Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 128

Tema: Preizkus lovskega orožja

  1. #11

    Privzeto

    Živjo
    moje mnenje je da se na preizkusu strelja z eno puško risanico, pa tudi če jih imaš doma dvajset. Sam sem tega mnenja da bi ostale preizkusili sami na strelišču brez referentov in ostalih potem ni potrebno čakati da nekdo preizkusi vseh osem pušk ampak to lahko stori izven preizkusa. Sam sem na preizkusu streljal samo z enim karabinom ostale tri pa bom pred lovom preizkusil sam, ker brez tega da nisem siguren da je puška točna ne grem na lov pa tudi če preizkusa strelca in orožja ne bi bilo.
    Tako je moje mnenje
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    To je tvoje mnenje, ker sklepaš po sebi, ker si odgovoren človek in boš v dobro divjadi poskrbel, da imaš puke brezhibno nastreljene. Mnogi pa niso taki in zato jih je potrebno prisiliti, da pod kontrolo nastrelijo svoje orožje, ki ga bodo uporabljali na lovu.

  3. #13

    Privzeto

    Živjo
    to drži se povsem strinjam
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  4. #14

    Privzeto

    Denis jež, napaka. vsak strelski referent ki da kaj nase ti bo poveda, da je potrebno nastreliti vsak kos orožja, z katerim misliš loviti.
    Zakaj je tako, na nastrelitvah mora delovati celota, puška in strelec. To pomeni, da moraš biti sposoben z puško ustreliti tako dobro da opraviš nastrelitev.
    Ponekod so poizkušali z izgovori, češ saj je puškar nastrelil puško...ali saj jo je solovec nastrelil...vse to so samo izgovori.
    Že tako ali tako lovci nismo nevem kakšni strelci...sam se v to prepričam vsako leto na nastrelitvi. Nekaterim je škoda nabojev...da o vseh "zelenih" patronih potegnjenih od ne vem kod ne govorim.
    Da pa bi dovolil nastrelitev samo ene puške, jagali pa bi z večimi...to bi bilo iskanja divjadi..

  5. #15

    Privzeto

    Živjo
    Saj prav to sem hotel povedati sam seveda nastrelim vsak kos orožja vendar na preizkusu le enega ostale puške pa preizkusim sam ne na preizkusu, še zdaleč pa mi ni škoda nabojev saj sem jih letos od januarja sigurno postrelil 150-200
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    moje mnenje je da se na preizkusu strelja z eno puško risanico, pa tudi če jih imaš doma dvajset. Sam sem tega mnenja da bi ostale preizkusili sami na strelišču brez referentov in ostalih potem ni potrebno čakati da nekdo preizkusi vseh osem pušk ...
    A je tako težko narediti razpored in pri tem upoštevati tudi to?

  7. #17

    Privzeto

    Zakaj bi na nastrelitvi nastrelil samo en kos, ostalo pa individualno. Te logike ne razumem.
    Še enkrat, v prisotnosti strelskega referenta je potrebno preizkusiti vse orožje s katerim misliš jagat

  8. #18

    Privzeto

    V naši LD mora posameznik preizkusiti vsak kos orožja, katerega misli uporabljati v tej sezoni.
    lp

  9. #19

    Privzeto

    Edino pravilno in odgovorno ravnanje.

  10. #20

    Privzeto

    Živjo
    Se povsem strinjam z vašimi mnenji samo ne vem,kaj je pa narobe v tem ,da orožje ,ki ga na preizkusu nisem preizkusil, preizkusim sam izven preizkusa.
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •