Stran 22 od 22 PrvaPrva ... 121819202122
Rezultati 211 do 220 od 220

Tema: .22lr

?lan od
    Apr 2008
    Prispevki
    845

Privzeto

Pred leti sem tudi jaz poskusil s stingerjem. Tudi jaz nisem bil zadovoljen; pribl. vsak deseti je zatajil, ?eprav je bil dovolj udarjen. Po?ili niso niti, ko sem jih za vsak nadaljnji strel malo zavrtel in so bili stol?eni okrog.

?lan od
    Aug 2012
    Prispevki
    407

Privzeto

Strelivo 22 lr je ve?inoma precej ob?utljivo na vlago, ker tulec bolj slabo dr?i kroglo. Take izku?nje sem imel ?e s CCI Stinger,CCI Velocitor in Winchester Super-X.
    Vpra?anje je le, ali je strelivo imel na vlagi ?e trgovec ali se je navla?ilo kasneje, v doma?i omari ali....
    Nekaj ?asa sem imel na lovu vedno v ?epu Beretto 71 kal. 22lr, enkrat sem jo tudi uporabil za milostni strel na lisico, ki je ?e dihala.
    Ampak, po cca enem mesecu v ?epu lovskih hla?, mi vsaki drugi naboj iz tistega nabojnika ni ve? v?gal. ?e dobro, da sem to ugotovil na streli??u, ne v lovi??u. Naboji direkt iz ?katle pa so vsi delovali.
    Dvema mlaj?ima lovskima kolegoma, ki sta bila tik pred tem, da kupita pu?ko 22lr, sem svetoval, naj raje vzameta 17 hmr. Zdaj sta mi oba hvale?na za ta nasvet.
    Last edited by Robert91922; 7. January 2019 at 00:00.

Privzeto

Zanimivo. Jaz nosim naboje v hla?nem ?epu z zadrgo. Pa je ?ena v pralnem stroju hla?e oprala skupaj z naboji. Vsi so normalno ustrelili (pa jih ni bilo malo).

Privzeto

Citat Robert91922 je objavil: Poka?i objave
    Strelivo 22 lr je ve?inoma precej ob?utljivo na vlago, ker tulec bolj slabo dr?i kroglo. Take izku?nje sem imel ?e s CCI Stinger,CCI Velocitor in Winchester Super-X.
    Vpra?anje je le, ali je strelivo imel na vlagi ?e trgovec ali se je navla?ilo kasneje, v doma?i omari ali....
    Dvema mlaj?ima lovskima kolegoma, ki sta bila tik pred tem, da kupita pu?ko 22lr, sem svetoval, naj raje vzameta 17 hmr. Zdaj sta mi oba hvale?na za ta nasvet.
    Sicer z 22lr nisem testiral na ve?je razdalje, ampak s 17hmr imam izku?njo, da jo ob nizkih temperaturah nekako preve? razmetava; ponavadi si poleti pristrelim lepo grupo, tudi 2 cm v premeru na 100m, potem pa pozimi, ko je ?as za lov na vrane precej slabi rezultati; pa ne samo na ?ivih tar?ah, ampak tudi na papirju; velika odstopanja od strela do strela; pa sem preizkusil razli?ne vrste streliva; morda pa bi ga moral nositi v ?epu ali pod pazduho in polniti direktno pred strelom.

?lan od
    Apr 2008
    Prispevki
    845

Privzeto

Citat Jagermaister je objavil: Poka?i objave
    Pred leti sem tudi jaz poskusil s stingerjem. Tudi jaz nisem bil zadovoljen; pribl. vsak deseti je zatajil, ?eprav je bil dovolj udarjen. Po?ili niso niti, ko sem jih za vsak nadaljnji strel malo zavrtel in so bili stol?eni okrog.
    Ni bila kriva vlaga. To se mi je dogajalo le s stingerjem. Pa sem ter tja tudi pri 22 mag s strelivom CCI maxi mag+V. V robu tulca pa? ni bilo inicialnega eksploziva.

Privzeto

Sam sem imel MK kalibra 0,22 LR in sem z njo naredil grupo na 70 m dovolj dobro, da bi opravil preizkus "normalne" risanice na rednem letnem preizkusu. Strelivo sem strelivo iz skatle v kateri je bilo mislim da 505 nabojev natre?enih.
    Poznalo se je, da malo me?e sem ter tja, zatajil pa mi ni nikoli noben strel.

Sedaj sem brez MK in jo v?asih kar malo pogre?am. Sploh streljanje za treniranje pro?enja v vseh mo?nih polo?ajih mi zelo manjka. V prihodnje jo imam namen spet kupiti.

?lan od
    Dec 2007
    Prispevki
    103

Privzeto

Stinger mi ?e nikoli ni zatajil pa sem jih veliko postrelil.

Privzeto

Zanimivo kaj vse se dogaja.

Meni so to prvi .22 ki so mi naredili te?avo. Prodajalec jih je imel na suhem (zaloge hitro poidejo), jaz pa sem ?katlo odprl par dni po nakupu in -- pf. Ni bil problem netilka, ker naboj je v?gal, samo kroglico je potisnil le 2-3cm v cev in zgodba se je zaklju?ila z nepopolno izgorelim smodnikom.

?e?ki so v omari ?e dolgo ?asa, pa vsi normalno pokajo.

?lan od
    Aug 2011
    Prispevki
    212

Privzeto

Imam revolver 22lr s katerim sem spokal 2 ?katli stingerja, 2 ?katli federala (po 525kosov) in 2 ?katli ne?esa druzga, se ne spomnim. "Zatajila" samo 2 naboja federala, ki ju je zarad nerodnega pro?enja presko?ilo v bobni?u.

Post Raziskava

Na Centru UPANJE izvajamo RAZISKAVO s podro?ja ?ustvenega do?ivljanja in medsebojnih odnosov. Vljudno vabljeni k izpolnitvi vpra?alnika na povezavi: http://www.xn--zd-mta.si/1ka/a/1262 . Iskrena hvala za sodelovanje!

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •