Stran 86 od 129 PrvaPrva ... 367682838485868788899096 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 851 do 860 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #851
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Alojz, psička je oddelala svoje po najboljših močeh. Lepo je vedeti, da po naši deželici jagajo takšni dobri psi in seveda vodniki, ki so pripravljeni pomagat.
    Lp in dober pogled ter čim manj iskanj.

  2. #852
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar se tiče poka imam tudi jaz eno izkušnjo. Pri "porivanju" naboja v cev pri repertirkah se včasih zgodi, da se krogla malo pomakne v tulec. Tak naboj ni več natančen, niti nima pravega poka in moči.
    SPCE uporablja tudi moj prijatelj. Pri enem lanščaku (40 kg) je prebila rebra in na drugi strani pleče. Padel na mestu. Pri drugem je zadela v pleče in precej uničila hrbtenico a ni izstopila. Padel na mestu. Za ene je dobra, ker je poceni, drugi raje kupimo kaj dražjega...

  3. #853
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, lahko, da je bila tisto vhodna rana in strel v mehko .

  4. #854

    Privzeto

    Bom kar vsem odgovoril.
    Puška je bokarica in se krogla ne more potisniti v tulec.
    Vhodne rane so samo luknjica. Ne more biti za dlan velika. Tudi, če bi krogla zavila v mehko bi šla skozi pljuča. Pa tudi z strelom v mehko nebi naredila takšne razdalje. Se psu po robu postavi.
    Upam le, da rešim uganko če najdejo poginjeno košuto. Malo je upanja, da preživi. Vročina in zastrupitev delajo svoje.

  5. #855

    Privzeto

    Tudi sam sem pred leti, ko sem še uporabljal SPCE streljal po srnjaku gumbarju. Sicer res ni bil zadet idealno in ni šlo čez rebra, kjer bi se krogla odpirala, kar je seveda bila moja napaka pri slabo merjenem strelu. Gumbar ob strelu odskoči in ne nakaže posebej strela razen nekaj malega kot da bi se stresel... Tudi kolega, ki je bil zraven je bil prepričan, da sem zgrešil. Greva na nastrel, tam nič. Greva okoli še do mesta kjer je šel v gozd, tam pa je bil umazan list od vsebnosti črev (drek). Počakava 2,5 ure (bil je topel dan) in gremo s krvosledcem za njim. Po cca. 1 km ga najdemo ležati na tleh z glavo pokonci. Strel v mehko. Krogla kolikor je naredila luknjico noter je šla tudi ven. Na splošno sem s to kroglo glede krvnih sledi (kri po strelu) imel dobre izkušnje a na mestu ni kaj prida kosov padlo... sem jo zamenjal za Sierro in sedaj je ok, razen pri enem srnjaku, ki me je presenetil, ko je dobro zadet v rebra (za plečko) in že obležanjem v travi z dolgimi skoki še bežal kot da ni zadet. Očitno takrat krogla ni naredila kot bi morala...

  6. #856
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Janez Pernat v svojih zapiskih opozarja, da je v krvosledništvu vsaj polovica primerov takih, ko sta gonja in ustavljanje nujno potrebna. Pri tem nam nič ne pomaga pes, ki nas brez napake vodi do obstreljene divjadi, če je premalo vztrajen in samozavesten, da bi le to ustavil in zadrževal do milostnega strela. V takih primerih je potrebno imeti poleg psa, ki je tega sposoben.

  7. #857

    Privzeto

    Ja, močan argument. Meni ne gre v račun le rana.
    In pri iskanju jelenjadi imam vedno zraven dva psa. Kako ujameta in držita ti lahko pove lovec tvoje sosednje LD.

  8. #858

    Privzeto

    ...je kdo pomislil, da je krogla pred zadetkom "srečala" kakšno vejo in se že popolnoma "odprla"?, v tem primeru bo rana na vstopu velika, ni pa globoka, ker je lahko prebila samo kožo, ni pa vstopila dovolj globoko, da bi poškodovala vitalne organe. žal pa bo okužba verjetno opravila svoje...
    škoda...

  9. #859
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ravno to sem hotel napisat, Fuchs. Malo nenavadno zgleda, da je krogla prebila telo, rana velika in žival toliko zbeži.
    Kar se tiče psov se popolnoma strinjam, da je dobro imeti zraven hitrega, samozavestnega in predvsem vztrajnega psa. Pred leti sem imel takega goniča, ki bi lajal in zadrževal srnjaka tudi več ur. Veliko sem jih odrešil muk.
    Last edited by detel; 22. July 2013 at 18:35.

  10. #860

    Privzeto

    Rana je bila samo na vstopni strani. Ni bilo nobenih vej. Travnik in komaj 70m.
    Ja, dobro je imeti dva psa. Jaz imam zraven hitro in 35kg težko vižlo. Ko zgrabi kosti pokajo. In zanimivo, da zgrabi vedno za vrat. Od spodaj. To sem prej videl le v filmih o gepardih
    Na zajčjem lovu pa sin tudi puške ne rabi. Psica zajca kar ujame.
    Last edited by alojz1; 22. July 2013 at 18:47.

Stran 86 od 129 PrvaPrva ... 367682838485868788899096 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •