Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 98

Tema: 222rem ali 223rem?

  1. #21

    Privzeto

    Kot sem že omenil za navedena kalibra niman izkušenj. Vse ostalo pa sem sam izprobal. Sam tudi že štiri leta ne tekmujem , tato ne vem kakšni so trendi. Še ko sem bil prisoten sam, pa na vseh tekmah vključno z lovsko tekmo ki je bila takrat nekajkrat v Struževem pri Kranju so zmagovali kalibri 6PPC , ravno tako na tekmah na 100m v Kočevju in Svetlem potoku . Za razdalje 300m se pa ne spomnim točno, vem pa da je bil vedno pri vrhu. Takrat je že bil prisoten 6BR Norma , pa seveda vedno in še odličen 308 W. 222 in 223 pa takrat vsaj ko se sam spomnim ne vem če je bil zraven. Seveda to je že za nami. Za katerega se boš odločil je samo tvoja stvar, pišem samo tisto kar sem sam preizkusil. Seveda k dobremu streljanju sodi še dober strelni daljnogled z brezhibno montažo, dobro proženje puške in tekmovalno kopito z nastavljivo ličnico in gumo na kopitu . Vse to pa še nekaj sto strelov za trening in osebno zadovoljstvo ob strelskih užitkih pa ti lahko prinese tudi dobre uvrstitve na uradnih tekmah.

  2. #22

    Privzeto



    Našel sem tegale sakota .222rem, je rabljen, z tasconom, zato sem malo v dvomih ali ga naj kupim al ne, cena je 1400€.Kaj mislite o ceni?

  3. #23

    Privzeto

    Kaj pa je to za en model Sakota? Mislim pa da bi za 1400 evrčkov dobil že kaj novega z optiko, recimo Tikko T3 Varmint z kakšnim Bushnellom ali Tascotom. Lp
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #24

    Privzeto

    On išče tekmovalno puško, Tikka T3 pa prav gotovo ni tekmovalna, lahko ima cev prilagojeno temu, nima pa izgleda, kopita,... Odvisno za kaj rabi. Tekmovalna je recimo Blaser LRS 2

    http://www.blaser.de/LRS-2.807.0.html?&L=1
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    mislim da kaj takšnega bi prišlo prav tako prav
    garantirajo 1/2 moa
    http://www.remington.com/products/fi...angemaster.asp

    cena nekje 1200€

  6. #26

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    On išče tekmovalno puško, Tikka T3 pa prav gotovo ni tekmovalna, lahko ima cev prilagojeno temu, nima pa izgleda, kopita,... Odvisno za kaj rabi. Tekmovalna je recimo Blaser LRS 2

    http://www.blaser.de/LRS-2.807.0.html?&L=1
    Tikko sem ponudil samo v razmislek, Teohafy se pa tudi ni zjasnil za kakšno vrsto strelskih tekem gre, drugače Ganges, z Tikko T3 Varmint tekmujejo tudi na BR tekmovanjih seveda z dodatki ki se dajo dokupit za Tikko.
    V kraljestvu Zlatoroga

  7. #27

    Privzeto

    Kje pa se dobi tikka oz sako v sloveniji? Kamorkoli kličem, vsepovsod pravijo da je mogoče le naročilo in da se čaka tja do pol leta Jaz bi rad puško prijel v roke, ne pa da je treba naročat po katalogu in upat, da bo takšna kot si zamišljaš.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    povsej verjetnosti dobim jutri lager listo z cenami in modeli za evropo katere puške so na zalogi v evropi, to pomeni rok dobave en mesec. gre pa predvsem za varmint in tactical puške.
    P.S.

    pri sako ali tiki pa je res da delajo prevelike količine za ameriko in je treba čakati tudi do 6 mesecev izjema je če kakšna stranka odpove naročilo potem so te puške na raspolago prvemu kupcu.

  9. #29

    Privzeto

    O Tiki t3 je članek v reviji Kalibar,kjer jo kar pohvalijo.
    lp

  10. #30

    Privzeto

    Tako je kot pravi zajec, o tikki je članek v kalibru, mi ga je po e-mailu poslal Franci, kar se mu zahvaljujem, tam je izredno dober test te puške - varmit, ko je tip se udeležil tekmovalnega dela z njo, seveda z določenim tipom municije. Če mate možnost si članek preberite, ne bo vam žal.

Stran 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •