeno povedano
    Če pa vzameš federal fusion, boš imel pa mešanico tega dvojega, pa še kak evro je cenejši

  8. #328

    Privzeto

    Hvala za odgovor, sem pa danes nabavil 2 škatli Geco Plus za mojo 308, pa bomo videli kako bo, če pa še ima kdo kaj izkušenj pa na plano z njimi.

  9. #329

    Privzeto

    Naboji in kaliber sta že OK. Ostalo je na tebi. Ne vsako napako iskati drugje. Po vsakem ispešnem lovu si vzemi čas in še enkrat vse premisli. Lastne izkušnje so najboljše.

  10. #330

    Privzeto

    Tudi sam bom poizkusil naboje Geco Express v kalibru 7x64, 10,0g, katere sem kupil danes! O tem naboju sem slišal veliko vendar ne v praksi. Najprej na strelišče in da vidimo kako bo na tarči, potem bomo videli po 1. Maju kako se bo odrezal naboj na divjadi.

    V prilogi pošiljam en link o tem naboju


    http://www.youtube.com/watch?v=tsAQxWYpzFo

    Presodite sami
    Last edited by tasko; 23. January 2013 at 20:21.

Stran 33 od 58 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •