Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #71

    Privzeto

    Jaz sam nimam predsodkov do pol leta starega psa ali iz jesenskega legla.
    Pri tej starosti bolje vidiš telesno zgradbo, zobovje in tudi zasnove že pokaže.
    Oglasi se k prodajalcu in se pozanimaj v kakšnih razmerah je pes živel. Če je socializiran in ni bil ves čas le v boksu pojdita še malo na sprehod v lovišče. V jeseni bo pa ravno prav star za resno delo.

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Tudi jaz ne vidim težave v nakupu pol leta starega psa. Še bolje, odpadejo ti vse težave, ki jih prinese s seboj mladiček. S šest mesečnim psom lahko začneš takoj s šolanjem in vzgojo. Psiček bo v vsakem primeru tako, kot mu boš ti narekoval (zavedno in nezavedno) in ne tak kot je bil v prejšnjem okolju. Pa še nakup je ugoden in kot pravi Alojz; pes je telesno že oblikovan.

  3. #73
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pa vzemi s seboj nekoga, ki se razume pa kako plašilko ...

  4. #74

    Privzeto

    Plašilko? Za preizkus streloplahosti?

  5. #75
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Da, tako.....

  6. #76
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Jaz tudi nisem navdušen nad idejo da bi jemal 6 mesečnega psa.
    Če bi ga jemal bi hotel dobro poznati človeka od katerega bi ga vzel. Sploh pa je najboj zabavno šolanje/vzgoja 3-6 mesecev, ko se pač igraš s psom :)
    Moje skromno mnenje, LP N

  7. #77

    Privzeto

    Zanima me kakšne so vaše izkušnje s kastracijo psičk, kakšna je uporabnost za lovske namene, kakšne spremembe se pojavijo v obnašanju, ipd...

  8. #78

    Privzeto

    Pozdravljen!

    O tem je bilo na forumu že kar nekaj napisanega.
    Predvsem o zdravstvenih vidikih, pozitivnih in negativnih so na foromu pisali tisti, ki se na to bolje spoznajo od mene.
    Iz lastne izkušnje pa ti lahko povem, da lovska uporabnost po sterilizaciji psice ni prav nič trpela.
    Sterilizacijo je veterinar opravil pri 6 mesecih, še pred prvo gonitvijo.
    Lovski nagon je ostal nespremenjen in je verjetno bolj odvisen od tega, koliko je psica dejansko v lovišču.
    Odpade gonitev, ki ti lahko drugače sovpada z lovsko sezono.
    Če se psica zadosti giblje in jo prehranjuješ po zdravi pameti, se tudi zredila ne bo.
    Moraš pa se predvsem sam pri sebi predhodno odločiti, da zaenkrat resnično ne želiš vzrejati. Mene še sedaj prepričujejo, da sem naredil napako in da bi takšna lepotica morala imeti kakšno leglo. Vendar sva se že pred nakupom z ženo odločila, da v tem trenutku nimava časa, da bi pošteno poskrbela za psico med brejostjo in potem še za mladiče, tako da v treh letih še nisem nikoli obžaloval, da sem dal psico sterilizirati.
    Imam pa sicer špringer španjelko, čeprav pasma pri tem ni pomembna.

    LP
    Matej

  9. #79

    Privzeto

    Koliko lahko poje dvomesečni mladič? Povejte mnenje, če ga hranim preveč ali premalo, če mu dam naslednje obroke:
    -zjutraj poje 1 dcl čokolešnika;
    -popoldne pol posode za skuto mesa, zelenjave, testenine in juho;
    -zvečer še enkrat isto kot za kosilo.

    Prosim za odgovore, da ga ne bom nepravilno hranil.

  10. #80

    Privzeto

    Tasi, tole vprašanje je pa pretežko.
    Daj mu toliko, da je sit. Kdaj je sit pa preizkusi z koščkom kruha. Meso bo jedel dokler ne bo bruhal. potem zopet jedel.....

Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •