Citat solzica je objavil: Pokaži objave
No, kolikor mi je znano je izredna tudi psička pri svojem delu po krvni sledi.Torej ker se deduje 50% / 50% po psički in psu ne dvomim o mladičkih in njenih podedovanih lastnostih.
Ali ne Lojze.

pozdrav!
Solzica ne vzganjaj teorije. Kaj se deuje 50% / 50%? Samo imetje, če se lastnik tako odloči z testamentom (pa še to ne vedno). Genetska zasnova naravnih lastnosti pa se deduje različno, lahko tudi 90% / 10%, tako, da tukaj ni pravila. Sem imel psico, katera je gonila tiho, prav tako vse njene sestre in "neuradno" tudi mama, torej so psice pobrale to zasnovo po mami (verjetno).

Pa še glede kamikaze. Bavarec mora biti oster, in mora imeti veselje do dela na sledu, ter biti vztrajen. Sem bolj vesel, da ima moj pes bolj karakter kamikaze kot ne, pa čeprav zaključi kariero v najboljših letih, kot pa da imam ščene, ki stiska rep med noge na merjaščevi sledi (kar sem imel priliko videti).

Aja pa še to. Od izkušenih iskalcev osebno poznam Oiclja, Pagona in Ruparja, ki se aktivno ukvarjajo z iskanjem že več desetletij, so dali skozi že veliko tekem (dva sta tudi sodnika), vendar ni nobeden tako pameten o krvosledništvu kot nekateri tukaj na tem forumu, ki so opravili tečaj (takrat še pač na Mašunu) in sedaj vse vedo.