Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 128

Tema: Preizkus lovskega orožja

  1. #1
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto Preizkus lovskega orožja

    Mene pa zanima kako kaj v praksi potekajo preizkusi lovskega orožja po lovskih družinah? Ali preizkušate tudi kratkocevno orožje in šibernice pred vsako lovno sezono?

  2. #2

    Privzeto

    Jaz imam pa sledeče vprašanje.

    V družini so trije lovci. Vsi uporabljajo recimo osem puš za na lov.
    Ko je preizkus, ali morajo vsi trije streljati z vsemi osmimi puškami.
    Nikjer nisem kaj podobnega zasledil.
    Prosim za nasvete?!

    Če je že kje kaj podobnega pa se vam opravičujem.

    LP Gebirgsjaeger

  3. #3

    Privzeto

    Če piše kje v pravilniku ali ne, ne vem. Pri nas sicer noben nima toliko karabinov, preizkus pa morajo člani opraviti s vsemi karabini s katerimi nameravajo loviti. To se mi zdi tudi edino pravično, saj je lahko katera puška slaba in strelc z dobro naredi preizkus, lahko je tudi dober strelec, pa bo vseeno jagal tudi z "razštelanim" karabinom in ranil divjad. Torej preizkus je po mojem pravilno delati s vsem orožjem s katerim nameravaš loviti.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    Jaz bolj sprašujem, ali lahko eden od članov družine strelja s tremi, drugi z dvemi in tretji z tremi puškami, potem pa vsi vse uporabljajo. Puške bi bile izprovane, vendar z različnimi strelci.
    Ali morajo vsi trije streljati z vsemi osmimi. Se pravi 3x 8pušk, x3 streli =72 strelov. Kdaj potem pridemo drugi na vrsto?

  5. #5

    Privzeto

    Lej,sej se ne gre za tist papir ki ga pač moraš imeti da lahko loviš! Gre se tudi zato,da sam sebe zverziraš mal! Jest mam cel regiment orožja,pa se jim kar tema nardi na nastrelu k vse privlečem tja pa streljam! Moje mnenje je,da lovci še premalo streljamo (na tarčo)! Tudi sam,priznam, si zadnje čase vzamem premalo časa za streljanje,včasih pa sem vsak mesec popokal namanj škatlo patronov(krogel). Enkrat sem že napisal in za tem stojim : Sam strel bi pri lovcih moral pomeniti neko rutino,avtomatiko,katero opraviš brez pomislekov,ko se za to odločiš! Ne pa da se najprej stepemo s puškami,pol si pa že ves "zrukan" ko začneš meriti divjad in - hajde po psa!
    Moj odgovor bi bil - da, vsi trije bi morali opraviti preizkus z vsemi puškami!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Moram povedati, da ti trije lovci, so non stop za puškami in zelo dosti streljajo. Tako da pri njih odpade dejstvo premalo tarče.

    No zakonsko ni verjetno nič opredeljeno. Bomo videli. Hvala.

    Ostala mnenja še priporočljiva.

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Stavek "Člani, ki nameravajo loviti z risanicami, morajo vsako lovsko leto... pristreliti vse risanice, ki jih bodo uporabljali pri lovu". pove vse in dovolj.

    O čakanju pa tole. Probleme se rešuje tako, da se analizira, premisli in priredi razmere da ustrezajo vsem.
    Tiste nastrelitve, ko se reče dne tega in tega je nastrelitev, so figo vredne, ker lovci prihajajo ko zmešane kure in nervirajo drug drugega.
    Pri nas je nastrelitev razdeljena na 4 dni. Prvi dan pripravniki pripravijo strelišče in z mentorji opravijo preizkus. Drugi, tretji in četrti dan poteka nastrelitev za ostale člane, a največ za 1/3 članov na dan. Prijave se pobirajo predhodno in izjem ni!
    Kdor ne opravi preizkusa, oz. vsi ki ga ne opravijo, imajo možnost popravka dve uri pred tekmo. ki je kakšnih 14 dni kasneje. Tekma se začne točno!

    In seveda je vsakdo dolžan priti na nastrelitev pripravljen in s pripravljenim orožjem.

    Izgovor, da ne more biti strelski referent toliko časa zraven lahko rezultira le v zamenjavi referenta.

    Od kar prakticiramo tole, težav ni in je tekma prijeten dogodek.

    LP

  8. #8

    Privzeto

    Pri nas je tako, da tisti, ki smo se udeležili lovske tekme trostav na 100m, s tistim orožjem ne potrebujemo več preizkusa. Moramo pa preizkusiti vse ostalo orožje, s katerim lovimo, kar se mi tudi edino zdi prav. Tudi foter in brat opravita preizkus z mojimi puškami, tako kot jaz z njujnimi, saj nikol neveš s katero boš šel na jago, ker si jih pač menjavamo odvisno kak način lova bo kdo izvajal. Jaz bi tudi uvedel disciplinski postopek zaper tistega, ki lovi z orožjem, s katerim ni opravil preizkusa.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Gebirgsjaeger je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam pa sledeče vprašanje.

    V družini so trije lovci. Vsi uporabljajo recimo osem puš za na lov.
    Ko je preizkus, ali morajo vsi trije streljati z vsemi osmimi puškami.
    Nikjer nisem kaj podobnega zasledil.
    Prosim za nasvete?!

    Če je že kje kaj podobnega pa se vam opravičujem.

    LP Gebirgsjaeger
    Mislim, da je napačno poimenovanje preskus risanic - dejansko gre za preskus lovcev z risanicami.
    Ponekod celo priznajo opravljen preskus, če z risanico strelja kdo drug (puškar, strelni referent itd) kar je neumnost.

    Vzemite primer Švedske, kjer je obvezen preskus pred lovom losa, pa gre za 80 m prostoročno tako na nepremično kot nepremično tarčo.

    100 m, s poljubnim naslonom in od 3 strelov najmanj 2 v tarči premera 15,4 cm res ni kakšen problem.
    Da ne bo kdo narobe razumel, nisem za zaostrovanje pogojev, saj so ti ki jih imamo dovolj dobri in organizacijsko še izvedljivi.

  10. #10

    Privzeto

    Mogoče že k vsemu povedanega le to, da je spomladanski preizkus puške in strelca, ločenih kombinacij ni. Le tako dosežemo cilj, čim manj zgrešenih strelov in še manj zastrelitev.

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •