Stran 87 od 129 PrvaPrva ... 377783848586878889909197 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 861 do 870 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #861
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No vidiš, da sem takoj posumil, da gre za rano na vstopni strani. Tudi trava naredi svoje. Neko jesen sem oddal strel na srno mladico v koruzi. Urno jo je popihala, na nastrelu nič... Odšel sem po braka Kastorja, ki je takoj poprijel sled. Zaradi gosto poraščenega terena sem psa sprčil. Takoj je mladico dvignil in jo po kakih 200 m ujel in umiril. Imela je 4 vstopne rane, izhodne nobene.
    Srnjaka je bolje, da pes ne zagrabi ampak le oblaja. Zna biti usodno.
    Last edited by detel; 22. July 2013 at 22:32.

  2. #862

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    No vidiš, da sem takoj posumil, da gre za rano na vstopni strani. Tudi trava naredi svoje.
    Fantje, nobenih vej in trave. Naslonil je na avto. Čist strel. Edina napaka je lahko v krogli.
    Z psi je pa tako. Vsaka ranjena divjad se brani. Srnjak ni nevaren. Edina poškodba, ki jo je moj pes dobil je od teleta. Presekana glava.
    Košuto pa trije volčjaki celo noč (bližnji kmet je celo noč poslušal lajež in zjutraj poklical lovca) niso pokončali. Ni imela niti enega ugriza. Pa so bili psi izkušeni klavci divjadi. Košuta je bila prejšnji dan ranjena v prednjo nogo in sem v temi iskanje prekinil.

  3. #863

    Privzeto

    Glede na to, da je Alojz1 napisal, da srnjak ni nevaren... Jaz imam drugačne izkušnje... Mojo psico je ranjeni srnjak v borbi 2x nabodel, toliko, da sem moral potem do veterinarja in potreben je bil majnši kirurški poseg.

  4. #864

    Privzeto

    Rikec, napisal sem tudi, da se vsaka žival brani. Še ranjena vrana hudo kljune.
    Vendar jaz osebno srnjaka nikakor ne primerjam z npr. teletom. Jelenjad pri nas poškoduje daleč največ psov. Pa je bistveno manj iskanj kot srnjadi.

  5. #865
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Moj gonič je dobil od srnjaka prvič par odrgnin. Od takrat se je znal čuvat in je točno vedel a ima opravka s srno ali srnjakom. Dvakrat sem opazoval kako sta se s srnjakom naganjala, enkrat je bežal pes, drugič srnjak...... Srnjak bi ga lahko z lahkoto preluknjal, še posebno ranjeni.

  6. #866

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Srnjak bi ga lahko z lahkoto preluknjal, še posebno ranjeni.
    Res bi lahko. Pa ga ne. Srnjak beži. Jelenjad se pa zaveda svoje moči in se postavi po robu. Zato pa sta dobrodošla dva psa. Eden je vedno spredaj in se umika drugi laja zadaj. Če pa jelen opazi lovca se za psa ne zmeni več. Boji se človeka. Zato se je treba bližati počasi in streljati takoj,ko je prilika.
    Prašič se pa tudi človeka ne boji. V tem je razlika. Sem parkrat doživel, da je pustil psa in napadel mene. Pa ga je pes zadaj držal.
    Last edited by alojz1; 23. July 2013 at 09:05.

  7. #867
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prašič se pa tudi človeka ne boji. ....
    Res neverjetno, tudi 15 kg pujsek me je napadel, ko smo ga izsledili s psom.
    Poznam pa tudi primer, ko je psa kar dobro poškodoval 2 letni gams.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #868
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če ima možnost, te bo pujs vedno napadel, zato je dobro imeti psa strastnega oblajača, da mu preusmeri pozornost oz. še bolje dva psa .

  9. #869
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Res neverjetno, tudi 15 kg pujsek me je napadel, ko smo ga izsledili s psom.
    Poznam pa tudi primer, ko je psa kar dobro poškodoval 2 letni gams.
    Možno, da pes ni imel možnosti za umik

  10. #870

    Privzeto

    S čim hraniš tvojo vižlo ? Moj 2 letni samček ima samo 26kg . Ga vedno jemljem tud na preže , je zelo hiter , moti me kr se kr direkt zakadi v svinje brez laježa .... zna pa biti tiho tud če so prašiči pod prežo in lahko odddam strel .

Stran 87 od 129 PrvaPrva ... 377783848586878889909197 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •