Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 220

Tema: .22lr

  1. #191

    Privzeto

    Če bi se rad "pozabaval" z dobrimi zadetki si nabavi ali RWS Subsonic ali pa Lapua Midas+,X-act itd
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #192

    Privzeto

    rws Subsonic imam in jih streljam, kadar hočem res točne zadetke. Včasih jih uporabim tudi za šoje in vrane.

    V mislih sem imel predvsem srednjecenovno strelivo tipa american eagle, champion in podobno. Predvsem za takrat, ko cela družina poka po tarči in raznih dozah od šamponov ipd. v mislih imam to kar američani preprosto imenujejo plinking :icon_smile:

    Zanima me predvsem primerjava med 40 grn American Eagle in 36 grn Federal Champion (ena solid lead, druga varianta pa copper plated HP). Kateri bi naj bil "boljši", kvalitetnejši?

    Ker AE že imam, bi v primeru, da bi naj bil Champion boljši poskusil kakšno škatlo. predvsem pa bi ga zamenjal za AE, če mislite, da je boljše streljati le s cooper plated in ne menjavati med lead in CP. Stinger obvezno ostane za lov!

    Kar se pa tiče višjega cenovnega razreda, sem pa streljal tudi že z lapua in podobnimi, ki pa v primeru, da strelja cela družina, ekonomsko odpade :D
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #193

    Privzeto

    Boljše kot luknja v luknjo ne gre, CCI standard velocity mi dela prav to in še pok je zelo šibek. Doker bo tako in bo cena 35€ za 500 komadov, bodo to moji naboji za trening in tekmo. Sem pa streljal tudi American eagle in nese čisto isto kot Champion, se mi je pa dogajalo, da je tu in tam kakšen naboj malo zavil od grupe, pa nevem ali je bilo to po moji krivdi ali zaradi naboja. Za precizno streljanje naj bi bili boljši počasnejši naboji. Vremenski pogoji imajo menda majn vpliva na let krogle. Tudi biatlonci v vetru uporabljajo počasnejše polnitve, čeprav sem sam skos mislil da je ravno obratno.
    Last edited by teohafy; 27. March 2011 at 18:59.

  4. #194
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Kakšne izkušnje imate kaj s tem MK strelivom? (predvsem natančnost)
    Last edited by krogla1; 15. May 2011 at 20:45.

  5. #195

    Privzeto

    Za natančno streljanje Lapua center x, midas +, x-act, Eley match, tenex.

  6. #196
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto 22lr

    jaz sicer MK nimam,sem pa postrelil kar nekaj nabojev.Zgoraj je bil omenjen MGV 176,izdelek Gorenja.V začetku so se res uporabljali naboje,mislim,da Pobede,katerih naboji niso bili oplaščeni ,temveč svinčeni.Prihajalo je do zastojev,pa ne samo,ker je bilo polnjenje prešibko,temveč tudi zaradi zapacanja cevi s svincem.MGV-eji 176 so seveda bili rešitev v sili,ki je bil takoj,ko so bila izpraznjena večja vojaška skladišča pozabljen.Kdo ve kje so končali.

  7. #197

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Boljše kot luknja v luknjo ne gre, CCI standard velocity mi dela prav to in še pok je zelo šibek. Doker bo tako in bo cena 35€ za 500 komadov, bodo to moji naboji za trening in tekmo. Sem pa streljal tudi American eagle in nese čisto isto kot Champion, se mi je pa dogajalo, da je tu in tam kakšen naboj malo zavil od grupe, pa nevem ali je bilo to po moji krivdi ali zaradi naboja. Za precizno streljanje naj bi bili boljši počasnejši naboji. Vremenski pogoji imajo menda majn vpliva na let krogle. Tudi biatlonci v vetru uporabljajo počasnejše polnitve, čeprav sem sam skos mislil da je ravno obratno.
    zanima me kje pri nas se da kupiti te naboje

  8. #198
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Rimske Toplice
    Prispevki
    471

    Privzeto

    Citat mali je objavil: Pokaži objave
    zanima me kje pri nas se da kupiti te naboje
    Pozdravljeni,

    CCI, Federal naboje prodajamo že dolgo časa. Pokličete nas lahko na 03 734 60 78 ali info@artek.si
    Uroš Kralj

    ARTEK d.o.o.
    T: + 386 (0)3 734 60 78, M: + 386 (0)40 335 435
    W: http://www.artekcenter.com, skype: artekdoo
    Obišči tudi:
    Facebook, Twitter

  9. #199
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post .22lr, .22wmr, 17.hmr, 22. hornet

    Ker se začne z najšibkejšim kalibrom, lepim v tej temi...Luštno za pogledat...

    http://www.youtube.com/watch?v=j25Mk...eature=related

  10. #200

    Question MK cz vs anschutz...

    MK cz 453 AMERICAN vs anschutz 1517 D...
    se splača reskirat 400€ več, ali razlika ni toliko vredna? v smislu natančnosti, trajnosti, občutka...

Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •