Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 204

Tema: Bavarski barvar

  1. #21

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    No, kolikor mi je znano je izredna tudi psička pri svojem delu po krvni sledi.Torej ker se deduje 50% / 50% po psički in psu ne dvomim o mladičkih in njenih podedovanih lastnostih.
    Ali ne Lojze.

    pozdrav!
    Solzica ne vzganjaj teorije. Kaj se deuje 50% / 50%? Samo imetje, če se lastnik tako odloči z testamentom (pa še to ne vedno). Genetska zasnova naravnih lastnosti pa se deduje različno, lahko tudi 90% / 10%, tako, da tukaj ni pravila. Sem imel psico, katera je gonila tiho, prav tako vse njene sestre in "neuradno" tudi mama, torej so psice pobrale to zasnovo po mami (verjetno).

    Pa še glede kamikaze. Bavarec mora biti oster, in mora imeti veselje do dela na sledu, ter biti vztrajen. Sem bolj vesel, da ima moj pes bolj karakter kamikaze kot ne, pa čeprav zaključi kariero v najboljših letih, kot pa da imam ščene, ki stiska rep med noge na merjaščevi sledi (kar sem imel priliko videti).

    Aja pa še to. Od izkušenih iskalcev osebno poznam Oiclja, Pagona in Ruparja, ki se aktivno ukvarjajo z iskanjem že več desetletij, so dali skozi že veliko tekem (dva sta tudi sodnika), vendar ni nobeden tako pameten o krvosledništvu kot nekateri tukaj na tem forumu, ki so opravili tečaj (takrat še pač na Mašunu) in sedaj vse vedo.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Veper, ne gre se za nikakršno kamikaštvo BB-jev, ampak ravno tako kot pri vseh ostalih pasmah lovskih psov je največjega pomena, da "ima pes nos" in zanimanje za plen, brez katerega je vsak vložen trud v učenje zamanj. Pač sem izrazil svoje mnenje na podlagi izkušenj.

    Da ne boste mislili, da je bil namen posta kakršno koli ponižanje psičke, naj vam povem, da se sam dodobra zavedam vseh pomanjkljivosti svoje psičke, ki sem jih spoznal sam in s pomočjo izkušenih prijateljev kinologov, pa se zato ne počutim užaljenega. Prav nasprotno, želim si, da mi nekdo pošteno pove kakšen je pes in kaj lahko pričakujem od njega. Ne pa, da ti vzreditelji (kot meni npr.) hvalijo, hvalijo in še enkrat hvalijo svoje pse, ga plačaš kot butelj, na koncu pa dobiš nekaj povsem povprečnega ali pa še to ne.
    Vsem novim vodnikom Dikove mladine želim veliko lovsko kinoloških uspehov s štirinožnimi pomočniki. :icon_:

  3. #23
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Stečina lepo da poznaš staroste krvosledništva ,kdo jih pa ne?? No poglej Vada je Dikova polsestra in verjetno veš da je v Andrejevi lasti pa psica izvrstno dela in sledi vendar ne zaustavlja. Dedno ali ne tako je in zato še ne pomeni da je slaba,nasprotno izvrstna psica je pa čeprav ni kamikaze. Tudi Juretov Ben je svoje čase uspešno ustavljal podiral pa ne in zato sta se mu pridružila še dva člana tropa kajne. Ciril ima svoje Brandel Brake že celo večnost in uspešno vzrejo vendar predvsem izredno uporabno na vroči sledi kot sam pravi zaradi vzgoje in uporabe v obori.Razumljivo saj mora iskati vročo sled kajti če je nebi bi prašiči v obori do jutra pustili le kosti.Zraven sem bil ko je trop njegovih psov neuspešno iskal jelenjad in to kar štirikrat pa se je vse kose potem tudi našlo.(Jelenov Žleb)Torej tri specifike in tri uspešne kombinacije. Jaz menim da je pri krvosledništvu potrebno gledati na to da je ekipa popolna pa čeprav pomanjklivosti enega psa nadomestiš z drugim in prvine prvega uporabiš za dopolnitev drugega ali pa celo sebe.In Stečina ni tečaj na takrat še Mašunu edina izkušnja ,je pa dobrodošla slikanica znanja ki ga je treba z ali pa brez predznanja imeti zapisanega v prepričanju in tudi od tam potegniti vse pozitivbno in negativno zavreči.Vsi se kalimo na terenu in tisti ki ne uspejo pač ostanejo na znanju ki so si ga pridobili ali pa tudi ne na Mašunu in hodijo z zvojimi psi na tekme kjer se dokazujejo namesto psa.Tekma je lažji del krvosledništva in sigurno najnepomembnejši.
    Last edited by Veper; 29. April 2009 at 12:45.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veper, ščitiš bavarce, ker ga imaš doma. Sprejeti moraš tudi drugačna mnenja, temu je forum namenjen. Krvosledec mora biti samozavesten, samostojen, vztrajen, goniti mora glasno in oblajati zaustavljeno ranjeno divjad, tudi merjasca in medveda. Ni potrebno "podiranje". Žival bo podrla moja puška. Da bi pa moral voditi ob krvosledcu še terierja ali brandelna, hvala za takega psa. Imam raje braka ali terierja, ki bo vse opravil sam. Pa brez zamere, prosim.

    Stečina, se strinjam s teboj.

  5. #25

    Privzeto

    Hej! Sem čisto naključno zasledila tole temo in se odločila, da pišem, čeprav je tema mogoče malo mimo in se že vnaprej opravičujem zato... Torej, sama imam doma bavarsko barvarko, pravzaprav je očetova, ki jo seveda uporablja za lov in krvosledstvo. Sedaj sem malo razmišljala, da bi bilo zanjo dobro, če bi imela mladičke. Ker sva s fantom že skrbela za kotitev in mladičke druge pasme, glede tega ni skrbi, saj veva, kako in kaj, problem pa se pojavlja, saj samca te pasme ni lahko najti... Druge pasme se enostavno ogašujejo na netu, barvarjev pa nikakor ne najdem... Sedaj vas prosim za kakšno informacijo o samcih za skok, mogoče tudi kakšne izkušnje in posebnosti, kise pojavljajo pri kotitvi barvarčkov... hvala že vnaprej

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel ne ščitim nikogar oziroma nobene pasme ali psa. Če podrobno še enkrat prebereš kar si napisal boš verjetno ugotovil ,da si napisal isto kar mi očitaš sam in sicer da imaš raje brandlja ali pa terijerja ki bo vse opravil sam. Torej so za tebe samo brandlji in terjerji pravi psi za krvno sled ali nasploh Ali jih mogoče ščitiš?? Verjetno je zopet tisto da vse tisto kar nimam ni dobro oziroma vse tisto česar nisem sposoben vzgojiti ali pa obvladati ni dobro.KOlega detelj je dobro in lahko je tudi boljše kot si mislimo samo kot sem že napisal je potrebno vzpostaviti pravo mero različnosti da dobimo zmagovalno kombinacijo. Mimo grede poznam terijerja ki je skočil v naročje lastnika ko je moj kratkodlaki jazbečar pokazal zobe in poznam dalmatinca ki je prašiče do 50 kg obvladoval popolnoma sam. Vsaka pasma je pač dobra za nekaj in ne dvomim ,da bi tudi bavarec če bi ga vzgajal za napad na karkoli in kogarkoli ne bil dober napadalec vendar jih vzgajamo drugače saj bavarci ne prenašajo trde roke in prav je tako. Če bi hotel vzgojiti kamikazo bi seveda terijerja še bolj vzpodbujal v ostrost in dobil bi nespametno živo silo ki bi kmalu postala nevarna tudi ljudem. Tega pa si verjetno ne želimo ali pač??
    Sicer pa pustimo vsakemu svoje sanje in bomo videli kdo jih bo sanjal dlje in v barvah.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Poljubček imam na voljo plemenjaka in v temi slike psov si lahko ogledaš njegove potomce. Če te zanima mi sporoči na ZS in ti pošljem rodovnik da pogledamo če linija odgovarja in če nista v sorodu. Pa še fotko za vsak slučaj
    Povezava 3662

    Povezava 3663
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #28

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Aja pa še to. Od izkušenih iskalcev osebno poznam Oiclja, Pagona in Ruparja, ki se aktivno ukvarjajo z iskanjem že več desetletij, so dali skozi že veliko tekem (dva sta tudi sodnika), vendar ni nobeden tako pameten o krvosledništvu kot nekateri tukaj na tem forumu, ki so opravili tečaj (takrat še pač na Mašunu) in sedaj vse vedo.
    Se podpišem!

  9. #29
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Davidsonov in Stečinin podpis gor ali dol. Znanje in izkušnje je potrebno deliti med lovske tovariše. In dokler so samo nekateri to tu na trenutno edinem možnem mestu za komunikacijo lovcev pripravljeni početi, jih med seboj ne moremo primerjati.
    Bi bilo pa lepo, če bi se še drugi za to odločili in tudi na tem področju sodelovali brez metanja polen pod noge, kar je sicer tako priljubljen Slovensko kinološki šport!

  10. #30
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto Končno sem doma GEA

    Prispela sem domov k svojemu očetu Diku Travnogorskemu in novemu vodniku
    Veperčku
    Povezava 3974

    Povezava 3975
    Nov dom iščeta še bratec in sestrica več info. med oglasi
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •