Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 128

Tema: Preizkus lovskega orožja

  1. #81

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Si v protislovju. Namesto mora je lahko.
    Možnost ima vsak 3 strele. Dva zadetka v krog. Če zadene z prvim in drugim , tretji strel ni potreben.
    Alojz, razočaral si me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #82
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Kakšen izraz je tebi boljši? Preizkus risanic?
    Izraz pristrel, pristrelitev, pomeni uravnavo merilne naprave na puški tako, da zadeva v cilj (SSKJ), preizkus pa ugotavlja sposobnost strelca IN ustrezno pripravljenost orožja, pod v naprej določenimi pogoji.

    Sestavljalec pravilnika o lovskem strelstvu, v poglavju strelska dejavnost tč. 3, uporablja oba izraza, vendar ju ne smemo mešati.

  3. #83

    Privzeto

    Pero-čisto enostavo. Gledaš s spektivom po dveh strelih mu poveš če ustreli še enkrat. Če sta dva strela v krogih je opravil, če oba nista ni opravil, če je pa eden notri eden zunaj pa mu rečeš naj še enkrat ustreli pa se hitro vidi. Tudi meni se zdi nesmiselno streljati treh nabojev

  4. #84

    Privzeto

    Se skozi strelni daljnogled, ki ga ima že (skoraj) vsak, ne vidi zadetkov?

  5. #85

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Alojz, razočaral si me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ti si pa hitro razočaran
    Pri nas je bil letos le preizkus puške. Daš jo v stojalo, z vijaki scentriraš potem pa lahko stran gledaš, ko sprožiš.

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pravilnik LZS je veljaven v posamezni LD, če ima tako napisano v Pravilih oz Poslovniku.
    Če je tako mora vsak lovec z vsako puško streljati trikrat bet vmesnega kazanja zadetkov, preizkus opravijo tisti, ki vsaj dvakrat zadenejo v krog 15,4 cm.

    Preizkus je potrebno opraviti z vsemi puškami in optičnimi napravami, s katerimi nameravamo loviti.
    Če nameravmo z isti puško loviti z odprtimi merki, s piko in str. dalnogledom moramo opraviti z isto puško opraviti 3 preizkuse:
    - s piko in optiko na 100m
    - brez optike na 70m

    Vsa ostale mnenje in razlage so napačne in preizkus ni opravljen tudi če z dvema streloma zadanemo 22 in ne streljamo tretjič.

    Če ima LD v svojih aktih preizkus opredeljen drugače kot v Pravilniku LZS, se opravlja po internih pravilih.

  7. #87

    Privzeto

    Osebno menim,da bi bilo dobro,če bi imeli še en tak preizkus tudi v jeseni. Imamo namreč en kup kavbojcev,ki hodijo le na skupne jage in primejo puško v roke le takrat. Poj je pa usesorte po gmajn :-)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #88

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    TaSI, daj mi tale tvoj tretji strel razloži, zakaj je brez veze. Pravilnik lepo piše, da "mora trikrat ustreliti". Ti kot član komisije ne veš kaj je naredil s prvima dvema streloma. Ali veš in takoj na začetku dodeljene funkcije delaš mimo pravilnika in gledaš (predstavljam si da tudi govoriš zadetke) strele. Vidiš, takoj se učiš, kako boš vedno hodil mimo pravilnikov v življenju, pa naj bo v lovstvu ali drugje.Najbolj enostavno je potrditi na OZ, da ta pravilnik za vašo LD ne velja(kar je vsekakor možno), ker ni bil objavljen v uradnem listu in potem streljate prosto po Prešernu.
    Tisto s tretjim strelom sem se bolj kot ne šalil (dostikrat se vidi kam si zadel že na 6*42 daljnogledu in če sta prva dva OK...), sem mislil da se ne bo noben spodtikal ob to...ker je ob mojem vprašanju to najmanj pomembno.
    Zadetkov pa ne želim govoriti in prihodnje leto jih ne bomo, je pa problem ker so skoraj vsi člani navajeni kazanja zadetkov, kar po mojem mnenju celotno zadevo podaljša in le še bolj obremenjuje strelca (podmeri, nadmeri, levo, desno), če ni strel šel tja kamor je bil "namenjen". Kakor jaz razumem pravilnik, streljaj 3krat, noben ti ne kaže kam je šlo, dobiš tarčo in a je dvakrat padlo v enko ali ne. Po mojem je to tudi najbolj pošteno.
    Last edited by TaSl; 6. May 2013 at 10:01.

  9. #89

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Osebno menim,da bi bilo dobro,če bi imeli še en tak preizkus tudi v jeseni. Imamo namreč en kup kavbojcev,ki hodijo le na skupne jage in primejo puško v roke le takrat. Poj je pa usesorte po gmajn :-)
    Pri nas imamo dva pristrela praviloma v aprilu. Kot piše v pravilniku - trije streli, brez gledanja in komentiranja.

    Naredimo pa še prvo soboto v septembru še tretji pristrel oz. družinsko tekmo z risanico, ki šteje tudi za pristrel pod enakimi pogoji. Vsekakor dobrodošla zadeva. Pa zmeraj manj je takšnih, ki jim je škoda tretjega naboja.

    V zadnjih letih, ko smo ukinili komentiranje in popravljanje puš na pristrelitvi so se razultati drastično izboljšali. Streli skoraj vseh lovcev iz LD so v vložku pritrjenjem na tarčo srnjaka . Prej smo morali pa skoraj vsako leto še stojalo za tarčo zamenjati.

  10. #90

    Privzeto

    Pero, stara praksa preizkusa risanic je bila v naši LD strožja od Pravilnika, sedaj bi samo radi uskladili Pravilnik s pravili preizkusa risanic v naši LD, ker je starešina rekel naj novi "strelci" delamo po pravilih in jih predelamo. To smo storili in videli, da so pravila malce manj zahtevna. Na prvem letošnjem preizkusu ni naredilo 15 strelcev od 30 po starih (internih) pravilih, po Pravilniku pa samo 2 ali 3. Zato smo zadevo še enkrat pogledali (tudi z vašo pomočjo) in ugotovili da smo imeli prestroga pravila, vsi novi referenti pa se strinjamo da kazanje zadetkov ni potrebno. Ustreli trikrat in je to to.

Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •