Stran 92 od 129 PrvaPrva ... 4282888990919293949596102 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 911 do 920 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #911

    Privzeto

    To nisem nikoli napisal. In nikoli ne uporabljam puške. Za iskalce delajo sicer posebno mehke krogle, ki ne prebijejo srnjadi. Zaradi varnosti psov v ozadju. Je pa tako, da to kroglo razbije tudi vsaka vejica pred ciljem. In drobci zajamejo veliko površino.
    Varnost psov in ljudi je pa na prvem mestu.

  2. #912
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kakšen revolver oz. kaliber pa imaš? .44 mag?

  3. #913

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave

    In z nobenim strelom nisem zgreši. Vsi v sredo trupa, zadnji pa vrat. In vsaj štiri jelene sem ustrelil na tej razdalji. Celo z enim strelom.
    Nič čudnega, da jeleni še letajo naokoli, ko jih po vampih "nažigaš". S tem spravljaš tudi pse v veliko nevarnost, ko pri strelu jelenjad nekontrolirano skoči v beg.
    Vidiš zato je puška, da pomeriš v vrat in je takoj konec. Da pa ti natančno zadaneš z revolverjem na več kot 60m, je pa bolj podobno pravljicam Andersen. Še pri streljanju s puško se večkrat kaj zgodi, da ne zadaneš. Je pa škoda prepričevati prepričane, ko boš imel za seboj več kot 100 iskanj, kjer boš moral streljati, mi verjemi boš drugače razmišljal.

  4. #914

    Privzeto

    Pri iskanju srnjadi, če imaš dobrega ostrega psa, ne rabiš ne puške ne revolverja, edino, da je oplazni strel in je potrebno zastavljati, ker pes ne more ujeti.

  5. #915

    Privzeto

    Black, samo tole. Iščem od leta 85. Tečaj sem opravil med prvimi leta 96. Od takrat sem v evidenci iskalcev. In včasih je imelo več evidentiranih iskanj le par poklicnih lovcev (iskal sem v 10 LD kjer niso imeli lastnih). Sedaj, ko imajo pa v vsaki LD par krvosledcev bo pa težko komurkoli doseči takšno številko.

  6. #916

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Black, samo tole. Iščem od leta 85. Tečaj sem opravil med prvimi leta 96.
    Ne bo držalo! Prvi smo tecaj, takrat se temu še ni reklo tecaj,ampak srečanje s predavanji opravili l.1993. Takrat smo se na Masunu zbrali res vsi priznani iskalci v tistem casu, lahko bi se temu reklo pionirji tega dela.Od takrat so tečaji postali stalnica.
    Vseeno mi je kaj napišeš in kaj misliš,le želim ti,da se ti ne zgodi kakšna nesreča tebi in tvojim psom.

  7. #917

    Privzeto

    Hvala za dobre želje.
    Ja prej je bilo srečanje. Tečaji (trodnevni, izpit naslednje leto) so se začeli l95 (omejeno število) Zato sem napisal med prvimi. In takrat se je začela evidenca iskalcev in iskanj.
    Zahvala pa gre M Maliju, J Maliju, J Pagonu, B Želetu, L Fabjaniju in S Žigonu.
    Last edited by alojz1; 3. September 2013 at 21:52.

  8. #918

    Privzeto

    Black in Alojz, naj pristavim lonček komisije za LIS. V program smo uspeli dodati evidenco usposabljanj za vodnike psov krvosledcev, vendar podatkov ne uspemo pridobiti. Radi bi jih dodali v evidence članov, ki so ta usposabljanja v preteklostu uspešno zaključili, sedanja in nova usposabljanja pa se bodo vodila po postopku, ki velja tudi za ostala.
    Če lahko kako pomagata, bomo za vsak podatek hvaležni.

  9. #919
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zahvala pa gre .... S Žigonu.
    Kdo pa je ta S Žigon?

  10. #920
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Slauc :)

Stran 92 od 129 PrvaPrva ... 4282888990919293949596102 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •