Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 220

Tema: .22lr

  1. #201
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    dobro jutro.........ce nisi nekaksen resen strelec potem se nesplaca (tukaj stejemo kaksno golaž tekmo).Ce se pa mislis resno ukvarjat pa stane ne.Recva cca 1500eur bo treba kar dati,z neko optiko ki ima izredno tanek kriz ala Nikon Monarch 6-24x50 Fine Crosshair kriz in podobni.

  2. #202
    Član od
    Nov 2011
    Lokacija
    Cerkvenjak
    Prispevki
    18

    Privzeto

    Pozna kdo CCI Quiet-22 naboje? Če jih je kdo videl bi prosil da mi napiše na zasebno sporočilo ime trgovine. Sem iz štajerskega konca.
    16-16,30-06

  3. #203
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kakšne naboje predlagate za 22- stko za streljanje v gibajočo tarčo divji prašič? Hitrejši so, boljše je....
    Za vse odgovore že vnaprej hvala.
    Lp in dober pogled!

  4. #204

    Privzeto

    Citat patriot je objavil: Pokaži objave
    Kakšne naboje predlagate za 22- stko za streljanje v gibajočo tarčo divji prašič? Hitrejši so, boljše je....
    Za vse odgovore že vnaprej hvala.
    Lp in dober pogled!
    Zakaj pa.... hitrejši.....boljši.
    Ko sem tekmoval na državnem v Žančanih smo imeli problem ker nismo našli počasne munucije.
    Največkrat pri streljanju na bežečega pujsa je ustavljanje puške ob strelu.
    Jaz sedaj uporabljam Geko za vse hitrosti pujsa.

  5. #205
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    In ne ustavljaš puške, ampak ves čas si v gibanju z njo?
    Meni to rata z šrotarco brez problema. Pri krogli pa vejetno podzavestno ustavljam.

  6. #206
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ce pusko ustavljas moras upostevati ustrezno vecji prehit, ki je odvisen od hitrosti krogle ter oddaljenosti in hitrosti cilja.

  7. #207

    Privzeto

    Ali je komu znano težje praznenje tulcev HV streliva?

    V enostrelki klasični federal champion lepo zadeva in se tudi izstreljen tulec brez težav prazni. Pri S&B hp HV pa se iz izvlekača lepo sname morda vsak drugi. Kot da ga pritisk nabije na izvlekač. Se to dogaja tudi pri ostalih "ta hitrih" (omenjeni s&b hp hv je edini hiter, ki sem ga probal) ali je S&B premehak ali bi bila napaka v zaklepu?

    Puška je sicer starejša, vendar namenjena natančnemu streljanju.

  8. #208

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Ali je komu znano težje praznenje tulcev HV streliva?

    V enostrelki klasični federal champion lepo zadeva in se tudi izstreljen tulec brez težav prazni. Pri S&B hp HV pa se iz izvlekača lepo sname morda vsak drugi. Kot da ga pritisk nabije na izvlekač. Se to dogaja tudi pri ostalih "ta hitrih" (omenjeni s&b hp hv je edini hiter, ki sem ga probal) ali je S&B premehak ali bi bila napaka v zaklepu?
    Puška je sicer starejša, vendar namenjena natančnemu streljanju.
    Morda ti pomaga kaj moja izkušnja. Imam revolver .22lr S&W mod. 17 - pri vrsti MK nabojev je prišlo do težav pri izmetavanju tulcev. Menda so pri orožjih za natančno streljanje tolerance nižje (bobniča, ležišča,...), zato različno municijo različno prebavljajo. Na tvojem mestu bi poskusil se s kakšno drugo vrsto streliva in nato delal zaključke,...

  9. #209

    Privzeto

    Hvala za informacijo, do sedaj nisem še zasledil teh težav pri MK.

  10. #210

    Privzeto

    Po dolgem času spet eno vprašanje za tiste, ki dosti streljate MK.

    Za lov na vrano in lisico, sem si nabavil eno škatlico Stingerja.

    Na strelišču malo za ogrevanje sprašim nekaj klasičnih federalov. Nato preidem na s&b HP HV, ki jih imam še nekaj na zalogi. Grupa lepa.
    Sledi preskus, kako odstopa Stinger od S&B.
    Prvi šus, pok naznani, da je bolj navit, mesto zadetka blizu grupe. Drugi enako. No pa dajmo še tretjega.
    Naredilo je "pof" - počakam minutko in odprem zaklep. Kroglica je ostala v cevi.
    Doma vzamem šibiko in pogledam, kje je kroglica. Ugotovim, da je le kake tri centi od nabojišča. Dvakrat porukam in pade iz cevi, z njo pa še za velikost ene kroglice pulfra.
    Vzamem pulfr, ga dam na kamen in zakurim - kot ena lena novoletna prskalica.

    Po detajlnem čiščenju sledi ponovni preskus na strelišču.
    Rezultat:
    od sproženih enajstih strelov, sem izbijal še eno kroglico in dvakrat je bil pok drugačen kot ponavadi.

    S krpico sem pobral saje iz cevi po vsakem drugem šusu, sem imel boljši občutek kot če bi nabijal patron na patron.

    ???? Od 14 strelov, dve kroglici v cevi in dva "sumljiva šusa".
    Ima še kdo tako izkušnjo?

Stran 21 od 22 PrvaPrva ... 11171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •