Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: Leupold strelna optika

  1. #1

    Privzeto Leupold strelna optika

    Na forumu nisem našel teme o Leupold daljnogledih. Kako se kaj obnesejo ti strelni daljnogledi? Po ceni so nekje v sredini, niso nižji, niti višji cenovni razred. Ali je v sloveniji pooblaščeni prodajalec za te daljnoglede?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Stric pravi da je Leupold ameriški Zeiss. Kakšno grupo dela z njim pri 79 letih pa vprašaj Vepra če meni ne verjameš.
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3

    Privzeto

    Kaj je pa potem kitajski Zeiss?Šalo na stran.

    Leupold dela cenovno ,kvalitetno in glede namena uporabe zelo različne linije.
    Ruifleman
    VX-I
    VX-II
    VX-III
    Mark2
    Mark4
    LPS
    VX-7

    Tako da bi moral malce natančneje povedati kaj te zanima in s čim lahko to zanimanje opravičiš (koliko dinarčkov).

    Splošno mnenje je da so zelo solidna firma, z odlično garancijo (v ZDA). Da za kvaliteto plačaš malce več (npr.VX-II, VX-III) kot npr. pri Buschnellu, Nikonu ali Sightronu, a doživljenska garancija in zveneče ime to pokrijeta. Ne živimo v ZDA in ne poznamo pojma doživljenjske garancije, tako da je ta prednost Leupolda pri nas neizrabljiva.

    Višje serije se lahko kosajo z nemško-avstrijsko smetano.

  4. #4

    Privzeto

    Po prebiranjih interneta in razno raznih forumov ter testov bi že morali biti dobri daljnogledi. Itak vemo, da cene ameriških izdelkov za lov niso niti približno take kot v Evropi, zato tudi ne moremo gledati samo po ceni. V bistvu je Leupold za ameriške razmere celo precej drag. Tudi orožje in vsa ostala oprema so čez lužo sorazmerno precej ceneje.

    Leupolda imam tudi sam v mislih, ko bom nabavljal eno puško v manjšem kalibru za lov in pa za precizno streljanje na tarčo. Ogromno ameriških strelcev ima Leupold. Zanimive so tudi precej velike povečave kot je 4,5-14x50, 6-18x50 in večji. Ampak za sebe sem razmišljal o 4,5-14x50 ki prempre širok spekter povečav za lov in pa dovolj za precizno streljanje.

    Upam pa, da se bo na forumu oglasil tudi kdo, ki ima Leupolda v lasti in bomo tako dobili mnenje iz prve roke.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto

    Janze kako približno pa grejo izvedbe po vrsti od manj do bolj kvalitetnih?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave

    Ne živimo v ZDA in ne poznamo pojma doživljenjske garancije, tako da je ta prednost Leupolda pri nas neizrabljiva.
    Tole piše na eni strani evropskega prodajalca:

    Target models have special target turrets. Leupold VX-3 scopes are all fully waterproof and fogproof and are covered under Leupold's Full Lifetime Guarantee. Metric models offer windage and elevation adjustments in meters.
    The Official Full Lifetime Leupold that covers this scope is valid in every Country.


    Predvsem zadnji stavek, ki govori, da je doživljenjska garancija veljavna v vsaki državi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7

  8. #8

    Privzeto

    V mislih imam recimo strelni daljnogled Leupold za okoli 500 €, kar bi bila serija VX II, ki v povečavi 3-9×50 stane okoli 500 €, kar ni ravno najcenejša varianta, če kupujemo strelni daljnogled, je pa več kot pol ceneje od recimo Zeissov in Swarovcev s tako povečavo. Se pravi, to bi bila nekje zlata sredina, za povprečnega kupca s povprečno debelino denarnice pa verjetno kar dobra možnost, vredna razmisleka, v kolikor so ti daljnogledi v redu in jim res velja doživljenska garancija. Tudi serija VX III, ki je sicer dražja od VX II, je še vedno precej cenejša kot Zeissi, Swarovci ali Kahlesi, kateri so tako dragi, da so bolj za v vitrino, kot za v hosto...

    Pride pa (zame) nakup v poštev samo, v kolikor ga lahko dobavi kateri od slovenskih uveljavljenih prodajalcev, da ga lahko neseš reklamirat, na popravilo popravilo ali kaj takega, ker jaz se raje ne zanašam na te spletne strani iz Nemčije. Tudi da bi mi pošiljali tako občutljivo zadevo iz Nemčije po pošti mi ne diši ravno.

  9. #9

    Privzeto

    Pred leti sem pri Glanznigu kupoval strelni daljnogled predvsem takega ki bi bil za tekmovanja.Sama g.Glanznig mi je svetovala Leupolda. Svetovala mi je 4x12VARI-x IIc , katerega sem tudi kupil. Uporabljal sem ga na tekmah na 100m kot tudi na 300m. Z njim imel odlične rezultate. Ima tudi za korekturo paralakse.Sama optika kvalitetna,saj je slika bistra. Za merjenje ima križ, ki je na sredini zelo tanek, tako da se z njim lahko seka dokaj majhna pika na 100m. Ko sem nehal tekmovati sem ga imel in ga še vedno imam na puškah za lov. Zamenjal sem že nekaj pušk različnih kalibrov. Leupolda pa ne prodam. Z njim sem popolnoma zadovoljen.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    V mislih imam recimo strelni daljnogled Leupold za okoli 500 €, kar bi bila serija VX II, ki v povečavi 3-9×50 stane okoli 500 €, kar ni ravno najcenejša varianta, če kupujemo strelni daljnogled, je pa več kot pol ceneje od recimo Zeissov in Swarovcev s tako povečavo. Se pravi, to bi bila nekje zlata sredina, za povprečnega kupca s povprečno debelino denarnice pa verjetno kar dobra možnost, vredna razmisleka, v kolikor so ti daljnogledi v redu in jim res velja doživljenska garancija. Tudi serija VX III, ki je sicer dražja od VX II, je še vedno precej cenejša kot Zeissi, Swarovci ali Kahlesi, kateri so tako dragi, da so bolj za v vitrino, kot za v hosto...

    Pride pa (zame) nakup v poštev samo, v kolikor ga lahko dobavi kateri od slovenskih uveljavljenih prodajalcev, da ga lahko neseš reklamirat, na popravilo popravilo ali kaj takega, ker jaz se raje ne zanašam na te spletne strani iz Nemčije. Tudi da bi mi pošiljali tako občutljivo zadevo iz Nemčije po pošti mi ne diši ravno.
    Henke daje 30 letno garancijo in že 20 let za njih dela ista optična delavnica kjer zadeve servisirajo. Mislim da v EU ne boš našel boljše garancije.

    Za 500 EUR je primerljiv Bushnell 4200 (večinoma pravijo da je boljši) za dodatnih 150 pa Zeiss Conquest, ki je za razred boljši.

    Strelni daljnogledi so za na puške in zdržijo nekaj tisoč g-jev. Če je zadeva zapakirana jo lahko običajen dhljvc poljubno meče. Seveda naj pošljejo na tveganje poškodbe pri transportu prodajalca.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •