Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #81

    Privzeto

    Po vsakem obroku, še išče, da bi jedel in izprazne do konca posodo, razen včasih pusti zelenjavo. Edino čokolešnik mu ne gre preveč v slast, mesa je pa vedno premalo

    Zanima me, ker je za svojo starost že sedaj zelo velik in ne bi rad vzredil ogromnega goniča, bo še medveda zadavu

  2. #82

    Privzeto

    Če bo stradal bo vseeno velik, samo suh. Če si ga z kurjim mesom hranil zna biti prevelik. Piščance hranijo z dodatki za pospeševanje rasti. To se lepo prenese na pse (in ljudi).

  3. #83

    Privzeto

    Pravijo da je pes podoben latniku, zato mu ne fotram perutnine, ker je tudi sam ne jem. Govedina, divji prašič, srnjad je kar je dobil od mesa
    No bomo videli kolikšen bo zrasel, tudi sam menim da količina zaužite hrane ne vpliva na končno velikost, saj je zapisana v genskem zapisu, hrana vpliva bolj na telesno težo in zdravstveno stanje.

  4. #84

    Privzeto

    Drugače je pa tako. Psa izšolaj tako, da boš ti zadovoljen. Če bo brak malo prevelik bo pa glih pravi

  5. #85

    Privzeto

    Tasi,
    če hočeš imeti zdravega, primerno razvitega psa v dobri kondiciji, ga hrani 3x dnevno samo z kvalitetnimi briketi, ki vsebujejo najmanj 25 % proteinov. Čokolada, sladkorji, kravje mleko,jajca (beljak) in vsi mlečni izdelki razen skute, pa so za pasjega mladiča, čisti strup. Koščke mesa mu dajaj v manjših količinah le kot priboljšek ali nagrado pri šolanju.
    Suhe brikete mu daj v posodo večjo količino, pusti mu 5 minut, potem pa mu posodo odvzemi. Ko bo pes star 6 mesecev ga hrani samo 1 x dnevno z večjo količino briketov, pozimi pa ga hrani 2 x dnevno z bolj kaloričnimi briketi. Če se bo pes zredil ali pa shujšal, mu samo povečaj ali zmanjšaj količino hrane. Če hraniš z suhimi briketi je pomembno, da ima pes vedno na razpolago dovolj sveže vode - tudi pozimi.

  6. #86

    Privzeto

    Tasi, Andrej ti je povedal eno varianto.
    Jaz in moji psi pa smo pristaši sveže ali kuhane hrane. Meso surovo. Tudi mladičem. Kuham pa riž, polento, testenine. Brikete samo, če ni drugega.
    Vampe od uplenjene divjadi samo sperem z vodo. Pljuča pa obvezno skuham zaradi zajedalcev. Pozimi pa obvezno surovo govejo maščobo (loj) vsak dan manjši kos.
    Ti pa lahko izbiraš.

  7. #87
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Andrej, vem, da si izkušen vzreditelj a če bi moral jaz hraniti psa kot si napisal ga raje nimam. Kaj so hranili tvoji dedje.... Pes na briketih po par letih ni več sposoben normalno prebaviti kosa mesa ali kosti. Moji psi bodo še naprej jedli tako kot Alojzovi.

  8. #88

    Privzeto

    Tudi to sem dočakal. Da sva z Detlom enakega mnenja.
    Andrej. Poglej zobe malo starejšega psa. Jaz takoj vidim kako je hranjen. Briketarji imajo rjave.
    Last edited by alojz1; 29. June 2013 at 22:19.

  9. #89

    Privzeto

    To nisem napisal kar tako na pamet, ampak po mojih 40 letnih izkušnjah pri vzreji lovskih psov. Trenutno imam 5 plemenskih psičk, ki jih hranim izključno samo z najkvalitetnejšimi briketi, zato so psice in tudi njihovi potomci praktično brez zdravstvenih težav in v odlični kondiciji.
    Detel zelo dobro vem s kom so hranili pse naši dedje, to so bili navadno nezabeljeni žganci, morda tudi s kislim zeljem, v najboljšem slučaju so občasno dobili malo razredčenega kravjega mleka namenjenega za prehrano teličkov. Tisti psi ki niso bili priklenjeni na verigah so se nekako znašli in so si potrebne proteine ujeli sami, ostali verigarji pa so dočakali v trpljenju starost največ do 5 ali 6 let, danes pa psi hranjeni z briketi dočakajo starost tudi do 20 let.
    Dobri kvalitetni briketi pač vsebujejo vse snovi v pravem razmerju, ki jih pes potrebuje za zdravo preživetje, zato psa ni potrebno dodatno hraniti z surovim ali kuhanim mesom.
    Ne razumem, pa kako si ugotovil, da psi, ki so dolgotrajno hranjeni z briketi niso sposobni prebaviti surovega mesa. Moja 10 letna psica Brina brez problema požre in prebavi celo surovo jelenovo srce, katero tehta približno 1 kg, ali pa morda tudi več, pa jo vsa leta hranim izključno z briketi.
    Tudi to je res, kot je napisal Alojz, da imajo starejši "briketarji" rjave zobe, vendar imajo rjave zobe tudi starejši "nebriketarji".

  10. #90

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    ......Tudi to je res, kot je napisal Alojz, da imajo starejši "briketarji" rjave zobe, vendar imajo rjave zobe tudi starejši "nebriketarji".
    Samo, da dopolnim; vendar samo tisti nebriketarji, ki se hranijo s kislim zeljem, razredčenim mlekom, nezabeljenimi žganci..............pa recimo še čokolešnikom

    Je pa izbira hrane (primerne za "lovske kanide") odločitev vsakega posameznika!
    Mene ravno tako prepriča tista hrana pri kateri pes ne pozna limita (seveda je to samo "pokazatelj", dobri razlogi pa so nekaj drugega) .........pa ne, da občasno ne dobiva briketov...........ki imajo X mesecev rok trajanja pri +20 C. Mogoče pa je resnično vse samo v vlagi (in I. klasi mesa, ki je v njih)

    ........ampak izkušnje so različne!

    Dober pogled!

Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •