Stran 35 od 58 PrvaPrva ... 2531323334353637383945 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 575

Tema: Geco

  1. #341
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Citat mauser je objavil: Pokaži objave
    Mi poveš koliko in katere divjadi si že uplenil z Fusionam da se ti je tako zameril??
    Preveč, preden sem se "čežane "naveličal. Bahal pa namo.

  2. #342

    Privzeto

    Iz osebnih razlogov vam toplo odsvetujem strelivo GECO. Pred leti jelena nad hrbtenico, dve kapljici krvi jelena pa nikjer (streljan na okoli 70 m). Lansko leto srna na 120 m zgrešena dvakrat (različna dneva). Vse je bilo streljano s kalibrom 7x57R krogla teilmantel. Preiskus nastrela 3 krogle v 3cm krog, 4. krogla 6cm od skupine, 5. krogla 14cm od skupine v smeri 10h. Taka situacija se je na tarči pojavila 2 krat, vendar le z eno škatlo nabojev. Ostale so bile v redu. Vendar ne riskiram več. Partizan v istem kalibru na 120 m v 2 cm krog. Zelo pohvalno kakšen napredek so naredili pri partizanu

  3. #343
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Brenneke, tvoja težava je v točnosti zadetkov v divjad, ne v krogli.

    Na tarčo spraviš tri strele v 3cm krog, kar je za povprečno lovsko uporabo čisto ok.

    Kadar streljaš s preže verjetno delaš neko napako.
    Ali se ne umiriš dihanja, ali ti srce razbija, ali puške prav ne nasloniš ali pa imaš daljnogled na preveliki povečavi ..

  4. #344

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Partizan v istem kalibru na 120 m v 2 cm krog. Zelo pohvalno kakšen napredek so naredili pri partizanu
    Saj jim točnosti nikoli ni manjkalo.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ali pa imaš daljnogled na preveliki povečavi ..
    Drugi pomisleki so možni. Razen gornjega.
    Last edited by alojz1; 18. March 2013 at 23:33.

  5. #345

    Privzeto

    Pred kakšnim 3 desetletjem partizana nisi spravil v krog 10cm.

    Streljaj sem na strelišču z postoljem ki je bil trdno privezan na mizo. Med vsakim strelom sem se umiril, shladil cevi itd. Povečava je bila 9x tako da ni bila prevelika. Ne razumem kako bi lahko namreč dva različna strelca na strelišču tako razmetala strele.
    nemogoče

  6. #346
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sedaj te pa nič več ne razumem. Želim ti samo povedati, da krogla ni bila tam, kjer si ti hotel. Nekaj razlogov sem ti naštel.

  7. #347

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Brenneke, tvoja težava je v točnosti zadetkov v divjad, ne v krogli.

    Na tarčo spraviš tri strele v 3cm krog, kar je za povprečno lovsko uporabo čisto ok.

    Kadar streljaš s preže verjetno delaš neko napako.
    Ali se ne umiriš dihanja, ali ti srce razbija, ali puške prav ne nasloniš ali pa imaš daljnogled na preveliki povečavi ..
    Kaj ti nuca če grejo ostale dve 10 cm stran. Takšen naboj daš v cev in gre jelen novim dogodivščinam na proti. Pa ne mi rečt da lohka jelena na 70 m zgrešiš za 30 cm. Stoje mogoče nikakor pa ne iz preže. Drugače sem pa z doma polnjenimi kroglami na povečavi 4 polovil precej divjadi tako da v povečavi nikakor ni problem.

  8. #348

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj te pa nič več ne razumem. Želim ti samo povedati, da krogla ni bila tam, kjer si ti hotel. Nekaj razlogov sem ti naštel.
    že vendar ti trdiš da če so 3 krogle v skupini 3 cm dve pa 10 cm stran da je to odlično strelivo napaka pa da je v strelcu. Zame tako strelivo nikakor ni primerno, če je pa za koga drugega se pa ne čudim zakaj divjad ne pade v ognju.
    Samo moje skromno mnenje

  9. #349
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pa če si napisal, da ti prve tri gredo v krog 3cm. S preže ponavadi streljaš samo enkrat, torej je šus v krogu 3cm.

    Kaj se dogaja s četrtim, petim, šestim šusom je čisto nepomembno.

    Pri takšnem strelu na jelena, jelen nikoli ne bo uplenjen, tudi z drugimi kroglami ne. Nekaj primerov je že opisanih na tem forumu: Jelen je padel kot pokošen, že so zvonili telefoni, se pobral in ga nikoli niso našli. To je strel v vretenčne odrastke.

    Če si na strelišču dobro streljal, potem si napako naredil na preži.

  10. #350

    Privzeto

    Ja jelen je padel kot pokošen vendar ga niti z krvosledcem nismo našli.

    Ni pa res nepomembno kaj se dogaja z 4. 5. strelom. Med streli sem šel peš pogledat vsak zadetek, puško odprl da se je shladila. Med streli je bilo tako vsaj 10 min, tako da je bilo odvisno od naboja. Saj druge škatle mi niso delale težav le zadnje dve vendar le posamezni naboji. Predstavljaj si to zoprno stvar.

Stran 35 od 58 PrvaPrva ... 2531323334353637383945 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •