Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 98

Tema: 222rem ali 223rem?

  1. #11

    Privzeto

    Pa se en link http://www.6mmbr.com/6PPC.html

    Mislim pa da je ta kaliber najbolj prcizen do razdalje 200m (jard).

  2. #12

    Privzeto

    Shema naboja 6PPC:

  3. #13

    Privzeto

    Malo ste zašli glede teme

  4. #14

    Privzeto

    Za napisana kalibra nimam izkušenj.Sem pa po naročilu naročil pri Glanzniou v Borovljah puško za tekmovanja po njegovem nasvetu v kal. 6PPC. Hotel sem za puško za na 1oom. Na njej je bil tudi daljnogled Leupold 4-12x40. Cev je bila izbrana in dolžine 60 cm , ustje pa premera 15 mm. Zadevala je odlično.Glanznig mi je garantiral za grupo 5 strelov 1,5 cm na 100 metrov.Je bila grupa pa še manjša. Z njo sem se udeleževal tekem na 100 kot tudi na 300 metrov.Na tekmah v Crnem grobu in Svetlem potoku ter na Mlakah pri Vipavi pa sem bil uvrščen na najvišja mesta. So pa že takrat začeli strtelci predvsem za na 300 m uporabljati kal. 6 BR Norma. Sam sem že nekaj let opustil tekmovanja, če pa bi še tekmoval bi se sam iz lastnih izkušenj ponovno odločil za 6PPC ali pa zaradi tega, ker se večinoma tekem strelja na več kot 100m pa za 6BR Norma.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Če se vrnemo nazaj k .223. Ne boste verjeli slovenska vojska uporablja ta kaliber na 500m in to pri dolžini cevi samo 400mm.

    http://sl.wikipedia.org/wiki/FN_F2000
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #16

    Privzeto

    Sam imam standardno zastavo v tem kalibru, nese pa kot grom, gor imam Simonsa 6-18 x 40,nastreljena je na 150 metrov,nese v krogec od 2 cm,pa mislim,da bi se dalo iztisnit še boljši rezultat,ampak pač kramp za kopitom! Ali je že kdo preizkusil ta kaliber v praksi (tekmovanja) na 300 metrov?
    Moje mnenje je,da bi šlo........

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #17

    Privzeto

    Jaz sem letos rekel da bom probal na tristo metrov,sam strelišče moram še prej najditi!Če nebom pa kr v gramoznici probal hehe!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    .... da bom probal na tristo metrov....
    Brez veze. Tako ali tako ne boš ujel amerotov, ki vadijo na živih tarčah:

    Arron Perry, kanadski podčastnik in ostrostrelec.

    Leta 2002 je v Afganistanu, med bojem, postavil svetovni rekord v najdaljšem zadetku v zgodovini vojskovanja. Z 12,7-mm ostrostrelno puško MacMillan TAC-50 je zadel sovražnega vojaka na razdalji 2.430 m.
    Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Arron_Perry
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #19

    Privzeto

    V Sloveniji se bi tak vojak pisal Povsod Srečko.:icon_smile:

  10. #20

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Kupujem si puško predvsem za strelske tekme , zato me zanima kateri kaliber je bol precizen? Mislim kupiti match cev, puškar mi je svetoval .222rem. Zanimajo me vaše izkušnje.
    Vprašanje na katere razdalje misliš streljati, kakšna ponudba streliva je, kaj je bolj ugodno, si pripravljen delati strelivo na roko....
    Na kratke (100m) je potencialno .222 Remington bolj natančen zaradi daljšega vratu tulca. Ali je to potencijalno prednost mogoče izkoristiti v konkretni puški, pa je odvisno od mnogo dejavnikov npr. mer ležišča, streliva , ki ga uporabljaš, metode ročnega polnjenja (fullsizing, neck sizing , bushing sizer die). Če misliš streljati na daljše razdalje (preko 250 m) bi pa v povprečju bil .223 Reminton boljši ,posebej če tem nalogam oziroma razdaljaš prilagodiš izbiro krogel in vrteža. Npr. za prekleto dolge razdalje (600m+) je priporočan vrtež 1:7 ali celo 1:6,5 in težo krogel med 79 in 90 grainov.

    Ali pa so razlike med .222 in .223 take, da bi jih sploh opazil na razdaljah do 300m, oziroma da jih ne bi izgubil v standardni devijaciji kvalitete vsake posamezne cevi, pa močno dvomim.

    6PPC je predvsem primeren z nekoga , ki zelo rad in zelo pedantno polni strelivo.

    Ne govorim iz izkušenj.Sam sem se ujel v prepad med 7 in 8mm iz katerega ne morem zlesti.

Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •