Stran 22 od 22 PrvaPrva ... 121819202122
Rezultati 211 do 220 od 220

Tema: .22lr

  1. #211
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Pred leti sem tudi jaz poskusil s stingerjem. Tudi jaz nisem bil zadovoljen; pribl. vsak deseti je zatajil, čeprav je bil dovolj udarjen. Počili niso niti, ko sem jih za vsak nadaljnji strel malo zavrtel in so bili stolčeni okrog.

  2. #212
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Strelivo 22 lr je večinoma precej občutljivo na vlago, ker tulec bolj slabo drži kroglo. Take izkušnje sem imel že s CCI Stinger,CCI Velocitor in Winchester Super-X.
    Vprašanje je le, ali je strelivo imel na vlagi že trgovec ali se je navlažilo kasneje, v domači omari ali....
    Nekaj časa sem imel na lovu vedno v žepu Beretto 71 kal. 22lr, enkrat sem jo tudi uporabil za milostni strel na lisico, ki je še dihala.
    Ampak, po cca enem mesecu v žepu lovskih hlač, mi vsaki drugi naboj iz tistega nabojnika ni več vžgal. Še dobro, da sem to ugotovil na strelišču, ne v lovišču. Naboji direkt iz škatle pa so vsi delovali.
    Dvema mlajšima lovskima kolegoma, ki sta bila tik pred tem, da kupita puško 22lr, sem svetoval, naj raje vzameta 17 hmr. Zdaj sta mi oba hvaležna za ta nasvet.
    Last edited by Robert91922; 7. January 2019 at 00:00.

  3. #213

    Privzeto

    Zanimivo. Jaz nosim naboje v hlačnem žepu z zadrgo. Pa je žena v pralnem stroju hlače oprala skupaj z naboji. Vsi so normalno ustrelili (pa jih ni bilo malo).

  4. #214

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Strelivo 22 lr je večinoma precej občutljivo na vlago, ker tulec bolj slabo drži kroglo. Take izkušnje sem imel že s CCI Stinger,CCI Velocitor in Winchester Super-X.
    Vprašanje je le, ali je strelivo imel na vlagi že trgovec ali se je navlažilo kasneje, v domači omari ali....
    Dvema mlajšima lovskima kolegoma, ki sta bila tik pred tem, da kupita puško 22lr, sem svetoval, naj raje vzameta 17 hmr. Zdaj sta mi oba hvaležna za ta nasvet.
    Sicer z 22lr nisem testiral na večje razdalje, ampak s 17hmr imam izkušnjo, da jo ob nizkih temperaturah nekako preveč razmetava; ponavadi si poleti pristrelim lepo grupo, tudi 2 cm v premeru na 100m, potem pa pozimi, ko je čas za lov na vrane precej slabi rezultati; pa ne samo na živih tarčah, ampak tudi na papirju; velika odstopanja od strela do strela; pa sem preizkusil različne vrste streliva; morda pa bi ga moral nositi v žepu ali pod pazduho in polniti direktno pred strelom.

  5. #215
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Pred leti sem tudi jaz poskusil s stingerjem. Tudi jaz nisem bil zadovoljen; pribl. vsak deseti je zatajil, čeprav je bil dovolj udarjen. Počili niso niti, ko sem jih za vsak nadaljnji strel malo zavrtel in so bili stolčeni okrog.
    Ni bila kriva vlaga. To se mi je dogajalo le s stingerjem. Pa sem ter tja tudi pri 22 mag s strelivom CCI maxi mag+V. V robu tulca pač ni bilo inicialnega eksploziva.

  6. #216

    Privzeto

    Sam sem imel MK kalibra 0,22 LR in sem z njo naredil grupo na 70 m dovolj dobro, da bi opravil preizkus "normalne" risanice na rednem letnem preizkusu. Strelivo sem strelivo iz skatle v kateri je bilo mislim da 505 nabojev natrešenih.
    Poznalo se je, da malo meče sem ter tja, zatajil pa mi ni nikoli noben strel.

    Sedaj sem brez MK in jo včasih kar malo pogrešam. Sploh streljanje za treniranje proženja v vseh možnih položajih mi zelo manjka. V prihodnje jo imam namen spet kupiti.

  7. #217
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Stinger mi še nikoli ni zatajil pa sem jih veliko postrelil.

  8. #218

    Privzeto

    Zanimivo kaj vse se dogaja.

    Meni so to prvi .22 ki so mi naredili težavo. Prodajalec jih je imel na suhem (zaloge hitro poidejo), jaz pa sem škatlo odprl par dni po nakupu in -- pf. Ni bil problem netilka, ker naboj je vžgal, samo kroglico je potisnil le 2-3cm v cev in zgodba se je zaključila z nepopolno izgorelim smodnikom.

    Češki so v omari že dolgo časa, pa vsi normalno pokajo.

  9. #219
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Imam revolver 22lr s katerim sem spokal 2 škatli stingerja, 2 škatli federala (po 525kosov) in 2 škatli nečesa druzga, se ne spomnim. "Zatajila" samo 2 naboja federala, ki ju je zarad nerodnega proženja preskočilo v bobniču.

  10. #220

    Post Raziskava

    Na Centru UPANJE izvajamo RAZISKAVO s področja čustvenega doživljanja in medsebojnih odnosov. Vljudno vabljeni k izpolnitvi vprašalnika na povezavi: http://www.xn--zd-mta.si/1ka/a/1262 . Iskrena hvala za sodelovanje!

Stran 22 od 22 PrvaPrva ... 121819202122

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •