Stran 8 od 22 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 220

Tema: .22lr

  1. #71
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Vem da to niso oglasi,pa moram vprašat.

    Pozna morda kdo koga ki prodaja MK puške (CZ)?Po pregledanih oglasih v Lovci,v salomonu,na bolhi ni veliko prodajalcev tud rabljenih ne.


    Pri Anclju imajo samo LUX verzijo 452,nimajo pa standardne izvedbe te MK puške.Pa zdi se mi da je cena cca. 370 € za LUX izvedbo malo preveč.Ker kakor gledam po strani Češke zbrojevke razen barve kopita ni nobene razlike med 452 Standard in LUX.

  2. #72
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Pri Anclju imajo samo LUX verzijo 452,nimajo pa standardne izvedbe te MK puške.Pa zdi se mi da je cena cca. 370 € za LUX izvedbo malo preveč.Ker kakor gledam po strani Češke zbrojevke razen barve kopita ni nobene razlike med 452 Standard in LUX.
    Razlika med standard in luxus je le v kopitu.Standard je bukovo, luxsus je orehovo. Razlika v ceni med lux in standard pa je zelo majhna, zato pa noče uvažati standarda.
    Tudi sam sem jo nabavil pred kartkim, pa je bila tu LUX cenejša kot pri drugih prodajalcih standard.

    Če te kaj več zanima lahko na ZS.

    LP

  3. #73
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Če slučajno koga zanima jaz sem rešil problem raztrosa cci stinger, prej mi je bla skupina z cci stinger 5-7 cm z lapuo pa 1cm zdaj je pa z obe 1cm na 50m. Rešitev je bila dokaj enostavna , odrezal sem cev za 10 cm lepo zarobil ustje in :icon_: :icon_: :icon_:

  4. #74

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    "Rešitev je bila dokaj enostavna , odrezal sem cev za 10 cm lepo zarobil ustje..."
    Rešitev izgleda res enostavna! Kako pa bi izgledala puška, če bi to rešitev večkrat uporabil?

  5. #75

    Privzeto

    Citat mrki je objavil: Pokaži objave
    Če slučajno koga zanima jaz sem rešil problem raztrosa cci stinger, prej mi je bla skupina z cci stinger 5-7 cm z lapuo pa 1cm zdaj je pa z obe 1cm na 50m. Rešitev je bila dokaj enostavna , odrezal sem cev za 10 cm lepo zarobil ustje in :icon_: :icon_: :icon_:
    Zanima me, zakaj pa misliš da je potrebno skrajšat cev?
    Ne vidim pravega razloga.

  6. #76

    Privzeto

    Jazbec, ko bi ti videl sedajle Mrkija kako se ti smeje za tako uprašanje.Vsak ki ima vsaj malo pojma ve da je to LARI FARI

  7. #77
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Jazbec, ko bi ti videl sedajle Mrkija kako se ti smeje za tako uprašanje.Vsak ki ima vsaj malo pojma ve da je to LARI FARI
    Tudi če je ustje cevi izrabljeno, poškodovano ipd?
    Ne bom trdil za MK, ker s svincem res ne moreš kakšne posebne škode narediti. Razen pri "brihtnem" čiščenju cevi. Za večje kalibre pa lahko na podlagi lastnih pušk prisežem, da strokovno izvedeno krajšanje na ustrezno dolžino še kako pomaga.

  8. #78

    Privzeto

    Pri poškodovanem ustju cevi orožja, je potrebno cev skrajšati, če hočemo zopet dobiti lepo skupino zadetkov. Ni nujno, da je poškodba vidna. Mnogokrat je dovolj, da se cev skrajša le za 1 cm.
    Bolj vprašljivo je to, zakaj je bil "popravek" nujen le za eno vrsto streliva?

  9. #79

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Bolj vprašljivo je to, zakaj je bil "popravek" nujen le za eno vrsto streliva?
    Jaz sem imel z mojim starim rusom podobne težave z raztrosom, predvsem z močnejšimi polnitvami. Jaz si to razlagam, da je pri hitrejšem naboju večji vpliv ustja na samo smer leta, kot pri počasnejšem.Tudi biatlonci v vetru uporabljajo počasnejše polnitve. No meni je puškar samo povrtal ustje in stvar je bila rešena.

  10. #80

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    " Jaz si to razlagam, da je pri hitrejšem naboju večji vpliv ustja na samo smer leta, kot pri počasnejšem.Tudi biatlonci v vetru uporabljajo počasnejše polnitve. No meni je puškar samo povrtal ustje in stvar je bila rešena."
    Bo držalo.
    Če ima orožje montiran prednji merek, je v teh primerih, povrtanje ustja obvezno, ker je preveč nepotrebnega dela s premikom "muhe".

Stran 8 od 22 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •