Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 98

Tema: 222rem ali 223rem?

  1. #31

    Privzeto

    Lep pozdrav! Mene pa zanima kako se 223rem obnese za jago na srnjad?

  2. #32

    Privzeto

    Jas jo imam pa sem kr zadovoln z njo je pa res da moras najti primerno kroglo jas sem mev 55gr ki sem jo napolnil sam in so ble hude podplute,drugače je pa izredno precizen kaliber in prijetno je streljati z nim saj ni rukarja in nič.pa tudi za lisičke je prava.srnjat sem pa streljal do zdaj 4 kom pa nič ni šlo dlje kot pa deset korakov.če rat streljaš na tarčo in če ishajaš iz družine kjer imate veliko srnjadi mislim da ni slaba izbira

  3. #33

    Privzeto

    A mi lahko zaupaš polnitev za 55 gr kroglo, ker meni nikakor ne uspe takšna, da bi bil z njo zadovoljen. Lahko tudi preko ZS.
    Hvala in Lp

  4. #34

    Privzeto

    Jas sem polnil z Hodgono H322 55gr kroglo z 23gr se bolsa pa je bla 50gr katero sem polnil z 25 gr.Zdaj pa upam da dobim70gr zrno katero ne vem se kako naj napolnim.

  5. #35
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ima jo sorodnik. Izbrati moraš primerno kroglo, da bo precizna. Podplutbe tudi znajo nastati, večje kot bi temu kal. prisodili. Za srnjad je v redu.

  6. #36

    Privzeto 223 rem

    Citat luka t je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav! Mene pa zanima kako se 223rem obnese za jago na srnjad?
    223 rem se obnese pri odličnih zadetkih ok. Težave nastanejo ob slabših strelih, ker je navadno zelo slaba krvna sled. Tudi na podplutbo lahko računaš v primernem obsegu glede na začetno hitrost krogle.

  7. #37

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    "Jas sem polnil z Hodgono H322 55gr kroglo z 23gr se bolsa pa je bla 50gr katero sem polnil z 25 gr.Zdaj pa upam da dobim70gr zrno katero ne vem se kako naj napolnim."
    Hvala še enkrat. Pregledal sem literaturo in prišel do sledečih zaključkov:
    H322 je prehiter za 70 gr kroglo in zato te polnitve ni v tabelah. Ta krogla je tudi pretežka in ne pride v poštev, če imaš cev z vzponom navoja 1:12. Polnitev z 25 gr, ki jo omenjaš, je za 50 gr kroglo tudi prevelika ali pa imam jaz druge tabele polnjenja.

  8. #38

    Privzeto

    Karel te podatke sem dobil v knjigi ki sem jo dobil poleg rcbs SPEER RELOVDIING MANUAL -RIFLE?& PISTOL kjer pise da od 24 pa do 26.0 .Kar se pa tiče 70gr zrn pA jih bom polnil če bo treba z 120 ALI133 VITAORI

  9. #39

    Privzeto

    Zanimivo, kako se podatki razlikujejo tudi po letnikih izdaje priročnikov.
    Imam podatek, da pri 69 gr krogli, pridejo v poštev VV smodniki z oznako N133, N135, N140, N540... Kar velika paleta, samo odločit se je potrebno, kakšna hitrost naj bi se dosegala in seveda, če pride v poštev še za kakšen drugi kaliber, ki ga imamo pri roki.

  10. #40

    Privzeto

    Luka puška je več kot odlična oz.kaliber 223¨! Mi žal ker jo nisem nabavil že v začetku jage!Za srnjad je odlična izbira!Moraš si pa najditi pravo kroglo,moji najbolj leži od rws-a!

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •