Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 204

Tema: Bavarski barvar

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Smile Bavarski barvar

    vse o pasmi bavarski barvar

  2. #2
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=221

    Malo si poglej povezavo, več pa ti bodo naložili kolegi specialci.

  3. #3
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Bavarski barvar je Dik travnogorski in je moj pes. Vse o Bavarcu pa je bilo že večkrat zapisano na tem forumu in verjetno ni več zanimivo. No vsekakor pa poleg značilnosti pasme spadajo tudi značilnosti vodnikov ki jih vodimo. Uporaben je prav povsod vendar kot krvosledec je car. Najrajši pa ima peglanje kauča vendar mu tega ne dovolim. :icon_:
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Povezava 1395

    Bavarski barvar,psička.:icon_smile:
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #5

    Privzeto

    Veliko je bilo napisanega o "slabi" vzreji bavarcev v Sloveniji in njihovih hibah. Pri brskanju po internetu sem našael tole internetno stran

    http://www.sapadinesmilovice.com/ind...mid=55&lang=sr

    in na strani lov je pripet video. Malo sem bil presenečen nad "korajžo" bavarca. Po podatkih s te internetne strani naj bi bil pes izhajal oz. je bil vzrejen v Sloveniji.

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zakaj presenečen. Tak mora biti. Ta bavarec je Žlebnikov.

  7. #7

    Privzeto

    Samo takole jih še dobim skupaj
    Pripete podobe Pripete podobe   

  8. #8

    Privzeto



    Carski so. Prav žal mi je, da je tako vreme, bi jih takoj prišel crkljat, pa Moni čestitat.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto Ali imate podobne izkušnje...

    Pozdravljeni!


    Sam se ne spoznam kaj preveč na kinologijo in bolezni psov, zato imam za vas vprašnje glede krvosledcev oziroma Bavarskih-barvarjev.

    Zanima me, ali se je mogoče kateremu od vas pripetilo, da je Bavarski-barvar v odraslih letih zbolel za boleznijo (imena se ravno ne spominjam), ki pri psu povzroča odpoved zadnjega dela telesa (nog). Sam sem pred leti imel psa pasme Bavarski-Barvar pri kateremu so pričele v starosti 5-8 let odpovedovati zadnje noge. Sprva je vse skupaj delovalo zgolj kot pasja "nerodnost", kasneje pa se je vse vedno bolj in bolj stopnjevalo do te mere, da se je pes ob teku docela prekotalil, in se po nekaj minutah zopet pobral na tačke. To se je z boleznijo vedno bolj in bolj stopnjevalo do te mere, da pes več ni moral vstati na tačke.

    Po posvetu z veterinarjem, sem izvedel, da naj bila pasma Bavarski-Barvar kronično podvržena tej bolezni. Psu takrat več ni bilo pomoči in sem ga bil primoran uspavati.

    Zanima me, kakšne izkušnje imate vi s to pasmo, ter ali se je mogoče komu od tukaj prisotnih dogajalo kaj podobnega.

    Prosim za nasvete in vaše izkušnje.

  10. #10

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    Po posvetu z veterinarjem, sem izvedel, da naj bila pasma Bavarski-Barvar kronično podvržena tej bolezni. Psu takrat več ni bilo pomoči in sem ga bil primoran uspavati.
    Menjaj veterinarja.
    Po opisu sodeč (ali je tudi hujšal?) je dobil klopno bolezen erlehijo. Veterinar bi moral poslati vzorec krvi v pregled zaradi suma na bolezni ki so posledica ugriza klopa.
    Vsako diagnosticiranje na pamet je samo znak njegove nesposobnosti.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •