Stran 75 od 129 PrvaPrva ... 256571727374757677787985125 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 741 do 750 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #741

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    A vseeno, tisti, ki odločate o krvosledništvu, morate najprej poskrbeti, da se bo res vsak strel preverilo in vsak kos iskalo. Dokler je naše povprečje iskanja globoko pod evropskim, je vse ostalo navadno sprenevedanje.
    Tole je pa naloga upravljavca lovišča, on bi moral poskrbeti, da se opravi pregled vseh strelov na parkljasto divjad in medveda. Vodniki krvosledcev so samo "izvajalci", ko se jih pokliče gredo opraviti svoje delo.

  2. #742
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz ti si izkušen iskalec zastreljene divjadi. Povej nam koliko dobiš povrnjenih stroškov, kilometrine po komadu?

  3. #743

    Privzeto

    Nič.
    Tudi nič ne računam. V svoji LD mi priznajo za vsako iskanje 2 delovni uri.
    Kdor se poda v to ne sme računati, da bo z tem služil. Včasih se ustvarijo dobra prijateljstva, včasih povabijo na lov, včasih pa moraš imeti debelo kožo.
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 11:24.

  4. #744
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kaj pa ostali krvosledci, ki imate sklenjene pogodbe s sosednjimi lovskimi družinami? Koliko stroškov dobite povrnjenih?

  5. #745

    Privzeto

    Zadnje iskanje. Prevozil 60 km. Lovec je streljal srnjaka. Pade, se pobere in gre. Pokliče prijatelja, ki z psom sledi 150m potem odneha, ker je kri le na začetku. Lovec trdi, da nikoli ne zgreši in pokliče še mene (kar je pravilno, če je prepričan). Psica dvigne srnjaka in goni. Neuspešno. Povem to, kar je rekel že prvi iskalec. Oplazni strel visoko. Lovcu to ne gre v račun in še enkrat zatrdi, da on z Styrjem ne zgreši.
    Ko se vrnemo na nastrel prosim, da mi pokaže kako je streljal. Konec cevi je naslonil na ranto. Probajte in povejte kako ste zadeli.
    Hočem povedati, da ni dovolj, če imaš najboljšo puško in na strelišču dobro streljaš. Tudi v praksi moraš uporabiti pravilen naslon.


    Main povedal si, da ne želiš psa. Tudi uslug krvosledcev ne potrebuješ.
    Pusti to debato.
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 11:38.

  6. #746
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz jaz imam psa. Koker španjela.

  7. #747

    Privzeto

    Z kokrom sem jaz leta 82 začel iskati.
    Mogoče pa le nisi brezupen primer
    In je našel veliko divjadi. Bil je znan po tem, da sem mu ponoči (sedaj vem, da se ponoči ne išče) obesil zvonček, da sem vedel kdaj se vrača.

  8. #748

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nič.
    Tudi nič ne računam. V svoji LD mi priznajo za vsako iskanje 2 delovni uri.
    Kdor se poda v to ne sme računati, da bo z tem služil. Včasih se ustvarijo dobra prijateljstva, včasih povabijo na lov, včasih pa moraš imeti debelo kožo.
    Taksen sem tudi sam.Do danes nisem racunal,vendar,ko ob koncu leta potegnem crto in dobim izracun, da povprecno na iskanje prevozim ca.50 km,se zamislim! Avto mi ne gre na vodo,hlace in cevlje redno trgam,da ne govorim o stroskih treh psov, posebno se veterinarskih uslug.
    Odlocil sem se,tako kot ze nekateri,da bom racunal,vendar nikoli posamezniku,samo upravljalcu lovisca.Prevec je dela s psom in na koncu ga pri iskanju za nekoga drugega se tragicno izgubis in se potem marsikaj vprasas! Nekdo je napisal,da napisano v pravilniku ne bo pomagalo.Bo,ker drugace bo ukrepal inspektor.Prevec smo vse razvadili in zdaj bi marsikdo imel vse zastonj.
    Neka LD v kateri sem imel vec let sklenjeno pogodbo, sem imel,da namesto placila,uplenim srnjaka.V tistem letu sem imel pri njih 28 iskanj in kaj sem dozivel? Srnjaka ki mi je bil vsec mi vodnik ni pustil streljati,ker je bil rezerviran za blagajnika! Danes v tej druzini imajo drugega pogodbenika,vendar ga nobeden ne klice,ker je pes slab.Klicejo mene,vendar je UO sprejel sklep,da za vsakakega drugega iskalca stroske nosi strelec.
    Se vam to zdi pravilno?
    Zato je treba vse take stvari uzakoniti in bo stvar resena.

  9. #749

    Privzeto

    Black, zapisano v kateremkoli Pravilniku LZS se inšpektorja ne tiče!
    Za inšpektorja je pomemben državni akt. Če ti to uspe spraviti v tisti Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču (Ur.l. RS, št.98/2002) aliPravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom (Ur.l. RS, št. 73/2005), potlej pa ja. A to ne gre kar tako.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #750

    Privzeto

    Ja seveda.Mislil sem pravilnik o uporabi lovskih psov,kateri je v sprejemanju.Delamo na tem,da bo to tudi zapisano.

Stran 75 od 129 PrvaPrva ... 256571727374757677787985125 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •