Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314
Rezultati 131 do 139 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #131

    Privzeto

    [QUOTE=lovec92;123526]
    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Po domače povedano, psico si že zajebal!

    V nobenem primeru jo nisem zajebal... Psička je zelo prijazna do ljudi in otrok, zelo je navezana name,ni streloplašna je ubogljiva, imam jo za najbolšega prijatelja.
    Edino rad bi jo skrajšal pri gonji.
    No, no, ne jemat tako dobesedno. Kuža je lahko še vedno dober pes in zaželjen in ljubljen družinski član, četudi je za jago čisto zanič. To sem mislil z "zajebal". Tudi če ne bo izpolnjevala tvojih pričakovanj, je še vedno lahko tvoj najboljša prijateljica!

    Kar se tiče gonje srnjadi, pa to do srnjadi ni fer! Zato se le potrudi in ji pokaži divjad, katero je lovsko loviti z goničem! Magari pujse, le da potem imej vedno tudi ukrivljeno šivanko in nit s seboj!

    Pa še praktičen nasvet za odvajanje gonje srnjadi.
    Zjutraj čakaj ob travnikih, da se srnjad napase in glej kje se je premikala. S psico na daljšem povodcu pojdi preko sledi in ko bo sled zaznala in hotela po njej, jo korigiraj! Kakšno in kolikšno korekcijo potrebuje boš pa sam najbolje vedel.

    Tudi v našem lovišču pravijo da ni zajca. Pa sem ga vseeno našel dovolj, da sem ga psici pokazal in ga je z veseljem pognala!

    Sicer se pa ne sekiraj, gonja se z leti samo daljša.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #132

    Privzeto

    Sršen to z dolgim povodcem sem tudi sam rekel da bom izvedel. Ta nasvet sem pa slišal na youtubu v filemčku o slovenski lovski kinologiji. Tako da si bom večkreat vzel čas in to treniral s psičko

    Zajec je seveda tudi pri nas. res lepo ga je videti in tudi na lovu ga noben ne strelja, ker jih je res malo. Ni pa lisica glavni krivec da ni zajca

    Eni pravijo da z leti bo krajša drugi pa daljša

  3. #133

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    ... Zajec je seveda tudi pri nas. res lepo ga je videti in tudi na lovu ga noben ne strelja, ker jih je res malo. Ni pa lisica glavni krivec da ni zajca

    Eni pravijo da z leti bo krajša drugi pa daljša
    Pred letom sem se sprehajal z dvema starejšima kinološkima sodnikoma in smo debatirali o zajcu, ker smo bili ravno na taki preizkušnji. Obujala sta čase, ko je naenkrat postalo moderno "zaščititi" zajca in so se lovske družine same odločale za zmanjšanje ali pa celo opuščanje odstrela. Oba sta potrdila, da so se staleži v loviščih, kjer so se šli to "zaščito" hitro manjšali, tam, kjer so jih pa še naprej normalno jagali, pa je stalež ostal na nivoju. Skupaj smo potegnili sklep, da je zajca pač treba loviti, če ga hočemo imeti. Sicer bolezen in dvig staleža predatorjev, ki je povezan s kratkoročnim dvigom staleža zajca, povzročijo krepek padec ali izginotje zajca v lovišču.
    Torej zajca jagajte in ne le glejte, pa ga bo tudi za tvojega psa dovolj!

    Lovec, ki si ga videl na filmu, prijatelj našega Jagermajstra tu gori, dobro ve kaj počne, ko uči svoje posavce. Se ga splača posnemati!

    Kar se tiče krajšanja gonje psa, ja seveda bo krajša. Ko bo dovolj stara, da jo bodo že vse kosti bolele. Do takrat pa bo vedno daljša!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #134

    Privzeto

    Vem da smo v temi psov a vseeno ti povem naš primer iz prakse.
    Tukaj se s teboj ne morem strinjati, glede zajca.
    V našem lovišču, so od leta 2011 bili uplenjeni samo trije zajci in nekaj je bilo povoženih. Stalež zajca pa imamo tako visok, da bi jih za šalo dobili vsaj 5 ali več na leto a ni interesa za lov nanje in pse se ne uči loviti zajca.
    Vzrok temu, da se ga ne lovi, je zaradi zmernega števila prašičev ob zadnjem rekordu leta 2012, kjer pa smo trenutno na super poti, da postanejo tako redki, da jih bomo dobili letno toliko kot zajcev.
    Lisice pa se lovi pri nas predvsem na čakanje, sam se jih letos kar nekaj polovil takoj poleti, ko so kar mrgolele vsepovsod. Na zadnjih 3 čakanjih pa sem videl samo še zajce na treh med seboj zelo oddaljenih prežah, kjer so bili nedvomno različni zajci in v snegu so se sledili pogosteje kot prašiči.

  5. #135

    Privzeto

    Z zajcem je takole. V lovišču z šrnuhi in rogovileži je zajec varen. Pri nas ga par let ni nihče streljal pa jih je kar precej. Z lisicami je pa skoraj isto. Jaz in kolega sva jih uplenila 34. Vsi ostali pa za prste ene roke.

  6. #136

    Privzeto

    ko smo ze pri brak jazbečarih je kaksna razlika med rjavimi in črnimi razn barve, sosed jager ima crnega brakjazbecara kajbi moj mentor rekl da je prava granata za prasice in jelenjad, na googlu jih je pa bolj malo pa se mi vseeno crni lepsi vidijo
    lp

  7. #137

    Privzeto brak jazbečar

    Črnega še nisem videl.

  8. #138

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Črnega še nisem videl.
    Click image for larger version. 

Name:	alpskyjezevcikovitybrakyr.jpg 
Views:	86 
Size:	264.7 KB 
ID:	17170Name:  360_F_259953148_jgehgQFBLaW14quErs9I8YFsfZZ2XH46.jpg
Views: 314
Size:  55.8 KBClick image for larger version. 

Name:	Alpenländische-Dachsbracke-1.jpeg 
Views:	87 
Size:	168.2 KB 
ID:	17172

  9. #139

    Privzeto brak jazbečar

    Lep oziroma všečen.

Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •