Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #91

    Privzeto

    Skoraj ravno na drugi rojstni dan je psica ( na začudenje strelca, ki je tudi slikal) prvič tudi prinesla "vzdignjenega" in uplenjenega malega viteza ........... veselje na eni strani in kor zmeraj v kinologiji malo zavisti na drugi . Je pa padlo prej par od nje vzdignjenih zajcev pred njo; ne vem, mislim pa da tudi dobre prilike za prinašanje (v praksi seveda) pri teh ni imela.
    Seveda pa.......brez dela ni jela........in od viška ne boli glava!

    .......je pa slab gonič; nikoli 20+ ; je pa bolj za brakade; (po evangeliju SLO kinologije)



    ....malo bolj slaba slika, ampak dobra za malo porast ega; le da ostane v mejah normale in hobija!
    Last edited by pidog; 27. November 2013 at 16:58.

  2. #92

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave

    .......je pa slab gonič; nikoli 20+ ; je pa bolj za brakade; (po evangeliju SLO kinologije)
    Zakaj slab gonič? Saj ni viikonogi gonič. Pa si predstavljaš kakšen teren predela pes v tem času?! Dolžina je pri brak jazbečarju odvisna od tega kako si ga naučil. Tudi moji braki se običajno vračajo po 20 minutah. Občasno so izjeme po dve ali tri ure, ko je na delu očitno pregnan zajec ali lisjak.
    To, da brak prinese brez da si ga učil, kaže njegovo vez s teboj in po mojem laičnem mnenju to pomeni da lovi s teboj in zate in ne samo zase, kot je mnogokrat videti v naših loviščih pri goničih.
    Začni jo učiti še za krvno sled, boš videl da bo šlo s temi lastnostmi!
    Meni so ravno taki braki všeč. Za dolgega goniča nimam ne interesa ne lovišča.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #93

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tudi moji braki se običajno vračajo po 20 minutah. Občasno so izjeme po dve ali tri ure, ko je na delu očitno pregnan zajec ali lisjak.
    To, da brak prinese brez da si ga učil, kaže njegovo vez s teboj in po mojem laičnem mnenju to pomeni da lovi s teboj in zate in ne samo zase, kot je mnogokrat videti v naših loviščih pri goničih.
    ....saj pravim, da jih je večina na meji I. nagradnega razreda ..... seveda če ni na delu zajec
    Mal heca mora bit

    ...sem eden tistih, ki zelo verjame da "lovski pes" niso samo prirojene lastnosti in da takšno mišlenje vodi v en velik nič ........seveda ji do pravega aporta še manjka; malo smo se včasih pa le igrali
    http://www.youtube.com/watch?v=px4nySuXJPY

    Dober pogled!

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Pidog, čestitke tvoji brakici, imaš simpatično psičko.
    Obilo uspeha na vajinih lovskih pohodih.
    Kaj pa je rekel sodnik na PNZ, da bo lovsko uporabna al ne?
    Mnenje sodnika je najpomembnejše.

  5. #95

    Privzeto

    Mprimoz,Srešen,hvala!
    Seveda se strinjam s Sršenom glede dolžine gonje brakov. Tudi pri nas je podobno. Pes ni dolg, je pa res, da mora kdaj pokuriti odvečno energijo, da se lahko potem skoncentrira......saj je pri vseh energetsko polnih bitjih isto.....če ne paneumnosti delamo

    Važno da vsi uživamo v lovu s psom!!!

    PS
    Psica je očetova ampak si jo malo podajava.......lova za psa nikoli preveč
    Sam čakam nekaj bolj visokonogega.

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Pasma, če ni skrivnost?

  7. #97
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Pasma, če ni skrivnost?
    Blondinka

  8. #98
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    .
    Last edited by detel; 28. November 2013 at 19:17.

  9. #99

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Blondinka
    Tista bo samo za v vitrino, lepotna tekmovanja.......pa za kakšno bolj specialno delo; Int Chamipon, 6xBOB, 5xBurek, 3xBIS, 2xBest in Suck.....

    Mprimoz. Žimavca če bo vse po sreči. Takšnega "brez repa", pohabljenega

  10. #100

    Privzeto

    Evo pa bo skoraj en teden odkar je šel moj tovariš v večna lovišča. Jebe........ ti tehniko. (vlak)

Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •