Stran 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 128

Tema: Preizkus lovskega orožja

  1. #31

    Privzeto

    Živjo
    Če lovec da kaj nase in na naravo bo puško preizkusil že po prvem zgrešenem strelu in niso potrebni trije zgrešeni streli.
    Samo moje mnenje
    lep pozdrav
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #32
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ali je sploh kje kakšen lovec, ki ne bo rekel, da on že dobro ve kako dobro je pripravljen in da je "siguren" vase. In kljub temu zastreljena divjad v mukah poginja po grabnih. Sem že nekajkrat videl take "dobre in vase sigurne strelce", ki so naredili bolečo krivico divjadi. In tudi za njimi je ostajala gora tulcev na strelišču.

    A divjad ni njihova. Tudi pravica upravljanja divjadi ni njihova. Kljub magari z zlatom obrobljeni lovski izkaznici.
    Divjad tudi ni naša. Je le preko države zaupana lovskim družinam v skrb.
    In nihče, ponavljam še enkrat, nihče nima pravice pri zadevah, ki rezultirajo v strelu na divjad zanikati pravila, ki so napisana da se ta odstrel opravlja tako kot je prav in lovsko pravično. To pomeni nepriznavanje teh pravil in s tem sam sebi spodbija pravico biti član lovske družine, lovske druščine in še najmanj biti tisti, ki bo ukrivil prst na petelinu puške uperjene v živo bitje!

    Taki, ki kar na svojo pamet presojajo ustreznost svojih dejanj, lahko to mogoče počno v kakem zaprtem krogu. Nikakor pa ne v tako širokem krogu kot je Slovenska lovska druščina in pri tako pomembni nalogi kot je odstrel živih bitij. Najsi gre za polha, srno ali celo zaščiteno vrsto npr. vrabca!

    Nihče ni popoln, vsak dela napake. A javno odobravanje in izvajanje samosvojih in nezakonitih dejanj na tem forumu ne more biti in ne bo odobravano! Še sploh, če lahko gredo v škodo tistim, ki so nam zaupani v varstvo.

  3. #33
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    mi smo v novo sprejeti poslovnik dodali da se po vsakem tretjem zgrešenem strelu opravi preiskus ponovno...
    To pomeni da do opravljenega preizkusa lovec nima pravice loviti? Pravilno, podpiram.


    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    ...imamo tudi napisano da se vsak zgrešen strel išče s psom.
    K temu nas zavezuje že zakon. A je verjetno dobro, da se tudi na nivoju LD sankcionira neizvajanje tega pravila. Le pravno ne vem kako gre to skupaj?

  4. #34

    Privzeto

    Živjo
    Tudi v naši ld je zapisano da se mora po vsakem zgrešenem strelu preiskati nastrel s psom krvosledcem, tudi preizkus moraš opraviti preden lahko greš na lov.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave



    K temu nas zavezuje že zakon. A je verjetno dobro, da se tudi na nivoju LD sankcionira neizvajanje tega pravila. Le pravno ne vem kako gre to skupaj?
    pa mi rozloži kako po zakonu lahko od 1.januarja pa ,do priiskusa risanic lovci lovijo?????????

  6. #36
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    pa mi rozloži kako po zakonu lahko od 1.januarja pa ,do priiskusa risanic lovci lovijo?????????
    Ne konča se vse z zatonom starega leta.
    Sploh pa sem zakon omenil le v povezavi z obveznim iskanjem po zgrešenem strelu na divjad.

    Nisi mi odgovoril na vprašanje ali "To pomeni da do opravljenega preizkusa lovec (tisti, ki je 3x zgrešil) nima pravice loviti?"

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    z tistim orožjem

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne konča se vse z zatonom starega leta.
    Sploh pa sem zakon omenil le v povezavi z obveznim iskanjem po zgrešenem strelu na divjad.
    ali ne piše slučajno parkljasto divjad!

    da ne bom zdajle zakona prebiral

  9. #39

    Privzeto

    Lovsko leto se začne 1. maja in ne 1.1.
    Tako da nastrelitev velja do naslednje nastrelitve, to je približno 1 leto (odvisno kako se poklopijo datumi in vikendi..)

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Lovsko leto se začne 1. maja in ne 1.1.
    Tako da nastrelitev velja do naslednje nastrelitve, to je približno 1 leto...
    to bo ze drzalo,da nastrelitev velja do naslednje nastrelitve,ampak ni pa ta odvisna od lovskega leta kot se to iz tvojga posta "sliši"1.4??

    lp

Stran 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •