Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Remingtonove risanice

  1. #21

    Privzeto

    Pred nekaj leti si na upravni enoti, občini, dobil na podlagi orožnega lista dovoljenje za nabavo 1kg smodnika. Seveda sem dobil dovoljenje za uvoz, ker takrat ne vem če se je dobil kje v Sloveniji. Enostavno sem poklical v Borovlje, kjer sem lahko naročil smodnik. Nabavljal sem Hodgon ali pa Vihtavuori. Za krogle pa itak ni bilo potrebno dovoljenja. Ja, tudi netilke so bile na nabavnemu. Krogle sem uporabljal težke 150 grains, to je 9,7 grama. Bile pa so KS in pa Sierra SPBT. Enako težo zato, da mi ni bilo treba puške pristreljevati. Čeprav sem nekje zasledil, da tudi krogle enake teže a drugačne zunanje oblike malenkost drugače zadevajo. Ob zdajšnji poplavi različnih vrst nabojev, pa mislim da je izbira popolnoma zadovoljiva. S polavtomatom pa ne priporočajo uporabljati nabojev, ki so malo močneje polnjeni, oznako nabojev pa se ne spomnim.

  2. #22

    Privzeto

    Živjo!
    Na forumu strelec.si sem zasledil ne preveliko naklonjenost do remingtona sam pa nimam izkušenj z njim
    lp

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Privzeto Remingtonove Risanice

    Ti kar verjemi kar si prebral! Ni treba vse preizkusiti, da verjameš! Kar ni evropsko se pravi naše, avstrijsko, nemško, švicarsko in angleško ni vredno počenega groša! Tu mislim risanice in kombinirane puške. Šibernice so dobre tudi ruske in italijanske. Lp Janez L

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Janez L je objavil: Pokaži objave
    Ti kar verjemi kar si prebral! Ni treba vse preizkusiti, da verjameš! Kar ni evropsko se pravi naše, avstrijsko, nemško, švicarsko in angleško ni vredno počenega groša! Tu mislim risanice in kombinirane puške. Šibernice so dobre tudi ruske in italijanske. Lp Janez L
    če bi bil saj malo poučen o izdelavi risanic in kombiniranih pušk ne bi kvasil takšnih neumnosti.

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Remingtonove risanice

    Pumpa!
    Ne kvasi neumnosti! Neka serijska proizvodnja orožja se ne more primerjati z unikatnimi izdelki naših, avstrijskih ali angleških puškarskih delavnic! Ti pa lahko trdiš kar koli o tem a tako pač je. In ni treba biti strokovnjak, da to razumeš. Če imaš pa ti tako puško ni nič narobe in ne trdim tega, da je sedaj treba vzeti žago in take puške razrezati, ampak če imaš finančno možnost enkrat daj malo več (za puško + montažo + optika) in boš imel mir nadaljnih 100 let!!!
    Lp.
    JANEZ L

  6. #26

    Privzeto

    Še vedno nisem izvedel, katere trgovine v Sloveniji lahko dobavijo puške Remington in ali obstaja za Slovenijo generalni uvoznik?

  7. #27

    Privzeto

    Tajga iz Celja(gos.Boštjan Fink),REBEC d.o.o., rebec.mitja@siol.net !

  8. #28

    Privzeto

    Franc, hvala za odgovor. Pri Mitji v Postojni sem že večkrat bil vendar pa takrat še nisem bil lovec in nisem bil posebej pozoren na orožje.
    Internetnih strani pa tidva fanta tudi nimata, da bi si lahko ogledal njuno ponudbo, tako da res nisem vedel.

    Meni je zelo všeč model Remington 700 VTR, na žalost pa na internetu berem nekatere kritike glede natančnosti in problemov z zastoji. Pri zastojih naj bi celo šlo za tovarniško napako, ki se pojavlja pri nekaterih serijah pušk. Slabo je tudi to, da se ne da kupiti puško, ki bi imela tudi mehanske merke. Vsaj ne piše, da bi se dalo. Izgleda da je pri američanih moderno, da nimajo na puškah mehanskih merkov, ker jih skoraj nobena puška nima gor serijsko.

    Drugače pa zelo lepo narejena puška, klasična repetirka vendar z zelo modernim izgledom, prav to kar iščem.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •