Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Prva pomoč...

  1. #1

    Privzeto Prva pomoč...

    Imam novi dnevnik za lovske pripravnike... in lahko rečem, da je ena velika katastrofa! v njem samo piše kaj naj bi imel, hkrati pa ni zraven nobenih navodil (npr. v dnevniku je prostora za vpis 3x ocenjevanje trofej, 3x kinološke prireditve... hkrati pa nobenih navodil koliko je potrebno opravit tega.) V prejšnjem devniku je bilo jasno zapisano koliko česa...

    In ena izmed zadev je tudi prva pomoč! a kdo ve kako je kaj s tem?

    LP
    Emanuel I

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    PP nardiš v sklopu predavanj in izpitov (vsaj mi smo jo - pri preizkusu varnega ravnanja z orožjem).

  3. #3

    Privzeto

    Moraš obiskati lokalno ocenjevanje trofej in 2 kinološki prireditvi na katerih dobiš žige, da si bil prisoten in podpis. Prva pomoč se opravlja, ko je tečaj za varno ravnanje z orožjem, kar je že v prvem letu pripravniškega staža (torej pred začetkom rednih predavanj). Lani sta v naši ZLD ta tečaj in prva pomoč bila meseca junija ali julija. To pa je bilo pred prirpavami za teoretični del izpita zato, da so pripravniki lahko že prej nabaili orožje.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    glede PP...

    sj večna jih že naredi ko dela izpit za avto...a to ni dovolj...?

  5. #5

    Privzeto

    Ne,PP se opravlja v sklopu rednih predavanj za lovski izpit! Ni vse isto,če te zadane kugla,kot če te povoz avto......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    jah to je pa tut res..:D

  7. #7

    Privzeto

    Meni se zdi,da je dosti premalo poudarka na prvi pomoči, kot bi bilo potrebno. Zato sem se odločil, da bom v kolikor se bo vodstvo strinjalo vsako leto pred lovno sezono, pripravil kratko predavanje o osnovah prve pomoči, saj se veliko ljudi sploh ne znajde, ko pride do krizne situacije. Pri lovu pa se lahko zgodi marsikaj od infarkta, strelne rane, zlomov.... Mislim, da tega nikoli ni dovolj in je treba čim večkrat obnavljat znanje.

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Meni se zdi,da je dosti premalo poudarka na prvi pomoči, kot bi bilo potrebno. Zato sem se odločil, da bom v kolikor se bo vodstvo strinjalo vsako leto pred lovno sezono, pripravil kratko predavanje o osnovah prve pomoči, saj se veliko ljudi sploh ne znajde, ko pride do krizne situacije. Pri lovu pa se lahko zgodi marsikaj od infarkta, strelne rane, zlomov.... Mislim, da tega nikoli ni dovolj in je treba čim večkrat obnavljat znanje.
    Se strinjam. Tega ni nikoli preveč (pa čeprav sem jo opravljal za avto, gasilca). Samo pri tej prvi pomoči mi gre samo nekaj v nos.

    Opravlajmo jo enkrat v življenju posledično veliko pozabimo zato takrat ko je treba veliko ljudi zgrabi panika in ne vedo kako reagirati posledično več škode kot dobička!

    Bi bilo za razmislit o dokazovajnu znanja vsakih 2-5 let.

    Da bi bili bolj natrenirani in bi lažje ušli paniki.
    Isto je pri gasilcih. Če ne veš kako se stvari streže, ne boš nič opravil!
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    2

    Privzeto prva pomoč

    V bistvenih vprašanjih, kako zdravimo poškodbe in nenadna bolezenska stanja, imamo ustaljeno in že izdelano metodiko.Poslužujejo se je vse dejavnosti, ki se neposredno srečujejo z veliko mero tveganja za nastanek le teh. Prva pomoč v najtežavnejših, a obenem odločilnih primerih, pomeni neposredno borbo s smrtjo, boj za ohranitev življenja. In najmočnejše orožje v tej borbi je znanje. Čim več vemo tem, bolje bomo znali pomagati.
    Čeprav predstavlja prva pomoč le zasilen in začasen ukrep, pomeni v svojem bistvu vendar prvo in včasih najvažnejšo stopnjo zdravljenja. Nikdar ne veš, ali ne boš jutri že ti tisti siromak, ki bo potreboval in nestrpno čakal prve pomoči. Vse prevečkrat smo priča odtujitve nudenja temeljnih postopkov oživljanja in prve pomoči. V nesrečnih situacijah ljudje nemo opazujejo, ne pristopajo pa k postopkom nudenja prve pomoči največkrat zaravoljo strahu, ki izvira iz neznanja in nevedenja.Razumljivo pa je tudi, da resno bolnikovo stanje in položaj često ohromita mišlenje in dejavnost ljudi, ki naj bi pomagali. Pa vendarle je pomagati človeku v življenski stiski PLEMENITOST. In plemenitost bi morala biti tudi tudi osnovna odlika vsakega člana Zelene bratovščine združene pod okriljem Lovske Zveze Slovenije. Torej naj bi bila pot do znanja pravzaprav pravica članov, hkrati pa njihova dolžnost in obveza.
    Takole sem mislila. Če potrebujete ali iščete za svoje člane pot do znanja oz.obnavljanja znanja prve pomoči sem vam pripravljena nuditi kratka,jedernata predavanja na to temo. 30 let izkušenj v zdravstvu je zagotovo dobro jamstvo, da bodo predavanja nele poučna, temveč tudi strokovna..in ker premorem malček hudomušnosti znajo biti tudi zanimiva..

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    2

    Privzeto prva pomoč

    V bistvenih vprašanjih, kako zdravimo poškodbe in nenadna bolezenska stanja, imamo ustaljeno in že izdelano metodiko.Poslužujejo se je vse dejavnosti, ki se neposredno srečujejo z veliko mero tveganja za nastanek le teh. Prva pomoč v najtežavnejših, a obenem odločilnih primerih, pomeni neposredno borbo s smrtjo, boj za ohranitev življenja. In najmočnejše orožje v tej borbi je znanje. Čim več vemo tem, bolje bomo znali pomagati.
    Čeprav predstavlja prva pomoč le zasilen in začasen ukrep, pomeni v svojem bistvu vendar prvo in včasih najvažnejšo stopnjo zdravljenja. Nikdar ne veš, ali ne boš jutri že ti tisti siromak, ki bo potreboval in nestrpno čakal prve pomoči. Vse prevečkrat smo priča odtujitve nudenja temeljnih postopkov oživljanja in prve pomoči. V nesrečnih situacijah ljudje nemo opazujejo, ne pristopajo pa k postopkom nudenja prve pomoči največkrat zaravoljo strahu, ki izvira iz neznanja in nevedenja.Razumljivo pa je tudi, da resno bolnikovo stanje in položaj često ohromita mišlenje in dejavnost ljudi, ki naj bi pomagali. Pa vendarle je pomagati človeku v življenski stiski PLEMENITOST. In plemenitost bi morala biti tudi tudi osnovna odlika vsakega člana Zelene bratovščine združene pod okriljem Lovske Zveze Slovenije. Torej naj bi bila pot do znanja pravzaprav pravica članov, hkrati pa njihova dolžnost in obveza.
    Takole sem mislila. Če potrebujete ali iščete za svoje člane pot do znanja oz.obnavljanja znanja prve pomoči sem vam pripravljena nuditi kratka,jedernata predavanja na to temo. 30 let izkušenj v zdravstvu je zagotovo dobro jamstvo, da bodo predavanja nele poučna, temveč tudi strokovna..in ker premorem malček hudomušnosti znajo biti tudi zanimiva..več o tem lahko na tel. št. 040 422 097
    Last edited by orlica; 17. February 2011 at 19:24.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •