Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 75

Tema: potepuški lastniki psov / fotografski natečaj

  1. #11

    Privzeto

    Je pa res (roko na srce, fantje), da se v naših vrstah najdejo tudi taki, ki komaj čakajo na kak "steklinski befel", na osnovi katerega bi lahko tamanili poleg lisic in kun tudi vse pse in mačke, ki hodijo po lovišču - ne glede na to, ali je odstrel upravičen ali ne.


    Breza motiš se lisica ni zanimiva za večino slovenskih jagrov,kar se pa tiče psov ali mačk pa sama veš da brez nadzora nimajo kaj iskati v gozdu,ali na poljih!

  2. #12

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Poleg fotografiranja je "dober" ukrep tudi šlepanje ubogega izgubljenega psička nekam blizu zavetišča. Čez dan dva pa nedolžno obvestilo lastniku, da je bil Fifi viden v zavetišču. Seveda se ga tam spet dobi ob plačilu računčka.

    Amen!

    Ma, sploh ni treba šlepat v bližino zavetišča, ampak pokličeš pristojno zavetišče in ...voila...v 24 urah morajo prit po pesjana. Nekatera zavetišča sicer hočejo, da pesjana nekak zadržiš (privežeš, zapreš, onemogočiš pobeg....), da pridejo ponj, ampak, vse se da, če se hoče.

    Če je pes poškodovan, morajo prit v 4 urah.... Če je nevaren, pa lahko poleg zavetišča mirne duše obvestiš tudi PP. Navadno sledi Blietzkrieg!

    Pol pa lepo...plosk po denarnici...ponoviš prakrat, pa bo!

  3. #13

    Privzeto

    Pri opaženi ne-divji živali (torej psu ali mačku), ki kaže znake bolezni, se obvesti policija - oni pa največkrat kar pooblastijo jagre za odstrel - če se ta žival nahaja seveda kje sred lovišča. V urbanem okolju pa nimaš šans. Vsekakor nimaš pravice ukrepat na svojo roko.
    OK, vse lepo in prav! Vse razumem, tudi nerazumen predpis,da moraš lastnika obvestiti da na tem in tem travniku njegova čivava trga hudobno srno!
    Praviš,da policisti pooblastijo jagre za odstrel; jaz se take igrice enostavno nebi šel - kar naj pride in on zrihta tko kt mora,al pa naj stoji zraven in gleda kako bi to lovec naredil,kake telefonjade se po moje ni priporočljivo poslužovati!
    Sicer mislim,da velika večina to uredi brez kakšnih prijavljan itd....,ampak ko je na pohodu steklina,pa nimaš kej - moraš poklicat pa basta!

    Če je pes poškodovan, morajo prit v 4 urah.... Če je nevaren, pa lahko poleg zavetišča mirne duše obvestiš tudi PP. Navadno sledi Blietzkrieg!

    A da to tudi znajo? Sem pa mislil da to ljudje iz zavetišč preprečijo za vsako ceno?!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #14

    Privzeto

    Kakršno koli nateg...vanje tule je brez predmetno, vsak naj si misli po svoje, jaz že vem kako bom ukrepal v primeru, če zasledim "cucka", da trga srno ali kaj drugega, zamislite se, da bi trgal otroka, a pol tudi ne smeš ukrepat.
    To lahko delajo samo birokrati, katerih čut do trpečega je za figo privlečen.
    Jaz sem sam pri sebi že davno razčistil kako in kaj, konec konce pa imam že rajši sebe in divjad, kot pa sosedovega "cucka".

    Pa še ena ironija, ki mogoče ne sodi v to temo, je pa tule na mesto, včeraj na občnem zboru so nam prebrali odločbo o sanitarnem odstrelu.
    Če vidiš divjad totalno pošisano, shirano, ki se komaj vleče in te z očmi prosi, da jo odrešiš muk, ji moraš povedati, da še inšpektor tega ni odobril in če slučajno to naredi je za to ubogo divjad že davno prepozno in je v hudih mukah podlegla boju za življenje in to samo zaradi birokracije. To pomeni, da bi morali zraven na lov v nahrbtniku nositi še gopsode inšpektorje, da nam na licu mesta dovolijo ali ne dovolijo tega kar nam veleva etični kodeks.
    Saj smo ga ja mar podpisali vsi lovci, sedaj nam pa z nekimi papirji ta kodeks uničujejo - sramota.

    Pa še večja ironija pa je, da so se na eleganten način rešili odgovornosti in so to odgovornost prelevili na nas izvajalce, ko so zapisali, da v takem primeru naj vsak sam, ki se za to dejanje odloči tudi prevzame vse posledice, res zelo podlo od veleumov.

    Pa še nekaj, kar tudi ni v tej temi pa vseeno, plan odstrela, že dve leti dopovedujemo zavodu, da stalež divjadi še zdaleč ni (zaradi tiste zime) in na sploh ni več takšen kot je bil pred leti, da naj nam zmanjšajo in odobrijo plan odstrela takšen kot ga mi tudi planiramo, kar pa te ustanove slepo delajo po svoje.

    Moje mišljenje je, da to počno načrtno, da nam bodo potem odvzeli koncesijo in uresničili tisto za kar smo bili proti.

    Mogoče se motim, si pa ne znam predstavljati to drugače.

  5. #15

    Privzeto

    Dejte no mal dihat!

    Pri vseh raznoraznih ščenetih v lovišču moram rečt, da bi človek pričakoval veliko več poškodb (ali usmrtitev) divjadi. Najnevarnejši za divjad so (vsaj kolikor mi je znano) nemški ovčarji, dobermani, polarni psi ali kakršni koli mešanci teh pasem. Če lovijo po 2 ali 3 v tropu, so še "uspešnejši".

    Hej, ne pravim, da naj se ne ukrepa ob morebitnem trganju srne. Ali nekontroliranih "pohodih" v času, ko ima divjad mladiče. Ampak...če srečaš kakega 40-centimeterskega ščeneta ob "nekritičnem času" pohajat po lovišču, pa res ni treba prec sprožit, a ne?!

  6. #16

    Privzeto

    Breza , saj dihamo in ne meči vse v en koš. Točno je bilo rečeno in točno se ve v kakšnih ali katerih dejanjih in razmerah je potrebno oziroma bi prišlo do ukrepov.
    Zaradi mene se ščene kot praviš ti lahko po mili volji sprehaja, ko pa bo naredil dejanje za katerega menim, da je ogroženo življenje divjadi ali kaj drugega, pol pa to za mene ni več ščene, in tudi jaz več ne bom dihal, takrat moraš imeti mirno roko.

  7. #17
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pri opaženi ne-divji živali (torej psu ali mačku), ki kaže znake bolezni, se obvesti policija - oni pa največkrat kar pooblastijo jagre za odstrel - ...
    Na kakšni osnovi lahko policija kogarkoli pooblasti za to? Divjad je divjad, za tisto kar pa ni divjad, nas ne more nihče pooblastiti! Niti samo ministrstvo brez povprejšnje prilagoditve zakonodaje!

    Kriza, ki izgleda prihaja zaradi stekline je dober preizkusni kamen za nas in državo. Naj že enkrat uredijo zadevo. Itak je sedaj čas, ko s psmi ne bomo jagali nekaj mesecev. Z Biso greva od sedaj dalje v lovišče le na vrvici in vsaj z magnumom v toku. S steklimi psmi okoli neograjenih hiš pa naj se ukvarja država kakor ve in zna!
    Če nam je odvzela pristojnosti, naj sedaj to sama pomalica!

  8. #18

    Privzeto

    Mah, kaj pa vem, če je res taka kriza glede stekline razlog, da se pusti pobijat pse in mačke....

    Kriza je zaradi tega, ker je pač preveč lisic. Preveč jih je pa zato, ker se le redkim da ukvarjat z njihovim odstrelom. Pri nas npr. je že kar pravilo, da lovec ne bo ustrelil lisice, ki se mu sprehaja pod prežo, saj vendar čaka pujse in ne sme zganjat hrupa. Lisičke se pa množijo kot gobe po dežju. Če bi uspeli zmanjšati lisičjo populacijo, bi se to poznalo tudi na prirastu divjadi, pa še zarad stekline ne bi bilo treba tolk v luft skakat.

    In ja, orlova6...se strinjam, da v primeru omenjenih dejanj ščene ni več ščene...ampak, roko na srce, vsak od nas lahko take primere, za katere ve sam (in ne iz tiska), prešteje na prste. Za nepotrebne strele po pripadnikih prej omenjenih živalskih vrst pa hitro zmanjka prstov.

  9. #19

    Privzeto

    ZR sicer nevem če je res taka kriza da moraš psa striktno na povodcu pelat zaradi stekline,pa saj je tudi cepljen!

  10. #20

    Privzeto

    Saj verjetno ni mislil samo zaradi stekline, ampak pomladi, ki številnim živalskim vrstam prinese tudi nov rod.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •