Stran 96 od 129 PrvaPrva ... 46869293949596979899100106 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 951 do 960 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #951

    Privzeto

    Kam je bila pa zadeta?

  2. #952

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Kam je bila pa zadeta?
    Nizko. Noga in grodnica.

  3. #953
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ..... koliko m pa je šla ?
    Pozabil si mi odgovoriti na vprašanje.

    Zdaj pa imam še dodatno, kakšen je bil po tvojem mnenju vzrok smarti najdene košute ? (kateri notranji organi so bili poškodovani)

  4. #954

    Privzeto

    Okrog 400m. Kri (zelo malo) samo zadnje metre.
    Z drugim vprašanjem si pa tudi mene presenetil. Lovec je sicer takoj odstranil vamp. V plučno votlino pa ni zarezal. Predvidevam, da je kakšen drobec krogle našel tudi srce.

  5. #955
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Okrog 400 je lahko 395 ali pa 405 ? V primeru preizkusa po naravni sledi je to pomembno.

    Sigurno je bilo srce saj drugače nebi bila zjutraj mrtva.

  6. #956

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Okrog 400 je lahko 395 ali pa 405 ? V primeru preizkusa po naravni sledi je to pomembno.

    Sigurno je bilo srce saj drugače nebi bila zjutraj mrtva.
    Se strinjam. Videl sem vhodno rano v nogi, višina grodnice. Streljal je navzdol. Torej je izhod nižje.
    Ja z razdaljo si tokrat nisem belil glave. Je dosledno meril spremljevalec in ga nisem vprašal, poročila pa še nisem dobil.
    Ja pri teh preizkusij je treba imeti tudi malo sreče. Ker je bila divjad mrtva je III razred. Če bi bila živa bi bil pa I. O delu psičke in zadrževanju pa ne dvomim.
    Last edited by alojz1; 27. September 2013 at 09:19.

  7. #957
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Po moje bo sigurno 400m+... Imel si pa srečo, da je žival odnesla tak strel tak daleč
    Last edited by muzikant; 27. September 2013 at 09:29.

  8. #958

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Okrog 400 je lahko 395 ali pa 405 ? V primeru preizkusa po naravni sledi je to pomembno.
    Sedajle mi je kapnilo kam meriš.
    Če bi bil drug vodnik in drug sodnik bi bila košuta "živa". Pri takem strelu bi to bilo ?isto možno.

  9. #959
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Zadnjič so na podobni preizkušnji najdli mladiča z desetko, 400m od nastrela, živega.
    Samo neke licence zdaj frčijo...

  10. #960

    Privzeto

    No vidim, da si seznanjen z dogodki. Zato sem jaz delal ta preizkus 2 leti. Prvi sodnik, ki sem mu tudi veliko iskal je kar javno povedal, da meni ne bo prišel delat naravne sledi ker nočem "zastreliti" v mehko. Drugi je enkrat prišel vendar gamsa nismo našli. (drugi dan je bil nazaj v tropu)
    Včeraj sem poklical sodnika, ki je najbližji tisti LD. Koliko teh preizkusov je opravljenih v neki tretji LD, ko ne zastreli "prijatelj"?
    Ko sem iskal jelena, ki je bil po 5km živ, psička ga je zadržala in sem ga ustrelil pa sodnika nisem dobil. Pa tudi takrat ne bi bil I razred ker sled ni bila stara več kor 12 ur. Čeprav na delo psičke ne bi bilo nobene pripombe.
    Imam veliko iskanj. Tudi zelo zahtevnih. Ampak za I razred je treba imeti srečo, da je sled dovolj stara, da je divjad živa, da jo zaistavi ali umiri.
    In potem dobi to oceno kdo v prvem poizkusu
    Moja psička dela prosto. Pri plenu laja (je kar redkost) in če ne slišim pride po mene. Z njenim delom sem izredno zadovoljen ne glede kakšno oceno je včeraj dobila. Seveda bova pa ob priliki skušala to izboljšati.

Stran 96 od 129 PrvaPrva ... 46869293949596979899100106 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •