Stran 80 od 129 PrvaPrva ... 307076777879808182838490 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 791 do 800 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #791

    Privzeto

    Popolnoma se strinjam z Dejanom, zlasti pri delu psa brez sodnika. Saj vendar svojih lovskih psov ne šolamo zato, da bodo hodili po tekmah, ampak zato, da nam bodo poiskali (ne iskali) obstreljeno divjad. Če se postavim v vlogo lovca, ki je obstrelil kos divjadi, mi je popolnoma vseeno na kakšen način krvosledec divjad išče, važno je da jo v čim krajšem možnem času najde. Tudi na UP po mojem sploh ni pomembno na kakšen način pes in vodnik iščeta, važen je končni rezultat, zato je prisotnost sodnika med iskanjem nepomembna, lahko pa tudi za psa in vodnika včasih tudi moteča. Je pa sodnik zelo pomemben, pri polaganju sleda, saj mora položiti sled, ki naj bi bil čimbolj podoben naravnemu.
    Na UP bi morali sodelovati le psi kateri so predhodno že popolnoma izšolani, zato bi morala sled samostojno, brez vsake pomoči, izdelati le pes in njegov vodnik, če pa tega nista sposobna, pač nista usposobljena za iskanje obstreljene divjadi.
    To je moj osebni pogled na krvosledništvo, zato me vodniki " tekmovalci " lahko mirno skritizirate.

  2. #792

    Privzeto

    Še nekaj sem pozabil reči glede ostrosti.
    Veliko vodnikov lovskih psov sploh ne ve kaj ta beseda pomeni. Če je pes "oster" na človeka, se to imenuje popadljivost, ne pa ostrost, zato se na UP več ne ocenjuje "čuvanje plena", temveč strpnost do ljudi.

  3. #793
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Primož, že v začetku bi moral poklicati preizkušenega psa z vodnikom na naravni krvni sledi, če neizkušenemu ne gre, ga popravi strokovnjak .

    Kolikor vidim, bi bilo potrebno v pravilniku spremeniti samo dve stvari:
    1. Na samostojno naravno KS sme le vodnik, z preizkušenim psom po Naravni KS;
    2. Pse in vodnike, ki bi bili sposobni samostojno iskati, bi potrdila ........ komisija (ki mora korektno odločiti, kdo je zrel za to nalogo in kdo ne, ne pa tako kot sedaj ali pa tudi ), po predhodnem opravljenem delu na naravni krvni sledi v kombinaciji z že preizkušenim krvosledniškim parom (kdo bo pa njega potrdil ?) in
    3. Pes za iskanje po naravni krvni sledi mora pokazati primerno ostrost na divjadi kot je Divji prašič (in se lahko preizkusi tudi v primerni obori) ali se ga preizkusi v naravi. Srnjad mora brezpogojno podreti, Jelenjad in prašiča pa napadati in oblajevati do prihoda vodnika (ki po prihodu napravi fotografijo ali video posnetek ), ki nato (jasno) odda usmrtilni strel (ne psu!).
    Napisal sem, da bi bilo potrebno spremeniti dve stvari, naštel sem pa tri (ste opazili ?). Pa nič zato! Največja težava pri vsem tem je, kako izbrati neodvisno in nepristransko komisijo?!

    Black, preizkus na Umetni krvni sledi brez sodnika, kot delovna preizkušnja za samostojno iskanje v naravi (po moje) ne pride v poštev, ker bi se izvajali spet kakšni čudni manevri in bi bil spet križ.

    Kaj je primerna ostrost in kaj ne, je spet predmet dolge razprave. Upam, da bo skrbno izbrana strokovna komisija ocenila, kdo lahko išče v naravi in kdo mora zraven obvezno uporabljati tudi drugega (ali tretjega) psa (pa saj ga uporabljaš tudi ti Black, ali pač ne?), kar je v primeru iskanja D. prašiča, Jelena ali Medveda tudi smiselno.

    Tudi sam se strinjam, da se napravi nekaj v tej smeri, vendar ostaja še vedno vprašanje, kaj narediti z psi (in vodniki), ki odlično izdelujejo sled, vendar pes nima zadostne mere ostrosti? Eni pri tem uporabljajo še drugega ostrega (upam da) psa, eni pač ne (velika napaka!). Pri barvarjih je to tako ali tako smiselno, ker bi bila neumnost tako dobrega psa izgubiti zaradi enega prašiča ali jelena ali... (tako je nekdo napisal, že dolgo tega ). Pa to vse skupaj se mi zdi, da sem že nekje slišal in diskutiral in..., pa nič!

    A bo dost' za enkrat?
    Slow justice is no justice

  4. #794
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Primož, že v začetku bi moral poklicati preizkušenega psa z vodnikom na naravni krvni sledi, če neizkušenemu ne gre, ga popravi strokovnjak .
    Imaš prav.

  5. #795

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Napisal sem, da bi bilo potrebno spremeniti dve stvari, naštel sem pa tri (ste opazili ?). Pa nič zato! Največja težava pri vsem tem je, kako izbrati neodvisno in nepristransko komisijo?!
    Največja težava je, da nekateri že "sumijo" v svoja dejanja, ne da bi zaupali drugim!

  6. #796
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto gonič na KS

    Pa naj še kdo reče, da gonič ni sposoben izdelati več kot 12 ur staro KS.
    Tale prašič je bil izsleden petintrideset ur in pol po strelu. Imel je oplazno rano na trebuhu in prestreljeno zadnjo levo nogo nad kolenom. Naj ne pozabim omeniti, da je sled vodila čez aktivno rukališče, v bližini njega pa je ležal "odišavljen" jelen. Vendar se psička ni pustila niti za trenutek zmotiti in izdelala štiri kilometre dolgo sled za čisto desetko.

  7. #797
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Še eden . LB!
    Slow justice is no justice

  8. #798

    Privzeto

    Čestitke na uspehu! Imam pa eno drugo vprašanje... Kje pa ima ta pes na dnu slike rep? A je le slika tako čudna, da ni videti niti najmanjšega štrnclja?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #799
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Čestitke na uspehu! Imam pa eno drugo vprašanje... Kje pa ima ta pes na dnu slike rep? A je le slika tako čudna, da ni videti niti najmanjšega štrnclja?

    lp
    Ganges, psička ima rep le moj mobitel ga ni uspel ujeti, ko je izkazovala veselje ob plenu.
    Pravzaprav sta to posavski gonički mojega prijatelja. Ko sem mu ob uspešno zaključenem iskanju izrekel čestitke, mi je priznal, da je še sam presenečen nad delom svoje psičke.

  10. #800

    Privzeto

    Juhuhuuuuuuu, tako nekako je odmevalo po Grmadi, ko me je Perun pripeljal do dvoletne kozice.
    To je bila prva res tista prava preizkušnja, ko nisva na začetku vedela prav nič v kaj se spuščava. "Ta najbolj žleht graben" kar ga imamo je lokacijo označil stari lovski tovariš.
    Na nastrelu le nekaj malega dlake, po pripovedovanju strelca sklepanje da gre za strel v predel črevesja. Nikjer po sledi ni pes pokazal nobene krvi ipd. Seveda, krogla je ostala v zadnji nogi.
    Brez derez ne bi šlo, k sreči sem jih vzel s seboj.
    Vesel sem ko mlad radio. Sled izpeljana šolsko.
    Slikano z mobitelom iz druge strani hudournega potoka, preden smo se sploh že kaj ukvarjali s kozo, zato leži kot je padla oz. kot jo je Perun malo premikal.
    Srečni uplenitelj in Perun s plenom:

Stran 80 od 129 PrvaPrva ... 307076777879808182838490 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •