Stran 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 204

Tema: Bavarski barvar

  1. Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    ... Dvomim da bi šlo za poškodbo kolenskih vezi, ker psu takrat ni "vzelo" samo nog, ampak komplet zadnjo stran telesa (noge in zadnjo polovico trupa). ...
    Točno tako se je dogajalo moji prejšnji brak jazbečarki po prevelikem naporu, po nekajurni gonji.
    Pri rentgenskem slikanju na pozna leta smo ugotovili kalcinirano hrbtenico na 5 mestih, kar je bilo lahko posledica poškodb (kaj veš kaj se je dogajalo med njeno odsotnostjo med pogoni) ali pa je šlo za degenerativno poslabšanje. Tako so mi razložili.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  2. #182

    Privzeto

    [QUOTE=borzon;110075]Sicer pa mi ni jasno to, da veterinarji podajo diagnozo "zelo pogosta pri tej pasmi" glede na to da je ta pasma psov v Sloveniji dokaj "redka", ter da na raznoraznih spletnih straneh navajajo da je pasma "zdrava"./QUOTE]

    Do sedaj je bilo pri nas okrog 1800 bavarcev. Pa prvič slišim ali zvem za to.
    Za brake kot je Likar napisal pa vem (dolga hrbtenica). Tudi kožnim boleznim so bolj podvrženi pa vnetju ušes.
    Veliko je pa ustaljenih mnenj. Eno od teh je, kako ne sme mlad pes po stopnicah hoditi. Verjetno res škoduje jazbečarjem ali prinašalcem. Prvim zaradi dolge hrbtenice, drugim zaradi displazije.
    Nemški ovčar je tudi zelo podvržen temu. Po mojem mnenju SAMO zaradi selekcijske vzreje. Tista zaželjena nizka drža zadnjega dela ni naravna.

  3. #183

    Privzeto

    Mislim, da je zelo težko podati interaktivno diagnozo, ker kot vidimo je lahko vzrokov več. Govoriti,posploševati, da pa imajo braki več vnetij in težev kot bavarci je pa tudi malo mimo, saj tudi braki veljajo za bolj zdravo pasmo.
    Zdravje psa je lahko odvisno od ogromno faktorjev, tako prirojenih kot "pridelanih". Da bodo vsi psi, legla, odlični lovci brez zdravstvenih težav je pač iluzorno. Tudi med testiranimi, preizkušenimi starši se zmeraj pojavi kakšen netipičen, tako po zdravju kot lovskih sposobnostih. Kar posplošiti, da je pa potem večina pasme inbecilna, pa tudi ni resno. Dokler ne obstajajo statistike, jih lahko samo bašemo. Nakup psa je vsaj zame do neke mere tudi kupovanje mačka v žaklju, zmeraj!
    Zdravje psov, bi moralo biti vsakem vzreditelju na prvem mestu!....pa vse prevečkrat ni tako!!!
    Za imbecilnost nekaterih pasem pa je zmeraj kriva samo "nadzorovana, selektivna vzreja" takšne pasme oz. vzreditelji takšne pasme .... pozornost, pesek v oči pa nam lansirajo z zgodbicami o križancih itd .... ki baje uničujejo pasme

    Dober pogled!

  4. #184

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Za imbecilnost nekaterih pasem pa je zmeraj kriva samo "nadzorovana, selektivna vzreja" takšne pasme oz. vzreditelji takšne pasme .... pozornost, pesek v oči pa nam lansirajo z zgodbicami o križancih itd .... ki baje uničujejo pasme
    Tole ne razumem. Daj malo bolj razumljivo napiši.
    Sploh tole: Za imbecilnost nekaterih pasem

  5. #185

    Privzeto

    Recimo, kot si sam dal primer nemškega ovčarja, pa še bi se našlo.
    Glede "naravnih" psov ne bi preveč rad diskutiral, ker mi začnejo iti kocine pokonci
    Neka odstopanja od zunanje podobe volka, šakala, lisice,... si pa ja lahko privoščimo brez posledic za zdravje psov (četudi ne izgledajo ravno čisto "naravno"), ampak kar je preveč je pa preveč in to v nadzorovnani, selektivni vzreji; saj zaradi tega pa obstajajo rodovniki; zaradi selekcije (denarne in lepotne)
    Je pa res, da so lovske pasme dokaj zdrave!

    Dober pogled!

  6. #186

    Privzeto

    Spretno si preusmeril odgovor.
    Jaz sem omenil nenaravno stojo nemških ovčarjev na razstavah. Tisti, ki ni odgovarjal kriteriju sodnika tako ne more imeti potomcev. In sedaj imamo pasmo katere se zaradi zdravstvenih težav otepajo tudi v policiji in še kje. Življenska doba zaradi okvar hrbtenice in kolkov dosega le okrog 8 let.
    Naravni psi zaradi katerih ti gredo kocine pokonci - kateri pa so to?
    In IMBECILNE pasme katere si dvakrat omenil. Kaj to je?
    Imbecilnost je duševna zaostalost.

  7. #187

    Privzeto

    Če je spretno preusmerjen res ni nalašč, načrtovano!
    Duševna zaostalost je imbecilnost, se strinjam (z vsem spoštovanjem do teh), sam pa imbecilnost v kinologiji povezujem z imbecilnostjo v vzreji, vzreditelji(do teh pa ne čutim kakšnega prevelikega usmiljenja) ... in teh je kar precej imbecilnih, ki prizvajajo "pokveke". Upam, da nisem koga užalil z imbecilnimi pasmami; lahko pišem tudi "telesne pokveke", ki izvirajo iz imbecilnosti vzrediteljev.
    Glede naravnih psov (naravne drže)...jih tudi sam ne poznam.
    Upam, da ni spretno prusmerjeno

    Dober pogled!

    PS
    Glede NO; misliš, da "normalen" ne bi dobil vzrejnega dovoljenja ali BOB, CAC iča

  8. #188

    Privzeto

    No, sem že mislil, da bo debata ušla v tisto "konfliktno" rubriko.
    Pa te sedaj malo bolje razumem.
    Samo tole še pojasni. Zakaj je vzreditelj IMBECILEN. Vzrejno dovoljenje mu dajo na podlagi ocen - sodniki. Oni tudi določijo koliko in kje lahko pari. On le oskrbuje naraščaj. Če so dobri gre zasluga sodnikom. Če so slabi je pa vzreditelj kriv.
    Tvoj zadnji stavek je pa spet šifriran. Ne pridem do dna.
    Ali si ti kinološki sodnik?
    Last edited by alojz1; 7. May 2014 at 17:37.

  9. #189

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zakaj je vzreditelj IMBECILEN. Vzrejno dovoljenje mu dajo na podlagi ocen - sodniki. Oni tudi določijo koliko in kje lahko pari. On le oskrbuje naraščaj. Če so dobri gre zasluga sodnikom. Če so slabi je pa vzreditelj kriv.

    Prepuščam temo naslovu.

    Dober pogled!

  10. #190
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Problem je nepoznavanje izraza "imbecilnost".

Stran 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •