Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Krogle za ponovno polnjenje

  1. #1

    Privzeto Krogle za ponovno polnjenje

    Evo oprema za polnjenje bo kmalu prišla pa se pojavlja kar nekaj vprašanj v zvezi s kroglami, ki jih je možno dobiti za ponovno polnejnje nabojev. Vsaj v začetku bom prav gotovo sprobal različne krogle in njihove učinke, saj je to tudi bil en od namenov zakaj nabaviti opremo. Zato sem odprl to temo, da si bodo tisti, ki polnijo in tisti, ki še bomo lahko izmenjali informacije in izkušnje z različnimi kroglami. Če bi za vsako kroglo in kaliber posebej odpirali novo temo bi bilo preveč tem in bi rabili svojo kategorijo, pa naj bo za začetek ena tema (kasneje bomo videli če bo več interesa lahko naredimo novo kategorijo za ponovno polnejnje) in tisti, ki odgovarja na post naj na vrhu posta ali začetku teksta napiše z odebeljeno pisavo za katero kroglo gre, da se takoj vidi že pred samim postom. Recimo tako:

    Nosler Balistic Tip Hunting .30 168 grain

    Tukaj pa bi potem bil odgovor z vašimi izkupnjami pri polnjenju in pa na sami tarči ali divjadi..........
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    Ker bo oprema kmalu pri meni, krogel in entilk pa še nimam me zanima kaj mi priporočate. Na začetku bom največ polnil kaliber 30-06 in pa 357 mag. Pa imam par vprašanj v zvezi z nekaterimi kroglami za 30-06. Ne vem sicer zakaj, ampak so mi precej všeč krogle, ki nimajo tipičnega izgleda.


    Zanimajo me vaše izkušnje z:

    Nosler Balistic Silvertip http://www.nosler.com/index.php?p=3&bullet=10

    Hornady SST

    Zanima me predvsem učinek na srnjad, saj se sezona bliža.

    Katero kroglo bi mi priporočali za na tarčo (polnooplaščeno).

    Alis o netilke precej pomembne ali so vse približno iste? Katere bi priporočali?

    Hvala za odgovore in lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    Za na tarčo praviloma HP, lahko pa da bo na kratke razdalje do 300 m bolje flat base krogla in ne krogle z zašiljenim dnom npr. Berger:
    Sierra Match King 168 ali 190
    Lapua Scenar
    Berger

    Če bi hotel z iso kroglo streljati na divjad (srnjad) in na tarčo bi bila ena izmed bolj natančnih in cenovno znosnih Sierra Game King ali Pro Hunter , posebej če bi jih ločeval po teži in obliki.

    Match netilke npr. CCI Bench Rest (BR) so vsekakor bolj natančne (v povprečju, pa če to sploh opaziš).

  4. #4

    Privzeto

    Zanimajo me vaše izkušnje z:

    Nosler Balistic Silvertip http://www.nosler.com/index.php?p=3&bullet=10

    Hornady SST

    Zanima me predvsem učinek na srnjad, saj se sezona bliža.
    Nosler Bst ma kolega,ki pa ima v lovišču predvsem jelenjad in prašiče,pa je zadovoljen!
    Hornady SST, presenečen boš nad učinkom te krogle,sam jo še vedno uporabljam predvsem za lov na prašiče,ker ne dopušča možnosti,če divjad zadaneš ne bo šla daleč,če že ne bo počakala na mestu! Sicer sem z njo nekaj časa lovil vse in bil nadvse zadovoljen! Potem pa "pogruntaš" da je to blazno "razbijaška" krogla,predvsem na srnjadi! Sedaj uporabljam za srnjad Winchester Fail safe 180gr.(cal. 308),za prašiče,gamsa,muflona in jelena pa Hornadyjevo SST in Interbond!
    Sicer bi ble te krogle super stvar tudi za na tarčo,ampak je cena prevelika za to dejavnost! Ti je že Janez dal par izvrstnih predlogov!
    Netilke bi ble CCI BR; jaz sicer uporabljam CCI 200 kar za vse,je pa res,da ne streljam na tekmah!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave


    Zanimajo me vaše izkušnje z:

    Nosler Balistic Silvertip http://www.nosler.com/index.php?p=3&bullet=10

    Za srnjad je Balistic Silvertip idealna krogla, kot vem ni razbijaška, saj se pogosto uporablja tudi v varmint kalibrih. Če si pedanten in zahteven strelec ti morda ne bo dala najboljših rezultatov na tarči v kalibru .30-06, medtem ko je v .308win OK. Če si želiš več informacij malo pogooglaj po ameriških in kanadskih forumih, kjer je tudi veliko kritik na račun te krogle...

    Če so ti všeč na videz atraktivne krogle ti priporočam za moj okus dve lepotici, winchester accubond CT, in xp3- te zaenkrat še ne boš dobil samostojno.

    Sicer se pa divjad ne bo pritoževala katera krogla jo bo doletela, če bo le ta priletela na pravo mesto...

  6. #6

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave

    winchester xp3- te zaenkrat še ne boš dobil samostojno.
    Hvala za vse nasvete. Oprema bila včeraj plačana, danes pa že obvestilo da je na poti in bi morala jutri prispeti. Tako je bilo vsaj obvestilo od USP. Bomo videli. Zato pa imam kar nekaj vprašanj ker sem čisti začetnik in vsaj v začetku mislim malo eksperimentirati.

    Ravno to kroglo Winchester XP3 sem seveda tudi hitro opazil In že spraševal, če je kdo sprobal pa nisem dobil nobenega odgovora. Če jo kdo kje zasledi naj kar sporoči.

    Drugače pa lahko tisti, ki sami polnite ali pa poznate koga in se na to spoznate kar nadaljujete z nasveti, ki jim bom z veseljem prisluhnil pa verjamem da kak drug forumovec tudi. Lahko tudi s kakimi konkretnimi podatki s kamimi polnitvami ste zadovoljni v določenem kalibru, koliko grainov smodnika,... Ko bom sam kaj sprobal vam prav gotovo sporočim pisne in slikovne rezultate posameznih polnjenj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Tudi sam imam dilemo glede polnenja. Uporabljam Nosler Accubond 200grs v 8x57, polnitev 47grs s smodnikom N140. Polnitev je precej zmerna, saj ima krogla izmerjeno hitrost pri ustju cevi 711m/s, kar je počasno.

    Pri lovu na srnjad nimam pripomb, lahko bi edino rekel, da je malce "huda" ampak v mejah normale. Po strelu na prašiča(40kg) je ta odtekel celih 150-200metrov od nastrela. Zadet je bil v pleče, skozi srce in nato pri rebrih izstop. Nimam nič proti, če divjad po strelu odskoči in naredi še nekaj korakov, ampak beg prašiča v mojem primeru je bil vseeno malce predolg, glede na dobro lego zadetka.

    Je morda kriva ravno (premajhna) hitrost zrna?

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave

    Ravno to kroglo Winchester XP3 sem seveda tudi hitro opazil In že spraševal, če je kdo sprobal pa nisem dobil nobenega odgovora. Če jo kdo kje zasledi naj kar sporoči.

    lp
    Vse kar vem o tej krogli sem prebral na tujih forumih, tako da ne bom preveč pametoval. Zelo na kratko. Odličen učinek na divjadi-večji in manjši, malce slabša natančnost, ker je možno dobiti le tovarniške naboje, kar bi se pa dalo odpraviti s "home made" polnenjem

  9. #9

    Privzeto

    Možno. Ker je z večjo hitrostjo tudi šok učinek večji. Kaj več pa ne bi vedel, bodo povedali drugi, ki se na to bolje razumejo. Mogoče pa je res premajhen šok učinek.

    P.S.: Sem našel XP3 v prodaji, je pa res da ne v Evropi. Opazil pa, da bo očitno vsaj v začetku precej draga krogla, saj je draga že na ameriškem tržišču, ki je drugače glede teh zadev precej cenejše od našega. In sicer je cena cca. 40 USD za 20 kosov. Čeprav je sedaj dolar nizek, bi po tej ceni sklepal da bo pri nas cena 40 ali več EUR za 20 kosov.

    http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...5216115a#chart
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #10

    Privzeto

    Ups.... Zgleda, da sem naredil napako in je to cena za naboje in ne same krogle.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •