Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 75

Tema: potepuški lastniki psov / fotografski natečaj

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Spuščeni vaški psi že fejst operirajo na mladičih srn. Naš gospodar ima polne roke dela, bi pa moral imeti več "jajc" . Samo škljocanje s fotoaparatom ni dovolj.

  2. #52

    Privzeto

    Detel, zakaj ti ne priskočiš na pomoč gospodarju? A tudi ti nimaš jajc, ali si s tem nočeš mazati rok? Vsi samo kritiziramo naše vodstvene kadre, kadar pa jim je treba pomagati se pa vsi potuhnemo! Ne vem zakaj bi se moral samo gospodar ubadati z potepuškimi psi in z vsem ostalim. Ali ima lovišče samo on v zakupu? Ampak najlažje je kritizirati.
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  3. #53

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Spuščeni vaški psi že fejst operirajo na mladičih srn. Naš gospodar ima polne roke dela, bi pa moral imeti več "jajc" . Samo škljocanje s fotoaparatom ni dovolj.
    Pa vendar mu drugega za začetek ne preostane,ker bo imel s tem najverodostojnejši dokaz o potepanju in morebitnm delanju škode na divjadi,kar je tudi kaznivo.Za take primere je najboljša palica za lastnike potepuških psov denarna kazen,kar ZDlov-1 lepo navaja v 35.oz. 77 členu.Kazen je od 340 € pa tja do 1255 €.Lovci smo pri tem precej omejeni,saj je država preko zakona te stvari sama vzela v roke.Kdo pa prijavi lastnika psa v postopek se pa tako ve.

    Ne bi bilo slabo,če bi še kateri od vas vzel foto v roke in pomagal gospodarju.Predlagam pa ti,da v naslednjem mandatu sam kandidiraš za to funkcijo in občutiš na svojem hrbtu palico svojih solovcev ter za povrh še koga drugega.Marsikdo ne bi niti za denar opravljal vseh nalog,ki jih mora gospodar prostovoljno opravljati

    Pa brez zamere

    Lovski pozdrav

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Citat krt je objavil: Pokaži objave
    Pa vendar mu drugega za začetek ne preostane,ker bo imel s tem najverodostojnejši dokaz o potepanju in morebitnm delanju škode na divjadi,kar je tudi kaznivo.Za take primere je najboljša palica za lastnike potepuških psov denarna kazen,kar ZDlov-1 lepo navaja v 35.oz. 77 členu.Kazen je od 340 € pa tja do 1255 €.Lovci smo pri tem precej omejeni,saj je država preko zakona te stvari sama vzela v roke.Kdo pa prijavi lastnika psa v postopek se pa tako ve.

    Ne bi bilo slabo,če bi še kateri od vas vzel foto v roke in pomagal gospodarju.Predlagam pa ti,da v naslednjem mandatu sam kandidiraš za to funkcijo in občutiš na svojem hrbtu palico svojih solovcev ter za povrh še koga drugega.Marsikdo ne bi niti za denar opravljal vseh nalog,ki jih mora gospodar prostovoljno opravljati

    Pa brez zamere

    Lovski pozdrav
    Beseda na mestu, gospodar ne bo in ne more sprejeti vsega bremena na svoje rame. Pomagajte mu!!!!

  5. #55

    Privzeto

    Živjo
    Po moje bi mu najbolj pomagalo 10 g svinca,to je najboljša zadeva za klatežke pse ne pa fotografiranje
    lp

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Živjo
    Po moje bi mu najbolj pomagalo 10 g svinca,to je najboljša zadeva za klatežke pse ne pa fotografiranje
    lp
    Napačno! 10g svinca je najlažja pot. In zato se je nekateri lovci kar poslužujejo, ker težjega dela niso zmožni.
    Za povrhu pa še mislijo kako so rešili situacijo. A kaj naredi kmet, katerega pes se ne vrne? Nabavi drugega in benti čez vsakega jagra ki ga vidi in nagaja kjer le more. Ko pa bo vedel, da ga lahko prijavi vsak mimoidoči in da bo moral plačati pošteno kazen, pa bo verjetno za tisti denar raje kupil kakšno traktorsko gumo, pes pa bo počakal doma.
    Isto velja tudi za druge uporabnike tega prostora!

    Najlažja pot ni najboljša, še sploh, če nam povzroča trajno škodo in težave!

  7. #57

    Privzeto

    Nekateri ne da niso zmožni kaj več ampak enostavno za to nimajo časa,tisto malo časa ki si ga dobim za lov ne bom zapravljal za razna fotografiranja in dokazovanja ,da je nek pes bil tam in tam ampak se bom raje odpravil v naravo in šel na lov,če pa bom tam slučajno srečal potepuškega psa bodo krokarji papcali njegove ostanke,pa če bo treba tudi ostanke njegovga naslednika,psa mislim. Mogoče bom nekomu ustrelil dva potepuška psa potem se bo pa tudi ta naveličal kupovati pse in bo res raje kupil kaj bolj koristnega od potepuškega psa.
    to je moje mišljenje

  8. #58
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    ... Mogoče bom nekomu ustrelil dva potepuška psa potem se bo pa tudi ta naveličal kupovati pse in bo res raje kupil kaj bolj koristnega od potepuškega psa.
    to je moje mišljenje
    Mogoče je to tvoje mišljenje do katerega imaš sicer pravico.
    Nimaš pa nikakršne pravice to početi kot državljan, lovec, član svoje lovske družine in ne nazadnje na nek način predstavnik naše stanovske organizacije.
    Propagiraš nezakonito dejanje in tako z dejanjem kot pisanjem mečeš slabo luč na vse ostale.
    Če nimaš časa (volje), se izpiši iz lovske družine in obesi puško v omaro!

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mogoče bom nekomu ustrelil dva potepuška psa potem se bo pa tudi ta naveličal kupovati pse ...
    Ne, ne bo se naveličal kupovati psov, ker jih taki ne kupujejo. Zastonj jih dobijo od sebi podobnih, ki imajo potepuško psico, pa mu s tem naredijo še uslugo, da se znebi mladičev.

    Naš gospodar ima polne roke dela, bi pa moral imeti več "jajc" . Samo škljocanje s fotoaparatom ni dovolj.
    Tisto, koliko bi kdo moral imeti jajc velja za vse, in ne le za gospodarja.
    Pred 14 dnevi sta dva psa zadavila brejo srno. Nekdo je obvestil čuvaja in poslal sem ga, naj gre hitro to poslikat. Psa sta se že oddaljila, eden se mu je zdel znan, zato se je odpeljal k njemu domov in seveda psa ni bilo tam. Popoldne in naslednje jutro sem šel čakat s fotoaparatom k srni, da bi ju poslikal pri dejanju, vendar psov ni bilo več nazaj. Poklical sem inšpektorja, kakšen je postopek: kraj, datum, izjave prič, v primeru čuvaja zadostuje njegova izjava, še najbolje pa če so slike.
    Čuvaj naenkrat ni bil več siguren, če je pes res tisti, za katerega je menil da je, jaz pa ga tudi nisem videl. Skratka zgodilo se ni nič.
    In slučajno sem ravno jaz gospodar.

  10. #60
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Mogoče bom nekomu ustrelil dva potepuška psa...
    Če bo tvoj nekdo "ta prava" oseba se ti lako zgodi, da bo to zadnji svinec, ki ga boš porabil, poleg tega pa ti bodo še denarnico malo spraznili.

Stran 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •