Stran 3 od 13 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 128

Tema: Preizkus lovskega orožja

  1. #21

    Privzeto

    S tem seveda ni nič narobe, če ti uporabljaš orožje kadarkoli. Govorimo le o tem, da je na preizkusu potrebno preizkusiti strelca s vsakim orožjem s katerim misli jagati med letom.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Če je že tako, ga lahko preizkusiš sam, vendar ob navzočnosti referenta za strelstvo, ki vsaj v naši LD s podpisom v ustrezen kartonček jamči, da je bila puška ustrezno preizkušena in zmožna za lovsko pravičen strel.
    Lp,Primož

  3. #23

    Privzeto

    Tako je. Nekatere družine zahtevajo, če npr. prideš k njim v goste, da jim pokažeš kartonček in da vidijo, da imaš v tistem letu puško potrjeno od referenta za strelstvo.

  4. #24

    Privzeto

    Kartončki niso obvezni!

  5. #25

    Privzeto

    Denis jež "samo ne vem,kaj je pa narobe v tem ,da orožje ,ki ga na preizkusu nisem preizkusil, preizkusim sam izven preizkusa"

    Kaj je narobe, če malo grdo napišem (upam da ne zameriš), je to da ti nihče ne bo verjel da si res nastrelil.
    Zdaj pa razloži nekemu vodniku psa krvosledca (ko bosta fino iskala..), da si puške kar sam nastreljeval, pač ko si imel čas, rezultate pa veš samo ti in zate so recimo OK.
    Sistem ne deluje tako. Lovcev je veliko, kam bi prišli če bi kar vsak nastreljeval za sebe, to vodi v anarhijo

  6. #26

    Privzeto

    Živjo
    Če bi imel vsak tako vest kot jo imam sam potem bi to zagotovo funkcioniralo, ker kot sem že nekaj postov nazaj povedal brez tega, da nisem prepričan da puška nese kot je treba ne grem z njo na lov. Poleg tega pa veliko streljam tudi izven preizkusa ,ki ga opravljamo vsako leto tako, da je ta preizkus le zadostitev pravici in je tudi na papirju napisano da je puška in strelec pripravljen za novo lovno sezono. Tako je moje mnenje pa če je pravilno ali ne sam se ga bom še vnaprej držal, pa ne bo zaradi tega nobena divjad ,ki jo bom streljal zastreljena zaradi tega, ker puške ne bi imel preizkušene, pa naj bo to na preizkusu ali izven njega.
    Lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #27

    Privzeto

    še to sem pozabil dodati Jazbec seveda ti ne zamerim saj izražaš svoje mnenje, upam da tudi meni ne zamerite tudi če včasih kakšno mimo usečem, kar se zakonov in podobnega tiče
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Podpiram tovariša Jazbeca, moje osebno mnenje pa je da sam nastrel tudi ni dovolj ne glede na to da ga lahko opraviš, saj mislim da marsikateri lovec premalo oz. sploh ne strelja na tarčo.... in ne gre se sedaj tu za to da bi pikali desetko na desetko, ampak predvsem zato da dobimop zaupanje vase, v svoje orožje, ter da smo "zihr" v strel. sicer je pa to samo moje skromno mnenjem.

    Lp

  9. #29

    Privzeto

    Živjo
    saj prav to vam hočem povedati saj sem že prej napisal, da sem letos postrelil najmanj 200 nabojev in vsaj meni se zdi, da bi to moglo biti dovolj, da sem sigurn vase in v orožje in mislim ,da bo tudi strel na divjad sigurn ,ker toliko vaje pa res mora imeti nek učinek in postane to že rutinski strel.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    mi smo v novo sprejeti poslovnik dodali da se po vsakem tretjem zgrešenem strelu opravi preiskus ponovno.imamo tudi napisano da se vsak zgrešen strel išče s psom.

Stran 3 od 13 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •