Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: Krogle za ponovno polnjenje

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Winchester XP3 naboje se je dalo dobiti v Avstriji že pred pol leta. Samo se mi vseeno zdi, da bi marsikaterega minilo, ko bi slišal za ceno... 80eur za 20kom.

  2. #12

    Privzeto

    No, sedaj pa primerjaj s cenami iz mojega linka na prejšnji strani in vidiš koliko so v Evropi dražji glede teh zadev Na mojem linku vidiš, da stane 20 nabojev (celih) malo manj kot 40 USD (kar dan danes znaša cca. 26 EUR)

    Me je že čist minilo :icon_: In prav gotovo te krogle po tej ceni ne bo pri meni.
    Last edited by Ganges; 21. March 2008 at 08:33.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam imam dilemo glede polnenja. Uporabljam Nosler Accubond 200grs v 8x57, polnitev 47grs s smodnikom N140. Polnitev je precej zmerna, saj ima krogla izmerjeno hitrost pri ustju cevi 711m/s, kar je počasno.

    Pri lovu na srnjad nimam pripomb, lahko bi edino rekel, da je malce "huda" ampak v mejah normale. Po strelu na prašiča(40kg) je ta odtekel celih 150-200metrov od nastrela. Zadet je bil v pleče, skozi srce in nato pri rebrih izstop. Nimam nič proti, če divjad po strelu odskoči in naredi še nekaj korakov, ampak beg prašiča v mojem primeru je bil vseeno malce predolg, glede na dobro lego zadetka.

    Je morda kriva ravno (premajhna) hitrost zrna?
    711 m/s na ustju je na 100m že blizu 600 m/s, vprašanje pa je ali govoriš o izmerjeni hitrosti ali o podatkih iz tabelic.
    Accubond krogla je skonstruirana tako da zadrži 60-70 % mase je skonstruirana za težjo divjad, pa tudi za hitre kalibre (v 8mm npr 8 mm Rem.magnum, 8x68S). S polikarbonatno špico se hitro odpira, kar verjetno zagotavlja soliden učinek na manjši divjadi. Pričakovati je, da pri manjših hitrostih zadrži več mase (do 100%), torej ne fragmentira, kar pomeni manjše poškodbe in manjšo krvavitev (v povprečju, najbrž, verjetno...).

    Mislim da krogla ne more optimalno delovati na x divjad pri tako velikem razponu zadetne hitrosti (550 -950 m/s) kot ga oglašuje Nosler. Pa tudi ne loviš samo dijad x ampak tudi y, z ...

    Lahko pa da gre le za slučaj - verjetnost da krogla 100% ni fragmentirala, morebiti poškodbe srca tudi niso bile take da bi prišlo do velikega padca krvnega tlaka, pujs je bil pred strelom napolnjen z adrenalinom,odprt teren , da se je pujs boril do kritja...

    Na podlagi enega primera sklepati o terminalni učinkovitosti streliva meji na prerokovanje - po domače šloganje.

    180 gr krogle je v 8x57IS možno spraviti na 800 - 850 m/s (npr.N550), kar pomeni vsaj bolj položno linijo leta, v kombinaciji z npr. malce bolj fragmenirno kroglo ne-bond konstrukcije, pa morebiti tudi omogoča krajše bege od nastrela.

    Glavno da leži.Lovski blagor!

  4. #14

    Privzeto

    A kdo pozna krogle Impala? Prosim za mnenja,ceno,če kdo ve, učinek..... natančnost!
    Hvala!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #15

    Privzeto

    Tukaj je nekaj malega o Impali. Če pa jo kdo polni ali pa ve kaj več pa bo sam povedal:

    http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=453

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16

    Privzeto

    Predrage in pretrde za moj okus,te so izdelane na stružnih avtomatih.
    Gledal sem jih lani na sejmu v salzburgu in film o postopku izdelave.
    Za strel čez plečko pa idealne!

  7. #17

    Privzeto

    No sem pričakoval tak odgovor! Sem bral neodvisne ocene te krogle,pa je krogla bolj tako,zelo zelo malo divjadi pade v "ognju" precej je obleži v krogu 10 metrov (predvsem srnjad) veliko pa je gre tudi precej daleč,tako da je potreben krvosledec!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    711 m/s na ustju je na 100m že blizu 600 m/s, vprašanje pa je ali govoriš o izmerjeni hitrosti ali o podatkih iz tabelic.
    Accubond krogla je skonstruirana tako da zadrži 60-70 % mase je skonstruirana za težjo divjad, pa tudi za hitre kalibre (v 8mm npr 8 mm Rem.magnum, 8x68S). S polikarbonatno špico se hitro odpira, kar verjetno zagotavlja soliden učinek na manjši divjadi. Pričakovati je, da pri manjših hitrostih zadrži več mase (do 100%), torej ne fragmentira, kar pomeni manjše poškodbe in manjšo krvavitev (v povprečju, najbrž, verjetno...).

    Mislim da krogla ne more optimalno delovati na x divjad pri tako velikem razponu zadetne hitrosti (550 -950 m/s) kot ga oglašuje Nosler. Pa tudi ne loviš samo dijad x ampak tudi y, z ...

    Lahko pa da gre le za slučaj - verjetnost da krogla 100% ni fragmentirala, morebiti poškodbe srca tudi niso bile take da bi prišlo do velikega padca krvnega tlaka, pujs je bil pred strelom napolnjen z adrenalinom,odprt teren , da se je pujs boril do kritja...

    Na podlagi enega primera sklepati o terminalni učinkovitosti streliva meji na prerokovanje - po domače šloganje.

    180 gr krogle je v 8x57IS možno spraviti na 800 - 850 m/s (npr.N550), kar pomeni vsaj bolj položno linijo leta, v kombinaciji z npr. malce bolj fragmenirno kroglo ne-bond konstrukcije, pa morebiti tudi omogoča krajše bege od nastrela.

    Glavno da leži.Lovski blagor!
    Glede izmerjene hitrosti lahko povem, da je natančno izmerjena, ker so naši fantje v LD precej strelsko ozaveščeni in imamo tako na razpolago tudi napravo za merjenje hitrosti. Bom pa zaenkrat kar ostal pri tej kombinaciji, ki jo imam, dokler ne dobim novih krogel. Je precej luštno streljati s tako polnitvijo, ker ne ruka preveč, pa še velika divjad(jelenjad, prašič) je pri nas bolj prehodna, tako da kakšne posebne znanosti ne bom zganjal zaradi tega. Se ti pa zahvaljujem za izčrpno razlago!

  9. #19

    Privzeto

    Imam eno vprašanje, še posebej za koga, ki polni iz SV dela Slovenije, ali pa tudi če ne polni pa zna kar me zanima. Sezona lova se prav hitro približuje pa še nisem uspel nabavit krogel za lov. Pa me zanima kje preko meje v Avstriji v tem predelu bi lahko kupil krogle in netilke? Najbliže sta mi Mureck in Bad Radkersburg. Daleč pa mi nista niti Leibnitz in Graz. Tako, da bi en dan skočil in nabavil zadeve, da lahko do sezone nafilam, preizkusim in prestrelim orožje.

    Hvala za odgovore.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #20

    Privzeto

    A imate kake nove izkušnje z Hornady SST kroglo? Kako se kaj obnese v kalibru 30-06, streli običajno na srnjad.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •