Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #121

    Privzeto

    Pomoje je to še del vihravosti mladega psa.
    Sam ti ne bi znal svetovati nič drugega, kot da jo ob gonji divjadi, katero želiš, da goni, še bolj pohvališ ali nagradiš. Ob gonji srnjadi pa to kar malo ignoriraš.
    Psi so pametni in kmalu vedo kaj ti je všeč, da počne in kaj ne. Moraš pa vedeti, da je pes živo bitje in odstopanja so vedno možna, kot pri ljudeh, včasih imamo dober včasih pa slab dan.
    V 2018 bo bolje, verjemi mi!

  2. #122

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Imam eno vprašanje za vas. Koliko časa vam gonijo srnjad ? Imam psičko staro 10 mesecev. Sprva sem jo na srnjad odvajal z glasnim NE! in je lepo pustila. Sedaj pa se na moj ukaz požvižga in goni od 30min do 1. ure. ...
    Po domače povedano, psico si že zajebal!
    Tista o mladostni vihravosti od Tasi-ja je pa tudi za lase privlečeno.
    Mladega goniča je potrebno učiti in mu pokazati kaj sme in kaj ne sme. Zamujeno ne vrne se nobeno ali pa zelo stežka!
    Ko se brak jazbečar, ki je kar malo specično trmast pes navadi loviti zase, si ti dober le še za družbo in hranitelja.
    Če pa ti mladiča nekajkrat prestrežeš, ko priteče po sledi srnjadi, torej korigiraš ko počne narobe in pelješ na sledi divjadi za katero želiš, da goni, potem pa uspeh ne izostane. Torej je potrebno kar nekaj preteči in se drsati po kakšnem grabnu pri prestrezanju in kar nekajkrat še ponoči opazovati travnike za zajci, da psu pokažeš kaj od njega pričakuješ.
    Goniča enostavno izpuščati v gozd, mu na začetku reči nekaj besed in upati, da bo delal po tvoji žeji, to ne bo šlo.
    Tak pes začne loviti zase, ti si mu pa le zadnja postojanka, ko se naveliča in prevoz do doma.
    Dobrega goniča narediti je težje, kot to misli večina! Pa še ko ga narediš, moraš to redno negovati!

    Časi, ko so se goniči ob obilici male divjadi sami naučili gonje zajca in lisice so mimo. Srnica pač tako lepo teče in njena sled je tako lahka, da jo je res tako veselje preganjati, po možnosti pa še ujeti in raztrgati, da gospodarja kar en lepi pimpek gleda!

    Mlademu goniči strast za zajca in lisico zbudijo le kozolci, ki jih pred njim ti naredijo, ko se prehladijo s šrotom!
    Za sedaj odvaditi psa goniti srnjad? Se da ja, le napisati ti ne smem. Se pa kupi v trgovini in potrebuje baterije!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #123

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Za sedaj odvaditi psa goniti srnjad? Se da ja, le napisati ti ne smem. Se pa kupi v trgovini in potrebuje baterije!
    Ampak ta pripomoček je le za dobre vodnike. Drugače psa prav lahko uničiš uničiš in je za lov neuporaben.
    Z vsem ostalim se pa strinjam. Poznam LD, kjer je za mladega psa učit škoda zajca. Ga bodo jagali funkcionarji.

  4. #124

    Privzeto

    Zajca nimamo, lisic 10 kom. letno, imamo prašiče, jelenjad, največ je pa srnjadi. Psička goni vse. Prašiča lepo oblaja. Problem je edino ko gre za srno tolko časa. S tistim na baterije ni šans da bom psičko tresel.... bom proval z dolgo vrvjo pa jo na sledi srnjadi ostro povleči.

  5. #125

    Privzeto

    [QUOTE=Sršen;123521]Po domače povedano, psico si že zajebal!

    V nobenem primeru jo nisem zajebal... Psička je zelo prijazna do ljudi in otrok, zelo je navezana name,ni streloplašna je ubogljiva, imam jo za najbolšega prijatelja.
    Edino rad bi jo skrajšal pri gonji.

  6. #126

    Privzeto

    Nisem nek stari maček v lovski kinologiji in lovu a videl sem pa že marsikaj in tudi meni se zdi, da teletakt pomoje ne bi rešil kaj veliko.
    Meni je lansko leto teral srno več kot uro na vidnem polju in bolj kot sem tekel za njim in vpil, slabše je bilo. Pred tem mi ni nikoli tega naredil in tudi za tem ne. Požene srnjad kat rad ampak le nekajkrat zalaja in je to to.
    Niso vsi primeri isti in verjamem, da ti uspe.

    PS: Če ne bo bolje jo pa prodaj v Srbijo. :) Poleti so mi kazali samo pse, za katere so trdili da so vrhunski, ker poženejo srnjad in so na takšen način letos poleti dobili res nekaj prekrasnih srnjakov. Tam pa res verjamem, da s tem, ko padajo srnjaki pred psi naredijo pse še bolj željne gonje srnjadi.
    Last edited by TaSl; 31. December 2017 at 23:14.

  7. #127
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    Zajca nimamo, lisic 10 kom. letno, imamo prašiče, jelenjad, največ je pa srnjadi. Psička goni vse. Prašiča lepo oblaja. Problem je edino ko gre za srno tolko časa. S tistim na baterije ni šans da bom psičko tresel.... bom proval z dolgo vrvjo pa jo na sledi srnjadi ostro povleči.
    Lisic imate le 10 ali jih ustrelite samo 10? Najbrž drugo. Zato pa tudi zajcev nimate. Lisic pa vsaj 200! Ustreli jih 20, pa bo gonila samo lisico.

    Tisto z dolgo vrvjo pa kar pozabi...

  8. #128

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Lisic imate le 10 ali jih ustrelite samo 10? Najbrž drugo. Zato pa tudi zajcev nimate. Lisic pa vsaj 200! Ustreli jih 20, pa bo gonila samo lisico.

    Tisto z dolgo vrvjo pa kar pozabi...
    Zajca pri nas že dolgo ni zaradi načina kmetovanja in obdelovanja zemlje ne pa zaradi lisic... in kaj bom se ubadal z lisicami pri 100➕prašičih... pa aide lahko recem da bi se dalo kako lisico več uplent.

  9. #129
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zajca nimate zaradi lisic in ne zaradi kmetovanja. Pa če verjameš ali ne.

    Sicer pa če imate toliko prašičev, bo psica sčasoma gonila le te in pustila srnjad in vse drugo kar v pogonih ne streljate. Predvidevam, da srnjadi ne.

  10. #130

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    ... in kaj bom se ubadal z lisicami pri 100➕prašičih...
    Točno tu je problem, da nimate zajca.

    Kot je rekel Jagermajster, pomoje se bo sčasoma premislila, če imate toliko prašičev.

Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •