Stran 12 od 22 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 220

Tema: .22lr

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Fanzoj dela po kavbojsk, brez računa :-) je pa res, da tud sam nisem še nikol kompliciral zavoljo tega.

  2. #112
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    lepo pozdravljeni.mene pa zanima koliko nabojev lahko pripeljes cez mejo naenkrat,ker vem da je bilo ucasih omejeno,odkar je pa evropska unija pa nimam pojma,ve mogoce kdo kaksna je ta kolicina ki jo lahko pripeljes cez mejo,brez tega da bi mel probleme z policijo ce te ustavi....

  3. #113

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    "...kaksna je ta kolicina ki jo lahko pripeljes cez mejo,brez tega da bi mel probleme z policijo ce te ustavi...."
    Če imaš dovoljenje za uvoz, ne bo s policijo nobenih problemov. Če ga nimaš, je najbolje, da do tega srečanja ne pride, ker boš ob vse kose in še precej zasoljeno kazen, ki ti jo bo določil sodnik, boš moral plačati, čeprav boš "švercal" le eno škatljico.

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    pa saj ne voziš "čez mejo", če kupiš v avstriji :-) EU sans frontieres :-)
    Last edited by Brlogar; 16. June 2009 at 15:46.

  5. #115

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    "pa saj ne voziš čez mejo, če kupiš v avstriji"
    Kako pa to lahko dopoveš policaju, ki dela po zakonu in v ZORO, je kar lepo napisano, kje, od koga in na kakšen način lahko posameznik kupuje orožje, strelivo itd....

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Ja naj se zmenjo, obe državi sta v EU, logično bi bilo, da bi bila pravila ista. Ali nosim kot kupec vso krivdo, četudi uradni avstrijski trgovec ne upošteva slovenskih pravil igre?

    No, za tistih par škatel hirtenbergerja bom pač sam prevzel tveganje.

    Vrnimo se k temi .22lr

  7. #117

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    "Ja naj se zmenjo, obe državi sta v EU, logično bi bilo, da bi bila pravila ista. Ali nosim kot kupec vso krivdo, četudi uradni avstrijski trgovec ne upošteva slovenskih pravil igre?

    No, za tistih par škatel hirtenbergerja bom pač sam prevzel tveganje.

    Vrnimo se k temi .22lr"
    Vseeno moram napisati še nekaj.
    Vsi bi raje kupovali, kjer je ceneje, ne pa na račun prevelikega tveganja, ker nam v tem primeru ne bo nihče pomagal iz dr..., v katerega bi sami stopili. Kjer je dovoljena hitrost vožnje 130 km/h, lahko voziš tudi 250, dokler te ne dobijo...potem pa jok in stok!
    Zunanjemu trgovcu ni potrebno upoštevati Slovenskih pravil igre. Nam, kupcem iz Slovenije, pa ja. Zato se mi ne zdi ravno smiselno oglaševati, kako je vse v Avstriji ceneje in se dobi brez dokumentov. Če gremo v Nemčijo, Italijo,...pa smo zopet ostali brez tovrstnega nakupa, čeprav smo v EU.

  8. #118
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    karel ali mogoce ves koliko kosov nabojev je dovoljeno uvoziti v slovenijo predusem mislim tukaj uradno z papirji.
    pred leti vem da je bilo to stevilo 2000kosov.ali je to stevilo se vedno iso ali se je spremenilo.ker za neko bedno stevilo se mi res nesplaca hodit v avstrijo tako dalec.pa se tako sreco mam vedno da se glih name policija vedno spravi.Lepo bi prosil da mi nekdo odgovori ce ve.
    recimo ce je kdo iz posavja tukaj pol ve kaksnega "MAJSTRA"imamo na obcini,in ko prides k njem nima pojma,tako da na tem forumu zvem najvec okol tega.

  9. #119

    Privzeto

    Kdo ti bo pa napisal kazen? Naš ali Avstrijski policaj? Če me ustavi naš policaj in imam pri sebi orožni list, kje piše, da moram imeti tudi račun o nabavi nabojev? Avstrijski, pa mislim, da me sploh ne bo vprašal glede nabojev, če me bo že slučajno ustavil...

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Ma ja, sam še nisem porajtal, da bi avstrijci ustavljali med Ferlachom in Ljubeljem, sploh pa oboje, avstrijske in naše policaje bolj zanimata ispravnost vozila in psihofizično stanje voznika, kot pa, če ima le-ta eno škatlo patronov pod zicem :-)

Stran 12 od 22 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •