Stran 18 od 21 PrvaPrva ... 81415161718192021 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 204

Tema: Bavarski barvar

  1. #171

    Privzeto

    Samo takole jih še dobim skupaj
    Pripete podobe Pripete podobe   

  2. #172

    Privzeto



    Carski so. Prav žal mi je, da je tako vreme, bi jih takoj prišel crkljat, pa Moni čestitat.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #173
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto Ali imate podobne izkušnje...

    Pozdravljeni!


    Sam se ne spoznam kaj preveč na kinologijo in bolezni psov, zato imam za vas vprašnje glede krvosledcev oziroma Bavarskih-barvarjev.

    Zanima me, ali se je mogoče kateremu od vas pripetilo, da je Bavarski-barvar v odraslih letih zbolel za boleznijo (imena se ravno ne spominjam), ki pri psu povzroča odpoved zadnjega dela telesa (nog). Sam sem pred leti imel psa pasme Bavarski-Barvar pri kateremu so pričele v starosti 5-8 let odpovedovati zadnje noge. Sprva je vse skupaj delovalo zgolj kot pasja "nerodnost", kasneje pa se je vse vedno bolj in bolj stopnjevalo do te mere, da se je pes ob teku docela prekotalil, in se po nekaj minutah zopet pobral na tačke. To se je z boleznijo vedno bolj in bolj stopnjevalo do te mere, da pes več ni moral vstati na tačke.

    Po posvetu z veterinarjem, sem izvedel, da naj bila pasma Bavarski-Barvar kronično podvržena tej bolezni. Psu takrat več ni bilo pomoči in sem ga bil primoran uspavati.

    Zanima me, kakšne izkušnje imate vi s to pasmo, ter ali se je mogoče komu od tukaj prisotnih dogajalo kaj podobnega.

    Prosim za nasvete in vaše izkušnje.

  4. #174

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    Po posvetu z veterinarjem, sem izvedel, da naj bila pasma Bavarski-Barvar kronično podvržena tej bolezni. Psu takrat več ni bilo pomoči in sem ga bil primoran uspavati.
    Menjaj veterinarja.
    Po opisu sodeč (ali je tudi hujšal?) je dobil klopno bolezen erlehijo. Veterinar bi moral poslati vzorec krvi v pregled zaradi suma na bolezni ki so posledica ugriza klopa.
    Vsako diagnosticiranje na pamet je samo znak njegove nesposobnosti.

  5. #175
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljen Alojz,


    Veterinar je poslal pasjo kri na analizo v Ljubljano, če se ne motim na Biotehniško Fakulteto in od tam tudi zahteval njihovo strokovno mnenje. Po preiskavah, pa v krvi ni bilo nikakršnih sledi o notranjih zajedalcih ter o boleznih ki jih prenašajo klopi. Sam se, kot sem že napisal, ne spominjam imena bolezni spomnim pa se, da mi je veterinar (mnenje sem iskal pri večih veterinarjih v bližni in širši okolici) poveal da so Bavarski-barvarji množično podvrženi tej bolezni. Bolezen pa je bila povezana z živčevjem v hrbtenici ...

    Res je že dolgo nazaj, zato se ne spomnim vsega.

    A je imel kdo podobne težave oziroma se je srečal z to boleznijo?


    Z lovskimi pozdravi,

  6. #176

    Privzeto

    No, to bi tudi jaz rad vedel. Kdor se je z tem srečal naj napiše.
    Sam imam bavarce za eno bolj zdravih pasem. In nikoli nisem slišal za podoben primer. Sploh pa, da je to množično.
    Mi je pa zbolel za erlihijo. Popolnoma enaki simptomi kot si napisal. Test za erlihijo je treba naročit. Ne vem, če jo lahko ugotovijo na splošnem pregledu krvi.

  7. #177
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, kakšne izkušnje imate vi s to pasmo, ter ali se je mogoče komu od tukaj prisotnih dogajalo kaj podobnega.

    Prosim za nasvete in vaše izkušnje.
    2 možnosti - nobena ni izključno vezana na Bb:

    - lumbosakralna stenoza
    - hernija diska

  8. #178
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A je bil pes na RTG ? Lahko, da je šlo tudi za poškodbo kolenskih vezi. Imel sem to pri ptičarju in goniču. Težko je govoriti na pamet.

  9. #179
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Sam se ne spomnim točno kakšne preglede je takrat vse opravil veterinar, dejstvo pa je, da je rekel da je to vse kar je v njegovi moči. Potem sem peljal psa tudi v Ljubljano na pregled pa je veterinar podal isto diagnozo. Vem da mi je razlagal o živčevju ter hrbtenici, ter da je to zelo pogosta bolezen pri tej pasmi.
    Sicer pa mi ni jasno to, da veterinarji podajo diagnozo "zelo pogosta pri tej pasmi" glede na to da je ta pasma psov v Sloveniji dokaj "redka", ter da na raznoraznih spletnih straneh navajajo da je pasma "zdrava".


    Natančnejših podatkov se res ne spomnim.

    Z lovskimi pozdravi,

  10. #180
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    A je bil pes na RTG ? Lahko, da je šlo tudi za poškodbo kolenskih vezi. Imel sem to pri ptičarju in goniču. Težko je govoriti na pamet.
    Pozdravljen,

    Dvomim da bi šlo za poškodbo kolenskih vezi, ker psu takrat ni "vzelo" samo nog, ampak komplet zadnjo stran telesa (noge in zadnjo polovico trupa).


    Z lovskimi pozdravi,

Stran 18 od 21 PrvaPrva ... 81415161718192021 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •