Stran 79 od 129 PrvaPrva ... 296975767778798081828389 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 781 do 790 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #781
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    No, ali ste si prebrali blackov prispevek v Lovcu in kakšno je vaše mnenje?

    Jaz se strinjam s trditvami, da:
    - bi moral VSAK vodnik krvosledca v primeru ugotovitve dejstva, da je divjad ranjena (kri) in je na sledi s svojim psom neuspešen, nujno vsaj predlagati upravljavcu lovišča, ali celo sam poklicati drugega izkušenega vodnika z izkušenim psom na naravnih KS,
    - bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    - bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti


    Menim, da zgoraj našteti pogoji ne bi bili pretrd oreh za nekoga, ki ima vsaj malce talenta in dovolj volje po učenju. Hkrati pa bi se z uveljavitvijo takšnih pogojev zadostno izboljšala kvaliteta in odstotek uspešnosti v krvosledništvu.
    Tudi jaz se strinjam s tem.
    Slow justice is no justice

  2. #782

    Privzeto

    Citat:
    mprimoz je objavil:

    - bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    - bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti
    ____________

    Pozdravljen kolega!

    Lahko gornji trditvi malo bolj podrobno pojasniš?

    Koga in zakaj moti prisotnost sodnika?

    Kakšna je korist od popadljivega in lahko v določenih pimerih tudi nevarnega psa pri mrtvi divjadi? Pred kom naj pes čuva najdeno mrtvo divjad?

    Zahvaljujem se ti za razlago in za porabljen čas.
    lep pozdrav!

  3. #783

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    1 bi moral VSAK vodnik krvosledca v primeru ugotovitve dejstva, da je divjad ranjena (kri) in je na sledi s svojim psom neuspešen, nujno vsaj predlagati upravljavcu lovišča, ali celo sam poklicati drugega izkušenega vodnika z izkušenim psom na naravnih KS,
    2 bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    3 bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti
    Z prvo točko se v celoti strinjam. Jaz vsakemu povem, da naj pokliče še drugega (če ni najdeno). V primeru uspešnosti pa plačam jaz stroške.
    Druga in tretja točka pa sta stvar pravilnika.
    Mi smo člani mednarodnega združenja barvarjev. Standarde predpisuje Nemčija. Pred učlanitvijo so naš pravilnik podrobno pregledali, če je usklajen z njihovimi normativi. Pravilnik je bil pohvaljen.
    Nobena članica nima UP urejene tako, kot je zgoraj predlagano. So le manjše razlike med državami.
    Čisto osebno pa tudi jaz podpiram predlog. Bi se izognili mnogim nesoglasjem med vodniki in sodniki.
    Last edited by alojz1; 4. September 2012 at 19:06.

  4. #784
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Citat:
    mprimoz je objavil:

    - bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    - bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti
    ____________

    Pozdravljen kolega!

    Lahko gornji trditvi malo bolj podrobno pojasniš?

    Koga in zakaj moti prisotnost sodnika?
    Ne moti, ampak bi izključili ti svobodno sodniško prepričanje, ki ga sodniki uveljavljajo v obliki poprav na sledi, zaradi konflikta interesov sodnik/vzreditelj .
    V isti osebi.

  5. #785

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    zaradi konflikta interesov sodnik/vzreditelj .
    V isti osebi.
    Mislim, da sodnik ne sme soditi psov svoje vzreje.

  6. #786
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Drugega oceni slabše, pa so njegovi bolj iskani. No Alojz saj veš o čem govorim.

  7. #787

    Privzeto

    Če meriš na rivalstvo med njimi in nagajanje, mi je malo znano.
    Ampak ti si napisal sodnik/vzreditelj .
    V isti osebi.
    Last edited by alojz1; 4. September 2012 at 22:53.

  8. #788
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Citat:
    mprimoz je objavil:

    - bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    - bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti
    ____________

    Pozdravljen kolega!

    Lahko gornji trditvi malo bolj podrobno pojasniš?

    Koga in zakaj moti prisotnost sodnika?

    Kakšna je korist od popadljivega in lahko v določenih pimerih tudi nevarnega psa pri mrtvi divjadi? Pred kom naj pes čuva najdeno mrtvo divjad?

    Zahvaljujem se ti za razlago in za porabljen čas.
    lep pozdrav!

    Tudi mene zanima, koga bi lahko motil sodnik na UP?
    Če bi prišlo do tega, da bi uvedli izkušenega spremljevalca ( hmm, kdo bo ocenil, kdo je izkušen in kdo ne ali bi mogoče lahko tudi rekli, kdo je bolj ali kdo je manj izkušen ) na Naravni Krvni Sledi (kot je pisal Dejan v lovcu, oz. si želi da bi bilo tako), potem je po moje čisto brez potrebe spreminjati obstoječ sistem preizkušnje na Umetni krvni sledi!

    Glede ostrosti pa ni nihče zapisal, za čuvanje mrtve divjadi, ampak je Dejan mislil (in napisal) ostrost na divjad. To bi pomenilo nekako tako, kot je bilo včasih ostrost na roparice. To bi pa imelo velik smisel, če nam je vsem poznano dejstvo, da predvsem Bavarci (pa tudi Hanoveranci) te potrebne vrline v veliko primerih nimajo. Pa da se ne bi prehitro delali norca, v igri za to "medaljo" so tudi psi drugih pasem (ne bom jih našteval, ker se nočem zamerit vodnikom, ahhh, saj zdaj pa to tako že veste ).

    O sledoglasnosti tudi ne bi preveč razpravljal (vem Sraka, tebe ni to zmotilo, pa vseeno, da omenim, ko že pišem), ker imamo malo morje psov, ki zaradi določenih ahm, težav ne opravijo preizkusa naravnih zasnov za določeno pasmo, za krvno sled bodo pa dobri, mar ne?

    Še enkrat naj ponovim, da tu ni nič osebnega proti tebi Sraka (pa saj razumeš, kaj pa nalagam).
    Slow justice is no justice

  9. #789
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Če bi prišlo do tega, da bi uvedli izkušenega spremljevalca ( hmm, kdo bo ocenil, kdo je izkušen in kdo ne ali bi mogoče lahko tudi rekli, kdo je bolj ali kdo je manj izkušen ) na Naravni Krvni Sledi (kot je pisal Dejan v lovcu, oz. si želi da bi bilo tako), potem je po moje čisto brez potrebe spreminjati obstoječ sistem preizkušnje na Umetni krvni sledi!
    Se strinjam.
    Po drugi strani pa, zakaj bi potencialni krvosledniški tandem preverjali dvakrat (umetna/naravna KS) in podvojevali stroške. Kaj, če bi preizkušnje opravljali samo na naravnih KS?
    V primeru neuspeha na takšni preizkušnji se pokliče izkušen krvosledniški tandem.

  10. #790

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z prvo točko se v celoti strinjam. Jaz vsakemu povem, da naj pokliče še drugega (če ni najdeno). V primeru uspešnosti pa plačam jaz stroške.
    Druga in tretja točka pa sta stvar pravilnika.
    Mi smo člani mednarodnega združenja barvarjev. Standarde predpisuje Nemčija. Pred učlanitvijo so naš pravilnik podrobno pregledali, če je usklajen z njihovimi normativi. Pravilnik je bil pohvaljen.
    Nobena članica nima UP urejene tako, kot je zgoraj predlagano. So le manjše razlike med državami.
    Čisto osebno pa tudi jaz podpiram predlog. Bi se izognili mnogim nesoglasjem med vodniki in sodniki.
    Pozabljaš, da naj bi bil pravilnik narejen za VSE PASME LOVSKIH PSOV in ne le za barvarje!
    Potrebno bo narediti nov pravilnik za vse pasme psov in ga zaostriti, za iskanje v naravi, oziroma, ga približati kot je delo naravnem KS. Za barvarje pa lahko ostane takšen kot je (za vzrejo). Delo brez sodnika je primeren, zaradi, tega, ker morata pes in vodnik sama pridet do divjadi.
    Ostrost je pomembna pri divjadi in nikakor ne na ljudi!

Stran 79 od 129 PrvaPrva ... 296975767778798081828389 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •