Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 58

Tema: Obnova kopita

  1. #21
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    a je treba kopito sploh mazati če je polakirano? kaj ni lak nekako "trajna" zaščita lesa?

  2. #22

    Privzeto

    Lakirano kopito se ne maže. (mogoče z čistilom za pohištvo)

  3. #23

    Privzeto

    kopito ni več lakirano saj sem ga zbrusil ker mi lak ni všeč.

  4. #24
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Malo si bom izposodil temo in sicer iščem nekaj zelo podobnega puškinemu kopitu. Tisti, ki spremljate moje tem o optike verjetno veste, da bodo od jeseni dalje organizirani redni mesečni dogodki na katerih bo možno v živo preizkušati različno optiko. Za strelne daljnoglede zato do takrat potrebujem več kosov tega kar je na spodnji sliki:



    Vesel bom vsakega nasveta, kje bi bilo mogoče kupiti takšen model/maketo kopita ali kje bi jih lahko dal delat. Na vrhu bi za montažo le pritrdil weaver šino tako da v bistvu rabim le leseni del.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #25
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Ma glede na to da si zastopnik za tok firm pomoje ne bi blo napacno pri proizvajalcih se pozanimat, druga varjanta so pa puskarji ki kopita izdelujejo, za vecjo serijo pa z najcenejsim lesom pomoje ne bi smelo bit drago ti posljem na zs tel od enega...

  6. #26

    Privzeto

    Mogoče pri puškarjih povprašaš še za kašnimi starimi/polomljenimi kopiti... Gotovo ti jih odstopijo ;)
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Vzorca kopita ni tako težko narediti kot pravo kopito.Malo ročnih spretnosti,tračno žago in rezkar.
    Povezava 9731
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Doma imam kopito,ki hrepeni po obnovi.Nekaj prask in udrgnin malo pa tudi svetlejša barva kopita sta me pripeljala do tega, da se ga lotim obnoviti.Trenutno je kopito lakirano.Namen ga imam obrusit. Nič lažjega,če nebi izvedel,da je potrebno po suhem brušenju kopito politi s špiritom ter zažgati in nato naprej brusiti z finim papirjem in vodo. A TO DRŽI?
    In potem smo pri luskah ali mreži,verjetno bo tukaj potrebno kar nekaj časa in poleg pile še kakšno posebno orodje?
    No ko je ta zadeva gotova pa pride na plan SCHAFTOL.Tukaj imamo tri barve odtenkov.Moje kopito deluje svetlo želel pa bi temnejšega. Imamo tri odtenke kater bo pravi, da ne bo pretemen?In že smo pri nanašanju in poliranju...kako se te zadeve lotiti kolikokrat nanesti itd... ?

    Hvala za odgovore vesel bom kakšnega nasveta.

    aja še to sej vem,da bi bilo lažje če bi nesel k puškarju samo dokler se me držita dve roke to odpade.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #29

    Privzeto

    Zanimivo. Prvič slišim za tako "metodo".

    Obrusiš, da odstraniš stare nanose, odvisno ali je bilo kopito lakirano, obdelano s šelakom ali oljem. Kjer se je umazanija zažrla globoko v les ne pomaga nič. A praviš, da je lakirano, torej tega problema starih zanemarjenih kopit nimaš.

    Ob taki predelavi se običajno naredi še "pištol grif", mogoče "žnabl" na koncu kopita iz temnejšega lesa ali bivoljevega roga (€€€) za boljši oprijem in na novo vreže diamantni napil ali izreže ribje luske. Seveda se pred tem pripelje kopito do primerne gladkosti z brušenjem. Uporabiš vedno bolj fin vodobrusni papir in brusiš na olje. Tu že delaš na barvi, ki jo želiš imeti. Tako da uporabljaš "Schaftol", torej olje za kopita željenega odtenka. Če bi rad bolj svetlo, s tem ne pretiravaš in brusiš naprej samo z lanenim oljem. Ne s firnežem!
    Bolj na fino kot greš, lepši lesk dobiš. Vendar je potreben čas. Meseci. Jaz običajno zaključim z granulacijo 2000, kar izgleda kot bi brisal z navadnim papirjem. Verjetno boš ti zaključil pri granulaciji 800.
    Končni rezultat mora biti lepo oljno obdelano kopito s svilenim leskom.
    Profesionalci uporabljajo še razne male skrivnosti velikih mojstrov s posebnimi olji in pastami, a kot rečeno so to bolj kot ne skrivnosti.
    Za običajnega "uporabnik" pa opisana metoda daje prav lep rezultat.

    Nekateri kopito namakajo v kopeli lanenega olja in ga tako impregnirajo, potem šele na fino polirajo površino. Ipd. Vsak ima kakšno svojo posebnost. Bistven pa je rezultat.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Sršen hvala za tvoj odgovor. Zažigalno metodo pa imajo v eni od lovskih trgovin na Gorenjskem.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •