Stran 93 od 129 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 921 do 930 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #921

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Kdo pa je ta S Žigon?
    Ta je vodil in urejal evidence, objave v Lovcu itd.

  2. #922
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    A ni M. (Marko) Žigon?

  3. #923
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Prof., vodniki krvosledcev, ki se srečujejo z večjo divjadjo uporabljajo močnejše kalibre kot si jih ti navajal!
    Za iskanje in kot kratkocevno orožje lovca mislim, da nihče ne uporablja .22lr...

    Uporabljajo se predvsem .38 special in največ .357 magnum. Mogoče še kdo .44 magnum ali special. Vsi ostali večji kalibri in tudi .454 casul pa so pri slovenskih lovcih izredno redki in eksotika...

    Dajmo naredimo eno tekmovanje v streljanju z revolverjem .38 special na 50m (kaliber velja za zelo natančnega in se drugače uporablja za tekmovanja do 25m), pa da vidimo, kdo bo sploh zadel pištolsko tarčo (55x53cm), ki se drugače uporablja za risanice na 100m.

    Na 50m sem edino tekmoval z Drulov .22lr in preciznim standardnim TOZom .22lr in vem, kaj pomeni zadeti tarčo s pištolo, revolverjem na takšno razdaljo... Če imaš v rokah revolver, ki te vseka po glavi, če ga ne držiš močno, da se pri tem cel treseš, pa ni treba komentarjev, kje bodo zadetki...

    Alojz, verjetno si John Wayne, ampak tule se ne morem strinjati s tabo, da bi kratkocevno orožje veljalo za tako precizno, da bi streljal na divjad/žival na 50m in celo več...
    Last edited by PROF.racoon; 4. September 2013 at 11:54.

  4. #924

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Za iskanje in kot kratkocevno orožje lovca mislim, da nihče ne uporablja .22lr... ...
    Nikoli nisem tega trdil, ravno nasprotno.

    Vaja dela mojstra, mojster, če to hoče biti, pa redno vajo.
    Svoj revolver v 357 kalibru sem prodal, za močnejšega še nimam denarja, .38 pa uporabljam za vajo in ne za krvno sled. Pa zato še ne zanikam drugim pravice in znanja uporabe kratke cevi na krvni sledi. Dokazov, da je to lepo izvedljivo je dovolj!

    Na vse ostalo pa bo namesto gore pametovanja povedala priložena fotka. Tako o moči strelca, revoverja kot oddaljenosti uplenjene divjadi.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #925

    Privzeto

    Profesor. Z Drulov se strelja enoročno stoje (sem jo imel in dolgo streljal z njo. Rezultat je bil zelo dober, če je bilo vse v črnem polju). Jaz sem večkrat poudaril, da streljam dvoročno, sede ali z naslonom. Na preizkusu za risanice brez daljnogleda (70m) marsikateri penzionist z puško naredi slabši rezultat.

  6. #926

    Privzeto

    http://www.youtube.com/playlist?list=PL5ADC840894299544, samo kot prikaz.
    Lov z revolverjem oz. pištolo je zelo razširjen v ZDA, proizvajalci orožja izdelujejo revolverje in pištole namensko za lov (boljše proženjen, daljše cevi ipd.) npr. RUGER SUPER REDHAWK - revolver izdelan namensko za lov, ob nakupu zraven dobiš tudi montažo za daljnogled, v kalibru 454 Casull z njim streljajo divjad do razdalje cca. 200 yardov (180 m). V ZDA imaji tudi standard, da mora strelec z revolverjem oz. pištolo na 100 yardov izstreliti 5 strelov v krog premera cca. 20 cm.

  7. #927

    Privzeto

    Dnevi se krajšajo, divjad intenzivno izstopa pred mrakom. Zato je pomoč psa po kratkem begu zelo dobrodošla. O nočnem iskanju smo že pisali. In ga odsvetovali. Zvečer ne moremo čakati par ur, da se sled ohladi. Če gremo na sled ne spuščajmo psa. Preverimo le kakih 200m, označimo in nadaljujmo zjutraj. Prevečkrat strelec zatrjuje kako dobro je zadel in koliko krvi je. Potem se izkaže, da je strel v nogi.
    Tudi sinoči sem bil z prijateljem, ki je v mraku streljal mladiča. Krogla je našla pot med rebri in Sierra se ni odprla. Krvi nič. Po 100m je psička pri plenu. Takšna iskanja sploh ne evidentiram.
    Medtem kliče lovec iz 40km oddaljene LD. Streljal srnjad, zadetek v pljuča in ne najdejo kljub intenzivnemu iskanju (streljal ob 18,30). Ko zve, da takoj ne morem, skuša poklicati dva druga iskalca. Prvi na dopustu, drugi v službi.
    Zato sva kos poiskalaq zjutraj. Povedal sem mu, da je verjetno uničen od lisic.
    Tako je tudi bilo. Ampak na delu je bil pes. Treba je prepoznati sledi pojedine od lisic in psa.

  8. #928
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .

    Na vse ostalo pa bo namesto gore pametovanja povedala priložena fotka. Tako o moči strelca, revoverja kot oddaljenosti uplenjene divjadi.

    Z revolverjem ubiješ tudi medveda, bivola in celo slona...










    Vsak si naj misli svoje...

  9. #929
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    eh američani itak streljajo z vsem živim, od navadinh pušk do prednjač, lokov, zračnih pušk in pištol, revolverjev... čudno, da se ne najde kdo, ki bi lovil z metanjem kamenja...

    videl sem celo nekega (ameriškega) heroja, ki je hotel v afriki (ali avstraliji, kjerkoli je pač to bilo) pokončati bivola s sulico, ko pa ga je ta napadel je iz žepa koj izvlekel revolver in vanj izpraznil cel boben. potem je pa še pametoval, kako je dobro vrgel in kakšne reflekse ima bivol. butec.

    https://www.youtube.com/watch?v=FKI1xmtf5Ck

  10. #930

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    ...
    videl sem celo nekega (ameriškega) heroja, ki je hotel v afriki (ali avstraliji, kjerkoli je pač to bilo) pokončati bivola s sulico, ko pa ga je ta napadel je iz žepa koj izvlekel revolver in vanj izpraznil cel boben. potem je pa še pametoval, kako je dobro vrgel in kakšne reflekse ima bivol. butec.
    Lahko ta "butec" malo bolj definiraš?
    Verjetno imava malo različne poglede na različne načine izvajanja lova v različnih koncih sveta, pa me zanimajo argumenti.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 93 od 129 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •